anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

darowizny na konto fanimani

mash4
#8 Zapaleniec#

w związku z tym iż dokonuję sporo zakupów za pośrednictwem allegro, chciałem wspomóc jedno z organizacji na portalu fanimani, a na rzecz której allegro zobowiązało się przekazywać określony procent od poszczególnych transakcji,

i tu zaczyna się problem, ponieważ od dużej ilości transakcji nie ma naliczonych darowizn, nie dziwiłoby mnie to, ponieważ allegro wyłączyło niektóre kategorie z darowizn, problem polega na ty iż od jednej transakcji darowizna jest naliczona, natomiast od drugiej (z tego samego działu, tej samej, kategorii, tej samej grupy) już nie jest naliczona

czy ktoś mógłby mi wyjaśnić dlaczego tak się dzieje ????

oznacz moderatorów
20 ODPOWIEDZI 20

ZibiK30
#18 Luminarz#

@mash4 Za dużo chcesz rozdawać i to już jest podejrzane gdy każdy narzeka że ma ciągle za mało 😉 😄 

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

mash4
#8 Zapaleniec#

to nie na rozdaję 😀 robię zakupy jak zwykle a allegro zobowiązało się przekazywać parę groszy od każdego zakupu😁😁😁

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@mash4 Postaram się pomóc, ale wskaż mi proszę zamówienia, o które dokłanie chodzi. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

mash4
#8 Zapaleniec#

mam wymienić wszystkie 31 tylko z tygodnia 8-12 luty ?  czy również następne 33 brakując z dni 15-19 luty ?

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@mash4 Chodzi mi dokładnie o zamówienia dotyczące tego opisu: "problem polega na ty iż od jednej transakcji darowizna jest naliczona, natomiast od drugiej (z tego samego działu, tej samej, kategorii, tej samej grupy) już nie jest naliczona

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

mash4
#8 Zapaleniec#

29ef3e81-6ab2-11eb-807b-37071f73bf9f  na tym nr zamówienia została naliczona

a już na tym  be07b6c1-6b7e-11eb-b5ff-31c75506ce34  niestety nie

i to tylko jeden przykład

dyby była możliwość dołączenia załączników to mógłbym wysłać cały spis od których zostały naliczone, a od których nie

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@mash4 Dziękuję, na razie sprawdzimy zamówienia, które wskazałeś. Jeśli będzie potrzeba, poproszę Cię o więcej przykładów, ale na razie to nam wystarczy do weryfikacji. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

mash4
#8 Zapaleniec#

nie wiem jak to technicznie ma to wyglądać? :)))

w dniach 8-19 luty dokonałem 121 zakupów za pośrednictwem allegro (zamawiam z rożnych kont), z tego od 64 nie zostały naliczone darowizny

 

oznacz moderatorów

mash4
#8 Zapaleniec#

witam

czy coś już udało się zweryfikować?

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@mash4 Niestety nie, konsultacja Twojego zgłoszenia wciąż trwa, więc poproszę Cię jeszcze o cierpliwość. Wrócę do Ciebie z informacją, jak tylko dostanę odpowiedź w Twojej sprawie. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

mash4
#8 Zapaleniec#

ok dzięki czekam na info

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@mash4 Jak obiecałam, konsultowałam Twoje zgłoszenie, ale niestety w tej sprawie tych naliczeń musisz kontaktować się bezpośrednio z FaniMani.

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

mash4
#8 Zapaleniec#

kontaktowałem się, odpowiedziano mi że mam napisać do nich zgłoszenie a oni i tak będą to wyjaśniać to z allegro, trochę okrężna droga ale trudno

jest tylko problem innego typu, w informacji która przychodzi od fanimani podane jest tylko iż darowizna jest z serwisu allegro i kwota (nie ma podanych żadnych szczegółów której konkretnie transakcji to dotyczy),

jak mam określić od której nie została przekazana darowizna, jeżeli zamówiłem 2 takie same przedmioty u 2 różnych sprzedawców za taką samą cenę ?  to jest tylko przykład ale miałem takie zakupy i nie wiem czy została od nich konkretnie naliczona czy nie ponieważ nie mam dokładnej specyfikacji

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@mash4 po zalogowaniu na stronę FaniMani możesz wejść w Moje konto i wybrać Moje darowizny, nie podają tam numerów transakcji, ale datę zakupu, może to pozwoli zweryfikować za które zakupy została przekazana darowizna? Wiem, że FaniMani potrzebuje numer zamówienia z Allegro, a ten po dacie możesz sprawdzić w zakładce Moje zakupy klikając szczegóły zakupu.  

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

mash4
#8 Zapaleniec#

to wszystko wiem:)

problem polega na tym iż każdego dnia dokonuję ok 10-20 zakupów i często zdarza się że w danym dniu mam np. 2-3 zakupy na taką samą kwotę, a darowizna jest naliczona tylko od jednego, jak mam podać do fani mani nr zamówienia jeżeli nie wiem od którego zakupu została naliczona darowizna a od którego nie

inna sprawa że z datami nie jest też tak jak piszesz, np 23 lutego dokonałem tylko 6 zakupów, a otrzymałem informację iż zostało przekazane 9 darowizn, wynika z tego że 3 musiały dotyczyć zakupów z poprzednich dni, ale już nie wiadomo jakich konkretnie

rozumiem że jak ktoś robi sporadycznie zakupy jest sobie w stanie jakoś to zweryfikować, ale allegro chyba nie przewidziało "wyjątkowych sytuacji" :)))

byłoby dużo lepiej gdyby było podawane, która darowizna, którego konkretnie zakupu dotyczy 🙂

to taka moja sugestia 🙂

czekam z kolei na jakieś sugestie w jaki sposób to ogarnąć z waszej strony

pozdrawiam

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@mash4 sprawdzałam to na moim koncie i daty zakupów i darowizn się zgadzały, ale tak jak sugerowałeś, jeżeli robi się stosunkowo mało zakupów, łatwiej się odnaleźć 🙂 
Podawanie numerów zamówień mogłoby to ułatwić, ale jest to raczej sugestia do FaniMani, oni również na swojej stronie piszą, żeby w razie problemów z darowiznami kontaktować się z nimi, a nie ze sklepem lub serwisem, więc pewnie dysponują narzędziem, które pozwala im to zweryfikować. Na Twoim miejscu podałabym im wszystkie numery zamówień z konkretnego okresu i poprosiła o sprawdzenie, za które i dlaczego nie za wszystkie, została przekazana darowizna. 
Super, że korzystasz z ich wtyczki i wspierasz w ten sposób jakąś organizację, miło patrzeć jak małe wpłaty zaczynają tworzyć duże darowizny i realnie pomagać 🙂
Pozdrawiam serdecznie! 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

mash4
#8 Zapaleniec#

oni chyba nie są w stanie zweryfikować tego, ponieważ za pierwszy tydzień moich zakupów nie zgadzało mi się 30 darowizn, po wielu perturbacjach otrzymałem nr zamówień od których naliczono darowizny (z zastrzeżeniem że zrobili to na drodze wyjątku 🙂 ), dopiero wtedy musiałem sprawdzać wszystkie swoje zakupy (kilka godzin to zajęło :))))

przy następnych mam im podawać nr zamówień, (kolejny tydzień też jest ok 30, a zamówień było ok 60-70) tylko, jak mam im to podać skoro nie wiem od których nie zostały naliczone a od których tak?  :)))

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@mash4 przykro mi, ale nie mamy jak Ci w tym pomóc. Otrzymaliśmy jedynie informację, że powinieneś kontaktować się bezpośrednio z FaniMani. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

mash4
#8 Zapaleniec#

ok będę musiał sobie jakoś radzić, ale czy można chociaż otrzymać od was wysokość darowizn w poszczególnych kategoriach?  na ich stronie podane jest ogólnie od 0,15 do 1,44% , w momencie jak będę wiedział ile wynoszą te stawki to będzie prościej dojść czegokolwiek

oznacz moderatorów