anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dlaczego nie mogę dokonać zakupu z dostawą do Niemiec i Francji?

MAMY ROZWIĄZANIE!
olowitusia
#1 Nowicjusz#

nie mam mozliwości dokonać zakupu z dostawą do Niemiec, co może być nie tak ?

 

oznacz moderatorów
27 ODPOWIEDZI 27
Client:91972752
#7 Wielbiciel#

Witajcie, może ktoś pomoże: chce zamówić towar na adres w Niemczech. W opcji u sprzedających widnieje dostawa do DE. Dlaczego zatem kiedy wpisuje adres niemiecki pojawia się mi komunikat: Sprzedający nie wysyła do Twojego kraju?

oznacz moderatorów
Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@Client:91972752   Zapewne sprzedający nie wprowadził numeru EPR, który jest potrzebny by wysyłać do Niemiec i Francji.

https://allegro.pl/pomoc/dla-sprzedajacych/wystawianie-oferty-przez-formularz/rozszerzona-odpowiedzi...

 

_____________
Kama
oznacz moderatorów
Client:91972752
#7 Wielbiciel#

@Kaliope_Brzeg Dziękuję za wyjaśnienie w sposób kulturalny, tego właśnie dotyczyło moje pytanie. Wcześniej mogłam korzystać z zakupów u tych samych sprzedających. Stąd tym większe moje zdziwienie i niezrozumienie sytuacji. 

Dziękuję jeszcze raz i pozdrawiam serdecznie!😊

oznacz moderatorów
Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@Client:91972752

Również pozdrawiam 😊

_____________
Kama
oznacz moderatorów
dowes
#7 Wielbiciel#

Mam to samo już kolejna aukcja nie wiem czy nie 10ta gdzie nie mogę kupić z wysyłka do Niemiec mimo Ze taka opcja istnieje a sprzedawcy są zaskoczeni ze i tak nie można. To jakieś celowe zagrywki i dziwne ze niby Allegro wysyła info do sprzedawcy a ŻADEN nic nie wie. Dramat i porażka. Minus wielki! 

oznacz moderatorów
Maciejpajor
#1 Nowicjusz#
  • Problem polega na tym iż mimo tego ,że wybieram produkty dostępne z wysyłką do niemiec przy podsumowaniu wyskakuje mi komunikat , że sprzedający nie wysyła do mojego kraju ( żeby nie było za każdym razem sprawdzam czy ma on wysyłkę do niemiec zanim wrzucę do koszyka )
oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Maciejpajor wynika to z rozszerzonej odpowiedzialności producenta. W przypadku dostawy do Niemiec i Francji sprzedający musi uzyskać odpowiednie numery EPR w rejestrze, który obowiązuje w danym kraju. 
Przepisy w Niemczech i we Francji nie zezwalają na sprzedaż i wysyłkę produktów do ich krajów, jeśli sprzedający nie ma odpowiednich numerów EPR. Dlatego jeśli nie doda numerów EPR właściwych dla danego kraju: [...] klient, który w lokalizacji wybierze inny kraj dostawy, na przykład Polskę, ale podczas płatności w formularzu dostawy  poda niemiecki lub francuski adres dostawy, nie opłaci zakupu i tym samym nie złoży zamówienia.
Tutaj więcej informacji na ten temat. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
Adres-Znajomego
#7 Wielbiciel#

Witam, 

zawsze można skorzystać w takim przypadku z naszych usług.

oznacz moderatorów