anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dlaczego allegro nic nie robi z podróbkami i jawnymi oszustwami ?

RecenzjeOnline
#8 Zapaleniec#

Produkty z oryginalnym logiem różnych firm w cenach ~ mniejszych niż połowa, typowe z alibaby

mnóstwo produktów samsung sony apple jbl itd. itd.  zwłaszcza sprzęty 

Czy oczywiste oszustwa już w głównym opisie jak "ogniwo 1865 8800mAH" kiedy takie pojemności w ogóle nie istnieją, oczywiście mają po 800 czy 80 mAh. Są to duże firmy, masowe sprzedaże od ....lat .

Mnóstwo osób się nabiera, a najlepsze jest to że tak krytyczne oszustwa mają po 4 gwiazdki i tak się to kręci.

 

Poprosz o przykład, kupuje np. podróby słuchawek znanej firmy, produkt przychodzi i co dalej mogę zrobić z takim oszustwem ?

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Czemu nic nie robi ? Bo to jest masa towarów a co za tym idzie duże zyski z prowizji .Możesz  takie podróbki zgłaszać ale to jest walka z wiatrakami ,zgłosisz jednego powstanie kilka innych kont oferujących takie podróbki.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@RecenzjeOnline To nie jest tak, że Allegro nic z tym nie robi. Robi, ale mało i niechętnie. Wszelkie zgłoszenia podróbek to droga przez mękę. Dział Bezpieczeństwa Transakcji zrobi niemal wszystko, aby nie podjąć żadnych działań, nawet w celu sprawdzenia, czy zgłoszenie jest uzasadnione. Także wtedy, gdy sprzedawca sam w aukcji oświadcza, że towar nie jest oryginalny, Allegro potrafi odmówić działań twierdząc, że nie mają 100% pewności. W końcu działania podejmą, ale trzeba pisać dziesięć razy w tej samej sprawie.

Jeśli kupisz podróbkę, możesz złożyć sprzedawcy reklamację i domagać się wymiany na towar oryginalny lub zwrotu wpłaty. Możesz też zgłosić sprawę na policję. Możesz również wystąpić do Allegro z wnioskiem o zwrot środków z Programu Ochrony Kupujących.

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@RecenzjeOnline, czy mogę Cię prosić o wskazanie konkretnych ofert, które w Twojej ocenie nie są oryginalne? Poproszę o ich weryfikację. 

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

sekdam
#7 Wielbiciel#

Dzień dobry,

przeglądając dyskusję o podrobionych towarach sprzedawanych w serwisie Allegro, natknąłem się na Pani wpis. Proszę o weryfikację tego produktu:

 

https://allegro.pl/oferta/sluchawki-bezprzewodowe-samsung-galaxy-buds2-pro-12847483510

 

Cena podejrzanie niska (inni sprzedający ze wschodu oferują nawet poniżej 100 zł).

Napisałem do sprzedającego wiadomość z pytaniem, czy jest to oryginalny produkt Samsunga, czy bardzo dobra (ale jednak) kopia. Odpowiedzi jeszcze nie otrzymałem. W przypadku gdy sprzedający odpowie, zacytuję tutaj jego odpowiedź.

oznacz moderatorów

sekdam
#7 Wielbiciel#

Odpowiedź od sprzedawcy:

 

"Hello, the product is shipped directly by the supplier, please refer to the product description for details, thank you!
I asked the supplier and he told me it works for Samsung phones! "

NIe jest to jednoznaczna odpowiedz TAK/NIE, ale ciekawostką jest to, że słuchawki działają z telefonami  Samsung 🙂

 

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@sekdam Cześć. 🙂 Przekażę tę ofertę do sprawdzenia 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

Extra_Seller
#1 Nowicjusz#

Witam, Zglaszałem podróbki kart pamięci Wysłane wprost z Waszego magazynu. 

Nikt nic z tym nie robi, a odpowiedzi to kpina

Dzień dobry,

dziękuje za wiadomość, już wyjaśniam.

Jeśli produkt jest nieoryginalny może Pan złożyć reklamację. Sprzedający ma 14 dni na jej rozpatrzenie. 

Jeśli nie uda się dojść do porozumienia ze Sprzedającym wówczas będzie Pan mógł otrzymać zwrot pieniędzy z Allegro Protect: https://allegro.pl/dla-kupujacych/allegro-protect

W razie dodatkowych pytań zachęcam do kontaktu. 

Pozdrawiam

oznacz moderatorów

ridefast
#1 Nowicjusz#

Ta oferta jest jawnym oszustwem: 13192165793

To na pewno nie jest kask Arai

oznacz moderatorów

kerretoip
#7 Wielbiciel#

ostatnio kupiłem używane figurki LEGO i nie tylko, miało tam być sporo nieoryginalnych (a więc na przykład COBI). Niestety okazało się, że figurki superbohaterów na które licencje ma LEGO, nie są oryginalne, a w więc są nielegalnymi kopiami. Zglaszałem dyskusje, reklamacje i wnioski allegro Protect, ale allegro nie chce mi pomóc tylko odsyła na policje, choć samo pośredniczy w handlu tymi nielegalnymi kopiami.

oznacz moderatorów