anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dostałam pozew za ocenę produktu i sprzedającego negatywną

____ANIA____
#7 Wielbiciel#

Dostałam pozew za ocenę produktu i sprzedającego negatywną tj. 1 gwiazdka, emblemat ( kawałek plastiku za 400zł ) który zamówiłam bym używany wyciągnięty z oryginalnej foli sprzedający wygrażał mi telefonicznie za ocenę, i poprosił o usuniecie i zmianę oceny na pozytywną ( prośby nie widziałam ), kontakt się urwał po około 6 miesiącach ciszy przyszedł pozew sadowy i sprzedający chce 5000 zł za niską ocenie produktu w ocenie było napisane "towar wyciągnięty z oryginalnej foli i zostały zabrane oryginalne blaszki do mocowania" czyli tak jak było. Komentarz i ocenę usunęłam. Nie odstępowałam od umowy nie wystąpiłam o zwrot pieniędzy gdyż znaczek był dla osób trzecich . Przypuszczam ze sprzedawca tak wyłudza pieniądze od kupujących. Co robić ??

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

NipponShorty
#11 Animator#

Masz prawo do subiektywnej opinii transakcji tak samo jak sprzedający na prawo dochodzić swoich praw drogą sądową o niestosowność tej oceny. Jak było to może tylko sąd zdecydować czy ocena i komentarz nie były oczerniające samego sprzedawcę. Tak przy okazji przyszedł pozew sądowy czy przedsądowe wezwanie?

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Udać się do prawnika, pozew nie oznacza że wygrał. ma prawo.

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@____ANIA____ Ty masz prawo wystawić subiektywną ocenę > nawet negatywną > a sprzedawca ma prawo pozwać Cię za nią do sądu > nic nie zrobisz > sprawę rozstrzygnie sąd > jak przegrasz to się będziesz martwić > Allegro tu nie będzie interweniowało

oznacz moderatorów

____ANIA____
#7 Wielbiciel#

nie dostałam żadnego przed sądownego pisma, tylko w  uzasadnieniu prośby o zmianę komentarza i oceny informacje ze jak nie usunę to sprawa trafi do sądu ( informacje odczytałam nie dawno ) , żadnego listu, żadnego maila, żadnego telefonu, dlaczego allegro powala na funkcjonowanie takich firm ?? samo allegro domaga się oceniania produktów, większość produktów oceniam pozytywnie

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@____ANIA____ "dlaczego allegro powala na funkcjonowanie takich firm"
Takich to znaczy jakich?

Żyjemy w wolnym kraju i każdy ma prawo bronić swoich racji w sądzie.
Czy te racje są słuszne - to już oceni sąd.

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@____ANIA____ Będziesz się martwić jak dostaniesz pozew > na razie to są puste groźby obliczone na zastraszenie > każdy ma prawo wystąpić do sądu za negatywną ocenę > takie oceny potrafią zniszczyć firmę.

A Aleegro tylko przypomina o możliwości wystawienia oceny > nie jest to obowiązkowe > i tak oceny wystawia ok. 10% kupujących > innym się nie chce😴

oznacz moderatorów