anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dodatkowa opłata za wysyłkę

benito22
#2 Obserwator#

Witam serdecznie. Kupiłem od Sprzedawcy dwa leżaki. Opłaciłem wszystko przelewem przez Allegro. Po transakcji Sprzedający napisał do mnie, że brakuje mu 25 zł za wysyłkę drugiego przedmiotu i że zrobi mi te 25 zł za pobraniem. Odpisałem, że opłaciłem wszystko tak jak było wystawione i że albo proszę o wysłanie towaru w jednej przesyłce, albo o zwrot pieniędzy. Odpisano mi, że leżaki są duże i trzeba 2 wysłać w 3 paczkach. Nie przekonała mnie ta odpowiedź, więc poprosiłem o zwrot pieniędzy. Odpisano żebym zrobił zwrot przez system. Problem w tym, że robiąc zwrot przez system stracę 20 zł za kuriera, a oni zarobią 20 zł bo nigdy żadnego do mnie nie wysłali. Mam więc wybór - zrobić zwrot i stracić 20 zł albo dopłacić (czyli też stracić) 25 zł i mieć leżaki. Czy to jest w ogóle zgodne z zasadami Allegro?

Po czasie zadzwoniła do mnie Oani z informacją, że jeśli kupuje 2 różne gabarytowo produkty od jednego Sprzedawcy to Allegro wysyła mi informacje o skontaktowaniu się ze Sorzedajacym i ustaleniu ceny dodatkowej wysyłki. Jest coś takiego? Nigdy o czymś takim nie słyszałem, ale może nie jestem na czasie z zasadami Allegro? Dlatego wolę najpierw Was dopytać.

oznacz moderatorów
14 ODPOWIEDZI 14

motogruszek_pl
#8 Zapaleniec#

w przypadku przesyłek gabarytowych może tak być a leżak to przesyłka gabarytowa

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

Odstąp od umowy oddadzą Ci wszystko co wpłaciłeś 🙂 Podeślij aukcję zobaczymy jak ma ustawione wysyłki 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

Powinien Ci wysłać w jednej bo ma w cenniku ze w paczce 2 sztuki, jak nie wyśle olej, zrób odstąpienie i opisz to w komentarzu 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Sprzedawca próbuje Cię naciągnąć na dodatkowe koszty. Wyślij mu mailem, nie przez Allegro, oświadczenie o odstąpieniu od umowy od całego zakupu i zażądaj zwrotu całej wpłaty, podając numer konta. Sprzedawca będzie miał obowiązek zwrócić wpłatę. Nie ma obowiązku robienia zwrotu "przez system". Poza tym możesz rozpocząć z nim Dyskusję przez Allegro i domagać się realizacji wysyłki na warunkach określonych w ofertach. Będzie miał 24 godziny na odpowiedź, a w razie potrzeby do dyskusji włączy się pracownik Allegro, który Ci pomoże.

https://allegro.pl/pomoc/dla-kupujacych/problemy-transakcyjne/jak-rozpoczac-dyskusje-i-wyjasnic-prob...

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@xyz96 

Art. 32.

2. Przedsiębiorca dokonuje zwrotu płatności przy użyciu takiego samego sposobu zapłaty, jakiego użył konsument, chyba że konsument wyraźnie zgodził się na inny sposób zwrotu, który nie wiąże się dla niego z żadnymi kosztami.

________
Κώστας
oznacz moderatorów

benito22
#2 Obserwator#

Dziękuję Wam bardzo za rady.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

Zrób odstąpienie musi oddać Ci wszystko co wpłaciłeś 🙂

Jak by się szarpał podeślij mu to 

Art. 32.

1. Przedsiębiorca ma obowiązek niezwłocznie, nie później niż w terminie 14 dni od dnia otrzymania oświadczenia konsumenta o odstąpieniu od umowy, zwrócić konsumentowi wszystkie dokonane przez niego płatności, w tym koszty dostarczenia rzeczy.

 

________
Κώστας
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Nic nie dopłacaj, a jeśli wystąpi o zwrot prowizji i dostaniesz maila od Allegro w tej sprawie, to zaznacz powód wskazujący na winę sprzedawcy, a jeśli nie będzie takiego powodu, w ogóle nie odpowiadaj na tę wiadomość.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

No takiego samego, czyli przelewem bankowym. Allegro Finanse to są przelewy bankowe.

oznacz moderatorów

benito22
#2 Obserwator#

Raz jeszcze wielkie dzięki 🙂👍

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

Konsument dokonał szybkich płatności Payu, sprzedawca nie dostał pieniędzy przelewem na konto 🙂 Więc zwraca za pośrednictwem Payu.

A jak klient płacił kartą kredytową przez Payu tylko tam zwracają na kartę 😉

________
Κώστας
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Zapytaj o to UOKiK - wyjaśnią Ci, że nie masz racji 🙂 Ustawodawca nie brał pod uwagę Allegro Finanse podczas tworzenia prawa.

oznacz moderatorów

exoryna
#14 Krzewiciel#

Dlaczego masz stracić 20zl za kuriera? 

oznacz moderatorów