anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dlaczego podczas przejścia do opłacenia wygranej licytacji znika opcja dostawy "odbiór osobisty"?

MAMY ROZWIĄZANIE!
MM74
#9 Pomysłodawca#

Mam taką oto sytuację. Wygrałem kilka licytacji u jednego sprzedającego. Licytacje były rozciągnięte w czasie. Po pewnym czasie opłaciłem zbiorowy zakup + koszt jednej dostawy paczkomat. Zaraz po opłaceniu zauważyłem, że sprzedający wystawił kolejny przedmiot w licytacji, który mnie zainteresował, więc wziąłem udział. W opisie aukcji jest widoczna opcja "odbiór osobisty" 0 PLN. Licytację wygrałem i chcę opłacić zakup korzystając z opcji odbiór osobisty 0 PLN, żeby nie ponosić kolejnych kosztów wysyłki i otrzymać przedmiot z tymi wcześniejszymi w jednej paczce. Jest to szeroko stosowana praktyka. Sprzedający o tym wie i jesteśmy umówieni. Niestety podczas próby opłacenia zakupu opcja "odbiór osobisty" nie jest wyświetlana mimo, że nadal widnieje w zakończonej ofercie. Co tu jest nie tak? Pierwszy raz się z tym spotykam. 

oznacz moderatorów
12 ODPOWIEDZI 12
LEW433
#21 Demiurg#

A inne opcje zapłaty są?

oznacz moderatorów
MM74
#9 Pomysłodawca#

 Tylko allegro finanse. A inne opcje dostawy paczkomat i kurier też są.

oznacz moderatorów
MM74
#9 Pomysłodawca#

P.S. - dzięki za błyskawiczną reakcję! Oto link. https://allegro.pl/oferta/lobivia-famatimensis-12474687218?snapshot=MjAyMi0wOC0xMlQxOTowNTo0OVo7YnV5...

Mam nadzieję, że możesz zobaczyć warunki? Aha, no i jest jeszcze podana informacja, że przy odbiorze osobistym gotówka lub karta. Czy to znaczy, że sprzedający uniemożliwił/nie zaznaczył opcji "odbiór osobisty" przy płatnościach allegro?

 

 

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Tak wynika, ale jak chcesz żeby wysłał Ci razem to możesz( jak nie masz obaw) przelać mu na konto.😁

oznacz moderatorów
MM74
#9 Pomysłodawca#

Żeby było jasne, ja na allegro działam od 20 lat. Kupuję bardzo dużo. Takie rzeczy są dla mnie oczywiste 😉. Tu mogą być co najwyżej obawy po stronie sprzedającego, bo musi podać numer konta. Mało tego, ja u niego kupuję regularnie. Niczego się nie obawiam. Zastanawia mnie tylko, dlaczego nie ma opcji odbioru osobistego przy próbie zapłaty poprzez płatności Allegro skoro jest w opisie aukcji w "opcjach dostawy". Czy sprzedający o tym decyduje jakie formy dostawy powiąże z płatnościami allegro? Tylko to mnie zastanawia. Ja już wiele razy używałem takiego rozwiązania przy licytacjach rozciągniętych w czasie. To co proponujesz jest rozwiązaniem "na około", ale w ostateczności tak się prawdopodobnie skończy. Równie dobrze sprzedający może zwrócić mi gotówkę w paczce, ale nie o to tu chodzi.    

oznacz moderatorów
Client:44052296
#21 Demiurg#

@MM74 a podczas wyboru transportu nie masz możliwości wyszukania punktu odbioru na mapie? Powinieneś mieć możliwość opłacenia poprzez allegro finanse. Kupujący się zgodził na taki możliwość transportu?

oznacz moderatorów
MM74
#9 Pomysłodawca#

Nie jestem pewien, czy właściwie zrozumiałeś problem 😊? W opisie aukcji podczas licytacji jest dostępna opcja odbioru osobistego za 0 PLN. Wygrałem licytację, przechodzę do płatności przelewem no i w tym momencie mogę zaznaczyć tylko paczkomat albo kuriera InPost, gdzie od razu naliczana jest opłata za wysyłkę. Nie mogę wybrać opcji odbiór osobisty, bo jej nie ma na liście. W czym mi pomoże mapa? Prawdopodobnie sprzedający nie skorelował odbioru osobistego z możliwością wykonania przelewu, albo jest to błąd serwisu.

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@MM74 czy możesz kliknąć pod "paczkomat InPost" "zobacz wszystkie na mapie" następnie na mapce zaznaczyć "odbiór osobisty" i wyszukać punkt sprzedającego w okolicach Gdańska? 
@Client:44052296 słusznie podpowiada to działanie. 

 

la_nika_1-1660481444040.png
Daj proszę znać, czy się udało? 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
MM74
#9 Pomysłodawca#
 
oznacz moderatorów
MM74
#9 Pomysłodawca#

Ok, da się w ten sposób, ale żeby nie twoja podpowiedź nigdy bym się nie domyślił 🙄. A czy nie może być podana ta opcja wprost, gdzie można ją od razu zaznaczyć w miejscu "Oferty i sposób dostawy"? Poza tym chyba nie ma znaczenia gdzie ten paczkomat znajdę na mapie? Wystarczy, że zaznaczę odbiór osobisty? Dziękuję i pozdrawiam 👋!!!     

oznacz moderatorów
MM74
#9 Pomysłodawca#

A jednak ma 😉.

oznacz moderatorów
MM74
#9 Pomysłodawca#

Już wiem o co chodzi! otrzymałem podpowiedź od moderatorki la_nika. Dzięki za zaangażowanie i pomoc, choć uważam, że ten sposób jest nieintuicyjny. Nigdy bym na to nie wpadł, że tę opcję znajdę w mapce związanej z "paczkomatem" 🙄  

oznacz moderatorów