anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dlaczego nie mogę anulować zakupu

artur198613
#11 Animator#

Przez przypadek kupiłem i opłaciłem produkt, ale nie mam w szczegółach opcji anuluj zakup. Zakup został dokonany 10 minut temu i status zamienia się nie zmienił.

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

xyz96
#21 Demiurg#

@artur198613 Masz możliwość anulowania. Nie ma obowiązku anulowania na stronie Allegro, możesz anulować zwyczajnie. Wyślij zwykłego maila ze swoją rezygnacją z zakupu, czyli z odstąpieniem od umowy - to też będzie anulowanie.

Możesz też klikną Zwrot w zakładce Moje zakupy, potem wypełnić formularz i wysłać. To także będzie odstąpienie od umowy, czyli anulowanie w tym przypadku. Nie ma większego znaczenia, co w tym formularzu wpiszesz, zaznacz tylko, że rezygnujesz bez podania przyczyny.

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@artur198613  Cześć. Masz konto firmowe, a anulowanie zakupu jest jednoznaczne z odstąpieniem od umowy, dlatego – zgodnie z prawem – jeśli jest to zakup konsumencki. Napisz proszę do Sprzedającego i wyślij mu swoje odstąpienie od umowy. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Wiele firm ma prawo do odstąpienia od umowy. Są pewne ograniczenia, ale nie dotyczą one każdego zakupu i każdej firmy. 

oznacz moderatorów

artur198613
#11 Animator#

Konto firmowe, ale zakup zwykły bez faktury.

oznacz moderatorów

artur198613
#11 Animator#

Bez sensu jest to rozwiązane. Nie chciałem zakładać 10 kont, ale widzę, że będę musiał. Jeżeli kupuje z konta firmowego, a nie zaznaczam opcji faktura, to powinno to być traktowane jako zwykły zakup konsumencki.

oznacz moderatorów