anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dlaczego na części aukcji (nie lokalne) pod koniec licytacji jest podbijana cena jakby z automatu?

MAMY ROZWIĄZANIE!
Client:87670489
#8 Zapaleniec#

Bardzo często mam do czynienia z dziwnym zdarzeniem. Jest 15-20 min do końca licytacji, chcę zalicytować i co nacisne ,,licytuj,, automatycznie wskazuje mi informacja  ,,twoja oferta została przelicytować, spróbuj ponownie,,  i znowu naciskam ,,licytuj,,  i szybka odpowiedź  ,,j/w,, , a cena oczywiście rośnie (już nie mówiąc jak chce i nie mogę dać innej). Pytam co jest do diabła grane!!!!!! I to nie tylko ja mam ten problem, bo gadałam ostatnio z koleżanką i ona też tak ma. Zatem po co te aukcje!!!!! skoro tylko jakieś ,,znajomki,, wygrywają. Kiedyś naciskałam tak chyba z 10 razy i k.... nie ma szans.

Screenshot_2021-06-26-20-37-30-800_pl.allegro.jpg

Ponadto uwaga na sprzedawców !!! Cena w licytacji mała, ale dostawa!!! ścina nieraz z butów i co najlepsze, to pisze mi, że wygrałam przedmiot ...... , i jest wyraźnie napisane ,,razem z dostawą......,a jak chce finalizować transakcję to pojawia mi się, że mam wybrać formę dostawy (oczywiście nie ma wyboru, jest tylko jedna możliwość) i co lepsze jest to wartość 200-300%wartosci towaru.!!!! To po co licytować?!?!?! skoro cena jest taka jak na rynku i to za nowy!!,a tu jest towar używany, lub powystawowy. 

Ostrzegam wszystkich!!!!!

Jak nie musicie to nie licytujcie!!!!, bo to jest jakaś ściema, albo gra- jak nie masz co zrobić z wolnym czasem to zagraj sobie w licytacje na allegro.!!??!!!

 

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6
xyz96
#21 Demiurg#

@Client:87670489 Tak dzieje się dlatego, że kupujący może dać w licytacji swoje maksimum, które jest ukryte, a wtedy widać jego cenę większą tylko o kwotę postąpienia. Gdy licytujesz, automat natychmiast przebija Twoją ofertę, ujawniając krok po kroku cenę maksymalną, jaką dał tamten kupujący. Czasem, gdy przebijesz jego maksimum, jego kwota maksymalna zostanie ujawniona, a gdy nie przebijesz, nie zostanie ujawniona i on wygra tylko o kwotę postąpienia. Poczytaj, jak działa licytacja; https://allegro.pl/pomoc/dla-kupujacych/sposoby-zakupow/jak-dziala-licytacja-lDkng2xBKU3

Poczytaj, co to jest kwota postąpienia; https://allegro.pl/pomoc/dla-kupujacych/sposoby-zakupow/kwota-postapienia-o-ile-wzrasta-kolejne-prze...

oznacz moderatorów
Client:87670489
#8 Zapaleniec#

Dziękuję. Przyznam, że o tym nie wiedziałam. W wersji mobilnej aplikacji ( a z takiej korzystam) jest mniej możliwości, by coś zrobić. Nawet nie mogę się wycofać z licytacji, a nawet transakcji ( tylko za zgodą sprzedawcy). Szukałam  tego kiedyś że 2 godziny i nic.

oznacz moderatorów
kytorr
#13 Ambasador#

To bardzo proste. Mamy cenę np 50 zł licytujący X daje 200zł ale system przyjmuje tylko 50zł i resztę nadwyżki pamięta i czeka na inne oferty. Potem TY licytujący Y dajesz 51 zł od razu system mówi ,,twoja oferta została przelicytować, spróbuj ponownie,, , dajesz znów 55 zł i znów ,,twoja oferta została przelicytować, spróbuj ponownie,,  i tak jeszcze 10x (ale poniżej kwoty 200zł) rezultat --> za każdym razem jesteś przebita w licytacji. Więc żadne znajomki, a po prostu Twoja niewiedza i nieznajomość tematu 🙂
Co do przypadku drugiego to znany chwyt - towar za 20zł a dostawa za 100zł wątpliwej wartości praktyka (bo allegro bierze % też od kosztów dostawy) jednak jak widać nawet taka praktyka allegro nie ucięła zachowań nieuczciwych sprzedających.
Jedyne co to trzeba patrzyć bo cena dostawy jest zawsze widoczna PRZED zalicytowaniem. Widzisz kosmiczną kwotę to nie warto licytować.

oznacz moderatorów
Client:87670489
#8 Zapaleniec#

Dziękuję bardzo. Już teraz wiem, że jeszcze bardziej muszę wszystko sprawdzać. Nie mniej jednak Allegro powinno wprowadzić, że sprzedający musi podać 2-3 formy dostawy w tym jedno bez kontaktu z kurierem (w dobie covid-19 ja nie mam ochoty mieć kontaktu z kurierem) np. do paczkomatu. Zaraz wszyscy nieuczciwi sprzedawcy podawali by zgodne i uczciwe kwoty za przesyłkę.

oznacz moderatorów
pinsplash
#21 Demiurg#

@Client:87670489 pamiętaj że niektórych rzeczy ( np niewymiarowych) nie nada się inaczej niż kurierem.

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów
Client:87670489
#8 Zapaleniec#

To fakt.

oznacz moderatorów