anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Defekt lampy - wada "ukryta"

pocisk
#7 Wielbiciel#

Witam

Mam problem już z drugą lampą - a dokładnie LED BAREM - do montażu np. w samochodzie terenowym - od tego samego sprzedającego

Pierwsza lampa w sposób losowy podczas pracy wyłączała diody. 

Ten stan miałem  sfotografowany lecz sprzedający ignorował moje zdjęcia i kazał  wysłać lampę na ich wewnętrzna ekspertyzę. Niby ok ale podczas ich ekspertyzy ten stan nie wystąpił i reklamacja została odrzucona.

Lampa wróciła lecz na moje szczęście uszkodzenie diod w sposób trwały nastąpiło krótko po otrzymaniu przesyłki.

Znów odesłałem lampę - sprzedawca stwierdził że faktycznie jest uszkodzona i przysłał mi nową lampę.

Mijają 3 miesiące i z nową lampą dzieje się podobnie jak z pierwszą. Kontaktuję się ze sprzedającym (wysyłam zdjęcia pokazujące wadę) i rozpoczyna się podobny dialog.

Odesłać lampę jak stwierdzimy że nie jest uszkodzona to reklamacja nie zostanie uwzględniona.

Problem polega na tym że druga lampa raz działa raz nie i może się wydarzyć jak ostatnio że zadziała podczas prób u sprzedawcy 😞

Czy moje zdjęcia są podstawą do uwzględnienia reklamacji czy muszę przechodzić proponowaną przez sprzedającego ścieżkę? to się wiąże ze stratą pieniędzy na przesyłki jak i stratami spowodoawanymi brakiem w/w lampy.

Z góry dzięki za podpowiedź w jaki sposób rozwiązać tą sytuację 

Pozrawiam

Michał

 

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

LEW433
#21 Demiurg#

Poczytaj jak działa reklamacja (rękojmia) i składaj, po drugim razie wystąpienia usterki masz prawo żądać zwrotu środków: wszystko załatwiaj przez Allegro, zacznij od dyskusji, a zakup od firmy czy osoby prywatnej? dyskusja na zwykłym allegro:https://allegro.pl/dyskusje/nowa na AL: https://allegro.pl/dyskusje/nowa?source=LOKALNIE

oznacz moderatorów

pocisk
#7 Wielbiciel#

Zakup od firmy.

Przy pierwszej lampie byla dyskusja wraz z Allegro. 

Teraz nie mogę ponownie odpalić dyskusji bo od zakupu minęło 180 dni lecz od zakonczenia pierwszej reklamacji minelo ok 3 miesiace.

 

Napisalem do Allegro zapytanie czy mogą sie ponownie włączyć w dyskusje.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@pocisk Jeżeli towar już raz był naprawiany, wymieniany, po wystąpieniu kolejne wady możesz odstąpić od umowy na podstawie art. 560 Kc i żądać zwrotu wszystkich kosztów. W takiej sytuacji sprzedawca nie może już towaru naprawiać lub wymieniać. Warunek - reklamacja na podstawie rękojmi, nie żadnych gwarancji. Poczytaj w necie o rękojmi. 

Jeżeli nie możesz otworzyć ponownie Dyskusji, poproś o pomoc Allegro tu; https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=65a29468-5e40-4672-a8d6-e0a1f77e6d3a&subjectId=5d429015-5...

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@pocisk tak jak napisaliśmy w sprawie nr 20792794. Ponowne otwarcie dyskusji nie będzie możliwe, ale nie zostawimy Cię bez wsparcia. Wysłaliśmy już upomnienie do sprzedającego, jeżeli nie otrzymasz od niego wiadomości do jutra do godziny 23:00, bardzo proszę daj nam znać w kontynuacji korespondencji e-mail. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów