anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dlaczego moje konto zostało zablokowane?

unEXPECT
#9 Pomysłodawca#

Zakupiłem od Sklepu Allegro wkrętarki  : kilkadziesiąt sztuk 

Ze względu na Smarta płaciłem za każdą osobno i każdą sztukę zamawiałem w oddzielnej przesyłce - bo taką miałem OCHOTĘ ( gdyby ktoś chciał na ten temat dyskutować  )  A tak serio bo Wkrętarki szły do dalszej odsprzedaży - więc tak jakby gratis miałem już towar zapakowany w ładne kartony. 

STRASZNIE ALLEGRO SIĘ OTO Sra...o - ale to mój wybór. 

Po jakimś miesiącu Allegro znowu wystawiło te same wkrętarki - więc znowu zamówiłem . Niestety kilka sztuk przyszło ROZPAKOWANYCH - więc z miejsca zorientowałem się że są to zwroty konsumencie z pierwszego rzutu. 

Założyłem Dyskusje - i dogadałem się na rabat 20% *** którego nigdy nie otrzymałem , pomimo że propozycja wyszła od Allegro.  Jak zobaczyli że chodzi o kilka sztuk to kazali odesłać towar ( w celu weryfikacji ) 

Punkt jest taki że ABSOLUTNIE świadomie wysyłają zwroty konsumenckie - jako NOWY towar . Liczą na głupotę kupujących. 

Przy trzecim żucie tego towaru - allegro zmieniło OPIS i wtedy zorientowałem się że wszystkie wcześniejsze aukcje zawierały błędy w opisie  - założyłem dyskusje w tej sprawie i **piiip** ! Allegro zablokowało mi konto z powodu : działania na niekorzyść innego sprzedającego ... ROZUMIECIE !!! Tak zablokowało że nie mam dostępu do niczego : nie mogę nawet wystawić NEGATYWA . A na dodatek wykasowało wszystkie moje aukcje - całą ich treść , opisy i zdjęcia .... wszystko DO ZERA ! Tak działa Allegro ! PATOLOGIA !

Na wszystkie te dyskusje - allegro odpowiada szablonowo , w ogóle nie czytając treści . Dyskutuje się tam z Automatem. *** który powtarza w kółko ... proszę odesłać zakupiony przedmiot ...  

oznacz moderatorów
42 ODPOWIEDZI 42

unEXPECT
#9 Pomysłodawca#

TEMAT DYSKUSJI jest OCZYWISTY i PROSTY ! NA cholerę opowiadacie o " swoich problemach " 

TRZYMAĆ się tematu bez żali na własny los . Bez reklamowania dziwnych portali i bez lizania ... 

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@unEXPECT "AllePoplecznik się znalazł" - gdybyś widział usuwane przez moderację posty @RED nt. allegro, to nie rzuciłbyś tak pochopnie tak nietrafioną opinią😏

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@unEXPECT Nie mogę się w pełni z Tobą zgodzić co do zasadności czy też jej braku w postaci odesłania towaru z powodu którego powstał spór a Ty w sporze rościsz sobie jakieś zadośćuczynienie.

Według mnie powodów mogłoby być kilka, aby żądać przedmiot. Jednym z nich to podejrzenie iż rościsz sobie zadośćuczynienie za rzecz którą mogłeś zbyć i nie jesteś już jej właścicielem. W tym celu chcą dowodu w postaci odesłania towaru. Skąd niby mogą Cię podejrzewać, ze nie posiadasz już towaru do którego rościsz sobie korzyści? Pewnie się domyślasz.

Oczywiście że zwroty, to nie jest i nie może być nowym towarem. Każdy użyty towar nie jest już nowym towarem, chyba że producent dopuszcza jego użycie przed sprzedażą w celu sprawdzenia jego działania lub innych wskazań producenta. Każdy produkt zapakowany fabrycznie z zabezpieczeniem plomb, folii ochronnych i innych metod po których otwarcie powodują nieodwracalne zmiany w ich zapakowaniu nie jest już produktem nowym i zachodzi podejrzenie o jego używaniu co go eliminuje ze stanu jako nowy. Są różne wyjątki, gdzie dopiero po jego uruchomieniu można sprawdzić, czy był używany a opakowanie nie posiadała zabezpieczeń do jego wyjęcia. Oczywiście w mojej opinii i zapewne nie tylko mojej.

Co do działającego systemu o jakim piszesz, to standardy największych korporacji. Mają swoje konkretne znaczenie i nie zanosi się na ich zmiany póki co. No cóż, też widzę tu dużo różnych zależności co do stosowania i egzekwowania regulaminów względem wybranych jak i takich, o których można by powiedzieć, że są poza regulaminami. Cóż, nie mnie oskarżać ani sądzić 😉

Jak wcześniej już pisałem. Twój przypadek jest zbyt skomplikowany, ma sporo różnych wątków i trudno w nim obiektywnie się odnieść mając też inne i podobne wątki, ze suma summarum po wielu dniach czy godzinach wychodziły ważne fakty, które zmieniały obrót całej sprawy.Życzę Ci powodzenia, bo radą ciężko wspomóc nie znając wszystkich faktów i okoliczności obu stron

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów