anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dlaczego nie mogę dokonać zakupu z dostawą do Niemiec i Francji?

MAMY ROZWIĄZANIE!
olowitusia
#1 Nowicjusz#

nie mam mozliwości dokonać zakupu z dostawą do Niemiec, co może być nie tak ?

 

oznacz moderatorów
27 ODPOWIEDZI 27
LEW433
#21 Demiurg#

Taką metodę dostawy musi udostępniać sprzedajacy, musisz szukać ofert w których istnieje taka opcja. Możesz także zapytać sprzedającego czy wyśle i za ile.

oznacz moderatorów
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@olowitusia Czy możesz podać mi numer lub link do oferty, która Cię interesuje? 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów
olowitusia
#1 Nowicjusz#
oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów
medalik_2009
#17 Koryfeusz#

@olowitusia 
Sprzedawcy nie oferują tam dostawy i tyle. Z Niemcami jest jeden zasadniczy problem - konieczność rejestracji w ichniejszym urzędzie i odprowadzania opłaty recyklingowej za wprowadzone na ich rynek opakowanie towaru.

oznacz moderatorów
sl-aw-ek
#16 Inspirator#

@olowitusia większość sprzedawców nie posiada numeru EPR przez co nie mogę realizować dostaw do Niemiec - trzeba się przyzwyczaić, że nie będzie takiej możliwości ponieważ to za duży koszt aby rozliczać opakowania w niemieckim systemie dla kilku przesyłek w roku. 

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@olowitusia sprzedający w tej ofercie udostępnia tylko dostawy zagraniczne, jednak w przypadku Niemiec i Francji przepisy EPR (dotyczące rozszerzonej odpowiedzialności producenta) odnoszą się również do sklepów internetowych oraz sprzedawców, którzy działają na platformach sprzedażowych, takich jak Allegro.
Jako platforma sprzedażowa jesteśmy zobowiązani do sprawdzania, czy sprzedający, który chce wysyłać produkty do Niemiec i Francji, uzyskał właściwe dla danego kraju numery EPR (na przykład w niemieckim rejestrze LUCID – dla opakowań produktów, w tym opakowań wysyłkowych). Jeśli sprzedający nie doda numeru EPR do konta Allegro to nawet jeśli w cenniku dostaw jest widoczna dostawa do Niemiec lub Francji pojawi się komunikat:

la_nika_0-1664286030658.png


A złożenie zamówienia nie będzie możliwe. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
Kate_3137
#7 Wielbiciel#

Chciałabym kupić wózek spacerowy  wysyłką do Niemiec.

Sprzedawca w swoje ofercie ma opcje wysyłki do Niemiec ale po jej wybraniu ukazuje mi się informacja że sprzedwca nie wysyła do Niemiec.

Dlaczego mam taki problem i nie mogę dokonać zakupu?

Sprawa dotyczy artykułu nr 10864794580

Proszę o pomoc w tej sprawie.

oznacz moderatorów
medalik_2009
#17 Koryfeusz#

@Kate_3137 bo nie jest zgłoszony do ichniejszego systemu LUCID i nie opłaca opłaty recyklingowej. Żadna firma dla kilku paczek w roku na to nie pójdzie bo to się nie opłaca.

oznacz moderatorów
Kate_3137
#7 Wielbiciel#

To po co widnieje opcja wysyłki do Niemiec? Skoro jest dostępna to normalne że każdy kto potrzebuje coś kupić chcę z niej skorzystać!

Allegro ma zamiar w ogóle jakoś ten problem rozwiązać?

Czy skończyła się era zakupów dla osób z Niemiec?!

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Kate_3137 rozumiem, że jesteś zawiedziona, jednak mamy obowiązek jako platforma sprzedażowa sprawdzania, czy sprzedający, który chce wysyłać produkty do Niemiec i Francji, uzyskał właściwe dla danego kraju numery EPR (na przykład w niemieckim rejestrze LUCID – dla opakowań produktów, w tym opakowań wysyłkowych).
Ułatwliliśmy sprzedającym dodanie tych numerów do kont Allegro, ale jeśli tego nie zrobią, to niestety wysyłka do Niemiec nie będzie możliwa, ta opcja pojawia się w opcjach dostawy nawet u sprzedających, którzy nie dodali numeru EPR do konta Allegro, ponieważ jest w pakiecie wysyłek zagranicznych.  

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
Kate_3137
#7 Wielbiciel#

rozmawiałam ze sprzedawcą, twierdzi On że owe dokumenty zostały już dawano wysłane do Allegro i to Wy jako Allegro po prostu długo je weryfikujecie.  Dla mnie to co robicie to oszustwo.

Sprzedawca dokonał wszystkich starań aby klienci z Niemiec mogli dokonywać zakupu a Wy nie dość że z lenistwem weryfikujecie dokumenty to dodatkowo wprowadzacie kupującego w błąd ponieważ opcja wysyłki do Niemiec jest wyraźnie widoczna!!! dopiero w dalszym etapie można dostrzec problem. To po co widnieje opcja wysyłki do Niemiec skoro nie można jej zrealizować.

Robicie z ludzi **piiip**ów!!!!

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Kate_3137 czy możesz podać numer oferty, w której chcesz dokonać tego zakupu? 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
Kate_3137
#7 Wielbiciel#

10864794580 to ten nr aukcji

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Kate_3137 dziękuję! Wyjaśniam to, dam znać, gdy otrzymam odpowiedź.

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
Kate_3137
#7 Wielbiciel#

Ok, dziękuję 

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Kate_3137 sprawdzilismy to i problem nie polega na braku numeru EPR, ale na zbyt wysokich cenach jakie sprzedający ustawił w cenniku dostawy, dlatego dostawa za granicę nie jest dostępna. Sprzedający może sprawdzić w tym artykule jakie maksymalne ceny dostawy może ustawić, żeby oferować dostawę zagraniczną. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
Kate_3137
#7 Wielbiciel#

A czy Państwo jako Allegro nie możecie poinformować o tym sprzedawcy?

Może nie jest tego świadomy.

Ja mogę się skontaktować  ze sprzedwczynią ale nie wiem jaką informację przekazać mu jeśli chodzi o przekazanie kwoty na koszt wysyłki.

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Kate_3137 ok, poproszę o wysłanie wiadomości w tej sprawie do sprzedającego 🙂 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów