anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dlaczego nie ma ocen towaru sprzedawanego przez konkretnego sprzedawcę?

vintage-watches
#8 Zapaleniec#

Dzień dobry, może ja czegoś nie widzę albo źle korzystam z platformy ale na przykładzie perfum, gdzie kwitnie sprzedaż podróbek a Allegro stało się zagłębiem dla nieuczciwych sprzedawców w tej kategorii dostrzegam poniższy problem:

- oceny produktu są agregowane od różnych sprzedawców przez co nie jesteśmy jako kupujący ocenić czy dana aukcja to podróbka czy towar oryginalny po ocenach kupujących.

Przykład:

[edycja]

 

Ponad 300 ocen, wiele mówiących o tym że to podróbka ale jak dotrzeć do informacji, który sprzedawca sprzedaje podróbki???

 

Kiedyś mieliśmy oceny zakupionych towarów widoczne na poziomie danego sprzedawcy i uważam że ta funkcjonalność powinna wrócić. Myślę, że wielu klientów Allegro, którzy raz czy drugi "przejadą się" na zakupie nieoryginalnego produktu na Allegro, po prostu przestaną kupować tego typu produkty przez Państwa platformę i wybiorą drogerie. Mimo że są sprzedawcy czy aukcje, które faktycznie sprzedają produkty oryginalne tylko nie dostarczacie Państwo prostego sposobu wyszukania/weryfikacji takiego sprzedawcy właśnie przez to, że zniknęły oceny sprzedawanych towarów przez konkretnego sprzedawcę tylko oceny agregujecie.

 

Ocena samego sprzedawcy nie jest rozwiązaniem tego problemu. Ponieważ sprzedawca może mieć i oryginały i podróbki a szukanie w opiniach oceny sprzedawcy gdzie ktoś akurat kupił ten sam produkt który ja zamierzam jest jakby to delikatnie ująć toporne, nie efektywne, czasochłonne itd.

 

Domyślam się czemu wdrożyliście agregowanie opinii ale proszę rozważyć dołożenie jako dodatkowej funkcjonalności wg starego modelu, dla nas kupujących była to bardzo wartościowa wiedza aby móc ocenić i przeczytać opinie kupujących odnoszące się do towarów sprzedawanych przez konkretnego sprzedawcę.

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@vintage-watches Cześć. Jeśli podejrzewasz, że dana oferta narusza regulamin Allegro, każdorazowo możesz ją zgłosić za pomocą przycisku "Zgłoś naruszenie zasad":

ko_alka_0-1639143854976.png

Możesz też skorzystać z tego formularza: https://allegro.pl/zglos-naruszenie/oferty 

Dodatkowo masz możliwość ocenienia produktów i sprzedającego - obie opcje znajdziesz rozwijając szczegóły swojego konta:   

Zrzut ekranu 2021-12-10 o 14.46.03.png

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

W4rbird
#8 Zapaleniec#

to nie jest rozwiązanie problemu, bo nikt nie chce na nikogo wskazywać palcem; kupujący chce po prostu znaleźć prawdziwy produkt, teraz jest to niemożliwe

oznacz moderatorów

domkar04
#14 Krzewiciel#

przecież ta odpowiedź nie ma nawet nic wspólnego z poruszonym tematem 😄

oznacz moderatorów

koltat
#11 Animator#

To odpowiedź dyplomatyczna na winnego w tej sytuacji tak zwanego katalogu produktów, który im najdelikatniej mówiąc nie udał się. Dzięki tej produktyzacji, nie kupuję już kawy ziarnistej, herbaty i wiele innych markowych produktów, bo to duże ryzyko. 

-None-
oznacz moderatorów

W4rbird
#8 Zapaleniec#

chyba u ciebie

oznacz moderatorów