anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dlaczego POK nie działa

marco220565
#7 Wielbiciel#

Kupiłem kosiarkę akumulatorową. Sprzedający celowo wprowadził mnie w błąd umieszczając informacje nt wyposażenia którego w rzeczywistości nie było. Kosiarke odesłałem i poprosiłem o zwrot pieniędzy. po 2 tygodniach aukcja znikneła a sprzedający przestał się odzywać w dyskusji i odbierać telefony. Poprosiłem Allegro o mozliwiość zwrotu za pośrednictwem allegro i dostaję codziennie wpisy  od Allegro "proszące" aby sprzedający zwrócił mi pieniądze. Program Allegro Protect nie działa. To ściema dla łatwowiernych kupujących 

 

oznacz moderatorów
11 ODPOWIEDZI 11

medalik_2009
#17 Koryfeusz#

@marco220565 jeśli dyskusja trwa już ponad 14 dni i sprzedawca się nie ustosunkował w niej do reklamacji, to oznacz ją jako nierozwiązaną i wtedy będziesz miał możliwość złożenia wniosku do POK.

oznacz moderatorów

marco220565
#7 Wielbiciel#

Dziś jest 18 dzień od otrzymania zwrotu towaru przez sprzedającego. Szokujące jest to ze Allegro tak chwaliło się że ma program ochrony kupujacego a tak na prawdę to niez działa. Osmieszają się prosząc codziennie aby sprzedający zwrócił mi pieniądze i codzinennie proszę mnie

  • "Proszęzwrócić pieniądze do 05.06.2023 do godziny 13:30. Bardzo na to liczę, ponieważ w przeciwnym razie będziemy musieli nałożyć ograniczenia na Państwa konto. marco220565, jeśli w wyznaczonym terminie Sprzedający nie zwróci pieniędzy, proszę, aby skorzystał Pan z opcji „poproś o pomoc Allegro”.
  • Proszę o wypowiedzenie sie w dyskusji do 06.06.2023 do godziny 14:10.

Co powinienem zrobić by odzyskać kasę?

oznacz moderatorów

medalik_2009
#17 Koryfeusz#

@marco220565 zastosować się do tego, co do Ciebie piszą w dyskusji, tak jak poniżej napisała @_HolaOla_ 

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

@marco220565 ale pech. A ile już trwa dyskusja?

oznacz moderatorów

marco220565
#7 Wielbiciel#

18 dni od otrzymania zwrotu, 20 dni od sprzedaży

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@marco220565 dokładne informacje w swojej sprawie otrzymałeś od nas 3.06., dokładnie o godz. 06:26. Nasz pracownik poinformował Cię tam, że sprzedający 01.06. zlecił zwrot pieniędzy poprzez Allegro Finanse jednak został on anulowany. 

Z tego też powodu sprzedający prosił w dyskusji o wskazanie numeru konta bankowego, na który mógłby zwrócić pieniądze. Po Twoim zgłoszeniu o problemach sprawdziliśmy ponownie Twoją sprawę i Sprzedający zlecił po raz drugi zlecił zwrot przez Allegro Finanse dokładnie 02.06. Zwrot aktualnie jest w trakcie realizacji, więc pieniądze powinny pojawić się na Twoim rachunku w przeciągu 3 dni roboczych, czyli do 7 czerwca (więc czas ten jeszcze nie minął). Jeśli zdarzy się sytuacja, że ten zwrot również nie będzie zrealizowany wskaż proszę bezpośredni rachunek konta bankowego, na który sprzedający będzie miał obowiązek zwrócić Ci pieniądze. 

Tak jak napisał nasz pracownik, sprzedający zlecił zwrot dla Ciebie w naszym systemie, dlatego też na ten moment nie możemy udostępnić Ci wniosku do Allegro Protect. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

marco220565
#7 Wielbiciel#

Czy pracownik allegro 03.06 poinformował mnie mailem czy w dyskusji. Nie otrzymałem żadnej takiej informacji. Chciałbym zacytować jaką informację posiadam 

"Zwroty

 Część pieniędzy sprzedający już Ci zwrócili. Potwierdzenia znajdziesz w mailu".

Zaznaczam że nie zgadzam się mną zwrot części pieniędzy ani nie otrzymałem żadnego maila w tej sprawie!

Proszę Moderatorkę aby sprawdzić historię dyskusji!

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@marco220565  informacje, o których napisałam pochodzą z wiadomości mailowej wysłanej 03.06, o godz. 06:26. Dokładnie chodzi o odpowiedź na zgłoszenie numer 33820179, dlatego sprawdź proszę dokładnie swoją skrzynkę mailową. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

marco220565
#7 Wielbiciel#

Szanowna HolaOla, nr. rachunku został podany w dyskusji. Ile razy trzeba go podawać?

A dlaczego anulowaliście zwrot mojej płatności? To taki program ochrony kupującego aby nie dostał on należnego zwrotu czy sprzedający wykonał przelew bez pokrycia?

oznacz moderatorów

marco220565
#7 Wielbiciel#

Droga HolaOla,

mimo wspomnianego przez Ciebie maila, kupujący nie zapłacił. Stwierdził że naciągam go na zwrot "bo on zlecił przelew i nie wie dlaczego nie został wykonany" Udało mi się i złożyć wniosek do Allegro Protect. W między czasie boot allegro wyznaczył sprzedającemu kolejny (już 4 termin zapłaty). Czy wobec faktu skutecznie złożonego wniosku i braku przelewu allego wypłaci mi pieniądze z tego programu czy będzie wyznaczać cały czas kolejne terminy 

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@marco220565 na ten moment nie mogę dać Ci gwarancji, bo wszystkie wnioski są indywidualnie rozpatrywane przez zespół Allegro Protect, ale poczekaj proszę na odpowiedź i gdyby Twój wniosek został odrzucony, daj mi proszę tutaj znać. Wówczas będę działać. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów