anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dlaczego email mi nie przychodzi z kodem ?

Client:90780890
#1 Nowicjusz#

Dzień dobry mam problem kupiłam przedmiot i nie przychodzi mi na emalia żadna informacja o kupnie i sprzedaży rzeczy, paczka została wyslana do impostu a ja dalej nie mam kodu .. w ustawieniach nie moge

zmienić zeby kody mi przychodziły na emaila, mieszkam za granicą i nie posiadam polskiego numeru, co ja mam zrobić teraz ?

oznacz moderatorów
10 ODPOWIEDZI 10

Client:44052296
#21 Demiurg#

@Client:90780890 kod odbioru powinien przyjść po umieszczeniu paczki w paczkomacie odbiorczym. Sprawdź zakładkę SPAM

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Client:90780890 Teraz napisz do sprzedawcy i domagaj się takiego dostarczenia towaru, abyś miała możliwość go odebrać. Za przesyłkę, do czasu jej odbioru przez Ciebie odpowiada sprzedawca, odpowiada także za wszystkie metody dostawy przez siebie udostępnione. Jeżeli mimo to paczka wróci do niego z powodu braku możliwości odbioru, domagaj się ponownej, skutecznej wysyłki lub niezwłocznego zwrotu całej wpłaty.

Jeżeli będzie z tym problem, otwórz Dyskusję; https://allegro.pl/dyskusje/nowa i poproś tam o pomoc Allegro.

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

"Za przesyłkę, do czasu jej odbioru przez Ciebie odpowiada sprzedawca, odpowiada także za wszystkie metody dostawy przez siebie udostępnione" - nie zawsze, np. wtedy, gdy sprzedający jest osobą prywatną, nie ma to racji bytu.
Tradycyjnie już ta informacja została pominięta.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@Client:90780890

To jakim cudem sprzedający nadał paczkę skoro nie podałaś polskiego numeru telefonu? Dziwne trochę.

_____________
Kama
oznacz moderatorów

TATLOK
#15 Entuzjasta#

@Kaliope_Brzeg Zapewne wpisał swój numer telefonu, duże ułatwienie w porównaniu z oczekiwaniem na odpowiedź kującego. Gdy przychodzi kod odbioru, łatwiej przekazać klientowi.

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@TATLOK  Sama tak robię z klientami mieszkającymi blisko granicy ale od razu podaję im telefon i kod. Nie muszą pytać na gadane co począć 😂

_____________
Kama
oznacz moderatorów

TATLOK
#15 Entuzjasta#

Tak, kod odbioru przyjdzie na maila w momencie dostarczenia zamówienia do docelowego paczkomatu.

Nie słuchaj rad o otwieraniu dyskusji i domaganiu się czegoś od sprzedawcy bo to nic nie da i niepotrzebnie idziesz na konflikt ze sprzedawcą, takie rady mogą dawać tylko osoby, które nie mają o niczym pojęcia i nigdy niczego nie kupiły, ani nie sprzedały, lecz lubią się wymądrzać by zaistnieć.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Nie słuchaj rad o otwieraniu dyskusji i domaganiu się czegoś od sprzedawcy

Oczywiście, w przypadku problemu z dostarczeniem towaru, brakiem możliwości jego odbioru idź wszędzie, tylko nie do sprzedawcy 🙂

Takie rady mogą dawać kupującym tylko sprzedawcy.

https://prawakonsumenta.uokik.gov.pl/prawa-ogolne/odpowiedzialnosc-sprzedawcy-za-przesylke/

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Client:90780890 Podaj mi proszę numer oferty, zamówienia lub przybliżoną datę zakupu, o który chodzi. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów