anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dlaczego Allegro staje po stronie sprzedających a nie kupujących?

Dziober1
#8 Zapaleniec#

Dzień dobry, chciałem zapytać publicznie po raz czwarty (trzy moje poprzednie pytania zostały zostawione bez odpowiedzi, więc tym razem pytam publicznie) dlaczego serwis Allegro staje po stronie oszusta który ma konto na portalu od 6 dni a nie po stronie oszukanego który konto posiada od ponad 15 lat?

14.09.2020 zakupiłem telefon za 980 zł.

16.09.2020 zorientowałem się, że zostałem oszukany i oszust oszukał nie tylko mnie ale też wiele innych osób dlatego założyłem dyskusję.

17.09.2020 pracownik Allegro napisał w dyskusji

"proszę sprzedającego @Client:90189558 o pilne przesłanie do dyskusji potwierdzenia nadania towaru z widocznym adresem doręczenia.

Jeżeli sprzedający nie odniesie się do mojej prośby do jutra do godziny 15 na jego konto zostaną nałożone ograniczenia funkcjonalności."

Sprzedający oczywiście się nie odniósł mimo to dziś mam 20.09.2020, ma aktywne konto i dalej może oszukiwać .

Pytam po raz czwarty, dlaczego mimo nie wywiązania się przez sprzedającego z terminu wyznaczonego przez pracownika Allegro nie została nałożona blokada na konto?!

Proszę o odpowiedź na to konkretne pytanie, wszystkie inne wypowiedzi nie na temat mnie nie interesują.

oznacz moderatorów
25 ODPOWIEDZI 25

pinsplash
#21 Demiurg#

@Dziober1  A jak stwierdziłeś, że Cię oszukał? Ile ma podane czasu na wysyłkę w aukcji? Ten czas już minął? Ograniczenia funkcjonalności to nie tylko blokada konta...

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

Dziober1
#8 Zapaleniec#

Stwierdziłem tak, że sprzedał ten sam telefon kilku osobą przez różne portale, te osoby się ze mną skontaktowały przez Facebooka. Mnie oszukał na Allegro, kilka osób na **piiip** jeszcze kilka na Marketspace. Wszędzie ma już zablokowane konto tylko nie na Allegro, co jest potencjalną furtką do dalszych oszustw.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

6 dni temu kupiłeś telefon i już niby jesteś oszukany? Wspomniane przez pracownika Allegro ograniczenia konta to nie musi być od razu blokada, są też inne sankcje, których Ty nie musisz widzieć. Kontynuuj Dyskusję, nadal proś o pomoc pracownika serwisu, a jeśli mimo to nie otrzymasz towaru lub zwrotu wpłaty, po 14 dniach od zakupu wystąpisz o zwrot środków z Programu Ochrony Kupujących.

Ten Client teraz nic nie sprzedaje.

oznacz moderatorów

Dziober1
#8 Zapaleniec#

Stwierdziłem tak, że sprzedał ten sam telefon kilku osobą przez różne portale, te osoby się ze mną skontaktowały przez Facebooka. Mnie oszukał na Allegro, kilka osób na **piiip** jeszcze kilka na Marketspace. Wszędzie ma już zablokowane konto tylko nie na Allegro, co jest potencjalną furtką do dalszych oszustw.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Skąd wiesz, że ten sam telefon, a nie taki sam? Może miał ich 10?

 

oznacz moderatorów

Dziober1
#8 Zapaleniec#

Zastanówmy się, może stąd, że z każdym kto mu wysłał pieniądze zerwał wszelki kontakt, przestał odpisywać i odbierać telefonu. Przecież to jest zupełnie normalne, że ma się kilkanaście takich samych telefonów wszystkie używane ale igły, kilkaset złotych taniej od ceny rynkowej i to jako osoba prywatna która jest nastolatkiem

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Jeśli było kilkaset złotych taniej, to trzeba było nie kupować. To zazwyczaj oznacza problemy i teraz masz problem. Po 14 dniach wystąp o zwrot wpłaty z POK.

https://allegro.pl/pomoc/dla-kupujacych/program-ochrony-kupujacych/co-zrobic-aby-otrzymac-rekompensa...

https://allegro.pl/program-ochrony-kupujacych/wybor-zamowienia

 

oznacz moderatorów

Dziober1
#8 Zapaleniec#

Thank You Captain Obvious!

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@Dziober1 To niech te wszystkie oszukane osoby udadzą się policję, złożą zgłoszenie o popełnieniu przestępstwa i nie zapomną poinformować policjanta, który będzie to zgłoszenie przyjmował, że takich osób w Polsce jest co najmniej kilka i wszystkie (część?) te osoby też to zgłosiły (policja jakoś tak chętniej zabiera się za sprawy, gdzie jest grupa oszukanych przez tę samą osobę).
Dodatkowo na tę stronę https://jakitobank.pl/ proponuję odpowiednio skomentować nr rachunku, na który wszystkie oszukane osoby przelały pieniądze (co też można dołączyć do zgłoszenia).

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

Co dzień kilka osób ma problem po zakupie okazyjnym telefonu przez internet i to jeszcze kupują od osób które dopiero co założyły konto pogratulować bystrości a nie lepiej iść do sklepu stacjonarnego obejrzeć ,kupić i mieć gwarancję.

oznacz moderatorów

Dziober1
#8 Zapaleniec#

Co geniuszu jeśli tego modelu nie ma już w sprzedaży w sklepie stacjonarnym? Może od razu wprowadźmy zakaz sprzedaży przedmiotów używanych i problem się rozwiąże. Pomyśl czasem zanim coś napiszesz.

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@mwmonety tacy ludzie chyba myślą, że nawet jak ktoś ma np. 100 negatywów (na ten sam temat) to im akurat się uda i wszystko będzie ok 😄

oznacz moderatorów

Dziober1
#8 Zapaleniec#

Sprzedający nie miał żadnego negatywnego komentarza

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@Dziober1 ale telefon pewnie miał kilka stówek tańszy, prawda?

Niech do Was dotrze. Nie ma super okazji w tym świecie brutalnego kapitalizmu! Gdyby ktoś miał coś naprawdę fajnego i chciał się pozbyć to po pierwsze, szukałby po rodzinie bo na pewno by się chętny znalazł, a po drugie, nawet w komisie dostałby lepszą cenę niż tutaj niektórzy oszuści oferują.

oznacz moderatorów

Dziober1
#8 Zapaleniec#

Przez ponad 15 lat kupiłem na tym portalu kilkanaście telefonów i zdecydowana większość to były okazje cenowe, nigdy nie było żadnego problemu

oznacz moderatorów

czarag
#3 Debiutant#

Przesadzasz, demonizujesz i niepotrzebnie się nabijasz.

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

Może jeszcze nie miał a teraz się posypią ,miał chociaż ze 100 pozytywów która dawała by podstawę do zaufania ,raczej nic nie miał kupowanie od  przypadkowych sprzedawców tak się kończy teraz musisz się nachodzić ,stracić dużo czasu .

oznacz moderatorów

Dziober1
#8 Zapaleniec#

Nigdzie nie trzeba chodzić, Allegro może za mnie złożyć wniosek na policję. Masz jeszcze jakieś rady wujku dobra rada czy lubisz sobie tak po prostu popisać żeby popisać?

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@Dziober1 raczej się mylisz. Allegro nie złoży za Ciebie wniosku na policji. Sam musisz się tam pofatygować.

oznacz moderatorów