anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dlaczego przy zwrocie muszę podać wszystkie swoje dane (nazwisko, adres i numer konta ?!?)?

astony
#7 Wielbiciel#

Dlaczego przy zwrocie towaru muszę podać wszystkie swoje dane (nazwisko, adres i numer konta ?!?)? . Przecież w ten sposób umożliwiam nieuczciwemu sprzedawcy okazję do wszelkich machlojek. Wszystkie dane potrzebne do zwrotu pieniędzy ma allegro. O co tu chodzi?

oznacz moderatorów
13 ODPOWIEDZI 13

Halfrunt
#18 Luminarz#

Bo takie jest prawo, a sprzedającemu i tak to niepotrzebnie jeśli zwrot zleci przez finanse Allegro, chybaby że nie będzie on miał na koncie w Allegro środków to musi wówczas zrobić zwrot klasyczny z użyciem tych danych. 

 

Jeśli nie chcesz podawać żadnych danych, kupuj w sklepach stacjonarnych płacąc gotówka. 

oznacz moderatorów

Monika__L
#15 Entuzjasta#

jakich machlojek może się dopuścić z tymi danymi?????

oznacz moderatorów

Halfrunt
#18 Luminarz#

@Monika__L to też dobre takiej ignorancj w tym temacie nie widziałem dawno, przecież tą machlojką może być jedynie wpływ na konto.

oznacz moderatorów

astony
#7 Wielbiciel#

Czytaj ze zrozumieniem. Powodzenia

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@astony a czemu sprzedawca ma Ci podawać swoje dane przez zakupem ?  

________
Κώστας
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

No teraz żeś zrobił porównanie !😁

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Nie musisz przy zwrocie podawać danych sprzedającemu, tylko w takim przypadku jak to prywatny sprzedający i nie ma środków na koncie.

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@astony  przecież sprzedający i tak ma Twoje dane jeśli dokonałeś u niego zakupu. 

oznacz moderatorów

astony
#7 Wielbiciel#

To może jeszcze PESEL??  No , Ludzie. Gdzie jest RODO? Wiele razy słyszeliście o "okradzionych".

A tutaj co? Inny świat? Przecież , ja "sprzedawca ", wyślę Ci "badziew". Ty chcesz mi zwrócić.

Czy mam Twoje dane, czy nie?  Przecież, ja  w tym wypadku dobrowolnie podałem Ci wszystkie dane osobowe które Allegro już ma. PYTAM! Po co to?

oznacz moderatorów

astony
#7 Wielbiciel#

Powinienem podać nick" i wysłać na "nick" . I po sprawie

oznacz moderatorów

astony
#7 Wielbiciel#

Po raz kolejny przeczytałem wypowiedzi innych allegrowiczów. Odnoszę wrażenie, że nie robili zwrotów. Smutne to, że "gadał ślepy o kolorach"

Pozdrawiam

oznacz moderatorów

Halfrunt
#18 Luminarz#

Smutne jest to, że nie rozumiesz działania mechanizmu wyłudzeń, jeśli uważasz że przekazanie tych danych sprzedającemu w celu dokonania zwrotu, mogłoby by posłużyć do tego celu. 

Mam też sześćdziesięciokilkuletnich sąsiadów, którzy myślą podobnie, ale oni w szkole nie mieli informatyki i nie mają chęci do nauki. 

oznacz moderatorów

Halfrunt
#18 Luminarz#

 

Wszystko jest zgodnie z RODO zgodziłeś się na podawanie i wykorzystanie danych osobowych z chwilą zalogowania się do serwisu allegro.

 

Faktem jest, że dublowanie podawania danych podczas zwrotu wydaję się być zbędne, jednakże może to wynikać z wymogów prawnych, to ustalają w sejmie, albo z niedoskonałości działania systemu Allegro, nie wiem jak teraz bo raczej kupuję z głową i naprawdę rzadko zwracam, ale kiedyś gdy się zdażyło był link, którego wystarczyło kliknąć aby dane do oświadczenia odstąpienia od umowy skopiowały się z konta allegro. 

oznacz moderatorów