anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dlaczego wyświetla mi się tylko opcja "wyślę produkt samodzielnie"

AvenixPL
#7 Wielbiciel#

Dlaczego wyświetla mi się tylko opcja "wyślę produkt samodzielnie" jeśli produkt został wysłany ale nie dostarczony, aktualnie jest początek weekendu, więc magazyny nie będą czynne, a sprzedający otrzymał informacje o zwrocie, ja posiadam tylko taką opcję, gdy paczka mogłaby być nadana przez magazyn, w którym aktualnie przebywa, sprzedający powinien poinformować firmę, że dany produkt zostaje zwrócony/dostawa zostaje anulowana. Może tylko ja tak myślę, ale czy się mylę?

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

A3dam
#19 Nestor#

@AvenixPL 
sprzedający otrzymał informacje o zwrocie

Sprzedający otrzymał prawdopodobnie Twoje oświadczenie o odstąpieniu od Umowy (o ile wypełniając formularz zwrotu Allegro wybrany został jako powód odesłania rzeczy: Odstąpienie) oraz Twoje zgłoszenie zwrotu (zamiaru odesłania rzeczy).
Masz więc obowiązek zwrócić (odesłać) rzecz do Sprzedawcy w ciągu do 14 dni od złożenia ww. oświadczenia.
Ponieważ nie można zwrócić rzeczy w posiadanie, której się nie weszło - powinieneś najpierw przesyłkę odebrać, a następnie ją zwrócić (odesłać) do Sprzedawcy.
Odstępując od Umowy w sytuacji gdy Sprzedający rozpoczął już realizację zamówienia (a nawet wysłał towar) zanim otrzymasz przesyłkę - tylko skracasz sobie czas na odesłanie (zwrot).
Anulować zakup możesz tylko w ściśle określonych przypadkach:
 Jak anulować zakup - Pomoc Allegro

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@AvenixPL Jeżeli kliknąłeś zwrot towaru przed dostawą, jest to odstąpienie od umowy, czyli rezygnacja z zakupu. Nie musisz już odbierać i odsyłać paczki. 

oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@AvenixPL 
Odstąpienie jest odstąpieniem niezależnie od tego czy zostało dokonane przed czy po odbiorze przesyłki.
Natomiast koszt powrotu przesyłki nieodebranej bywa wyższy niż nadania zwrotu przez Kupującego (np. w ramach SMART). Koszt ten z mocy prawa ponosi Kupujący, który w przypadku nieodebrania przesyłki może (nie musi) być obciążony przez Sprzedawcę (np. w postaci potrącenia ze zwracanej kwoty).

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Kupujący może w każdej chwili dokonać zwrotu, do 14 dni po odebraniu towaru, jeżeli był to zakup e Smarcie to i tak ma darmową odsyłkę.😁

oznacz moderatorów