anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dlaczego na formularzu zwrotu mam podać numer konta w banku? Płaciłem przez Allegro.

Iwanradom
#7 Wielbiciel#

Witam 

zakupiłem towar dotarł do mnie z opóźnieniem, jak otworzyłem sprzęt niezgodny z opisem i uszkodzony

zgłosiłem do sprzedającego i mam zrobić zwrot. Nie jestem zadowolony z tego ale cóż

Ale przy zwrocie poprzez allegro nie mogę przejść 1 planszy gdzie mam podać dane konta bankowego wraz z danymi osobowymi. Zakup był przez smart i płatności allegro, a tu taka rzecz.

Po to płacę poprzez allegro żeby sprzedający nie miał moich danych do konta, łącznie z allegro, co moim zdaniem zakrawa o RODO. A najlepsze jest w tym że powyżej pisze że zwrot będzie na konto a którego było płacone. Allegro za mało danych ma czy chce sprzedawać dalej, niestety.

Miał ktoś taki problem i jak go rozwiązać ?

 

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

LEW433
#21 Demiurg#

I nie będzie ich miał jeżeli robisz zwrot przez Allegro.A nie masz podanego konta na Allegro: https://allegro.pl/myaccount/newpayments_payout.php?source=system

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Iwanradom musisz podać bo w razie jak by sprzedawca nie był w stanie zrobić zwrotu przez allegro, dokona zwrotu kasy przelewem na konto, wymaga tego ustawa konsumencka gdzie jest wzór odstąpienia 🙂 

Jak nie chcesz podawać na stronie możesz wypełnić ręcznie https://after-sales.allegrostatic.com/after-sales-service-d2/d7be84bc-5408-42d2-8d0d-acf3ea02feba

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Iwanradom
#7 Wielbiciel#

Dziękuję Ci za wyczerpującą odpowiedź. 

I właśnie w tym druku który podesłałeś jest do podania numer konta, bez danych

To mnie najbardziej zdziwiło w druku allegro że oprócz numeru konta który bym przeżył jest wymagane dane Imię Nazwisko i pełny adres. Notabene te dane są w systemie allegro.

Więc trochę nadgorliwość allegro w tym przypadku. Do tego mam podpięta kartę płatniczą do konta allegro i to też by wystarczyło do zwrotu, a tak wędrują Nasze dane po wszystkich. 

Ostatnio widzę na sobie jak ktoś korzysta z moich danych osobowych bez żadnych konsekwencji i coraz bardziej jestem ostrożny w takich przypadkach

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Tu sprzedajacy nie dostanie twojego nr konta, jak robisz zwrot przez Allegro.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Iwanradom I właśnie w tym druku który podesłałeś jest do podania numer konta, bez danych

Tam też są wymagane dane nie ważne czy robisz zwrot - odstąpienie czy reklamacja musisz podać dane jest to wymagane ustawą i potrzebne sprzedawcy do poprawnego zaksięgowania i w razie kontroli udowodnienia wyksięgowania wpłaty 🙂

ps. zawsze można robić zakupu za rogiem w sklepie tam nie wymagają danych 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Iwanradom
#7 Wielbiciel#

tak masz racje, dopóki w sklepie płacisz tylko gotówką i nie ma monitoringu, w innych przypadkach już nie

oznacz moderatorów