anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dostawa jutro - ciągłe wprowadzanie w błąd

e_hydraulika
#8 Zapaleniec#

Witam. Czy mogę dostać odpowiedź od moderatora, dlaczego muszę użerać się z bez przerwy z rozszczeniowymi klientami, którzy widzą w moich ofertach DOSTAWA JUTRO? Nigdy nie obiecałem klientom, że dostaną paczkę na jutro i nigdy tego nie zapewnię - to może zapewnić kurier, a nie ja. Niestety taki kurier jeszcze nie powstał. Jedyne co mogę zapewnić, to wysyłkę przy zamówieniu do określonej godziny. Oczywiście, jak klient najedzie na napis, to zobaczy informację, że jest to przewidywany czas dostawy na podstawie wcześniejszych dostaw, ale kto to robi?? Zaznaczacie grubo na zielono - dostawa jutro, żeby zachęcić klientów do zakupu, a powinniście zaznaczać grubo na czerwono, że jest to przewidywany czas dostawy. Tak bardzo chcecie szkolić sprzedających, robicie Akademię, a co z kupującymi? Może w końcu zaczniecie ich szkolić, żeby wiedzieli jak działa Allegro, zamiast wprowadzać ich bez przerwy w błąd. Proszę odpowiedzieć mi na pytanie - co, jeśli dostanę negatywa za opóźnioną przesyłkę, która nie dotarła na następny "deklarowany" dzień? Usuniecie go na moją prośbę? 🙂

oznacz moderatorów
13 ODPOWIEDZI 13

pinsplash
#21 Demiurg#

@e_hydraulika chyba każdy sprzedawca już takiego dostał.... niestety. Allegro to zignoruje. Jak to mówią : allegro zawiniło karę musi ponieść sprzedawca

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

piimaa
#13 Ambasador#

Prościej byłoby ruszyć po rozum do głowy i każdy swój produkt oznaczyć w aukcji frazą "wysyłka w ciągu 48h od chwili dokonania zapłaty", wtedy wysyłać tego samego dnia i na bank fochów nie będzie. To jedyne sensowne rozwiązanie aby nie użerać się z rodzimymi jamochłonami, zarówno kupującymi jak i sprzedającymi. Kupiłam kilka dni temu pastę MX4, w aukcji miał wpisane "dostawa w 24h". Od wpłaty (od pojawienia się u niego na PayU) dziś o 20 minie dwie doby i nawet nie oznaczył aukcji frazą "w przygotowaniu", cisza. Nie dziw się zatem, że później ludzie reagują jak reagują.

oznacz moderatorów

e_hydraulika
#8 Zapaleniec#

Świetne rozwiązanie.... gdyby nie to, że jeśli ja zmienię na 48h to polecę w dół na liście, za moją konkurencję 🙂

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@e_hydraulika KIEDYŚ POPEŁNIŁEŚ BŁĄD  wysyłając paczki szybciej niż deklarujesz i to co opisujesz jest tego posiewiem , algorytm bierze pod uwagę dane nawet do 3 miesięcy .

oznacz moderatorów

piimaa
#13 Ambasador#

Ci, którzy te algorytmy piszą, powinni wrócić na oddział a także odstąpić od dynksu na rzecz powrotu choćby do gorzały. Mam na myśli twórców przede wszystkim psychicznej "Aliny".

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@e_hydraulika Cześć, dziękuję za Twoją opinię. Przekażę ją do odpowiedniego zespołu. Obecnie czas wysyłki, który wyświetlamy w Szczegółach dostawy w ofercie, opiera się na statystykach, a nie wyłącznie na samych deklaracjach. Ważne jest, żeby deklarowany czas ustawiać zgodnie z rzeczywistą i aktualną wysyłką, czyli nie zaniżać jej, ani nie zawyżać “na zapas”.

"Dostawa jutro" nadal może być przewidziana i pokazana na ofercie, nawet po upłynięciu godziny granicznej, jeżeli wcześniej wysyłałeś paczki tego samego dnia, nawet po tej godzinie. 

Dane dotyczące czasu wysyłki są aktualizowane codziennie w oparciu o dane od 30 do 90 dni wstecz. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

e_hydraulika
#8 Zapaleniec#

Ja to wszystko wiem. Nie odpowiedziała Pani na moje pytanie - co z negatywami za "opóźnienie dostawy", które tak naprawdę nie jest opóźnieniem dostawy? Rozumiem, że Allegro na moją prośbę skontaktuje się z klientem i wytłumaczy, że nie jest to moja wina?

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@e_hydraulika Jeśli chodzi o komentarze - tutaj bez zmian. W opinie kupującego możemy ingerować wyłącznie w przypadkach opisanych w tym artykule: https://allegro.pl/pomoc/dla-sprzedajacych/oceny-i-komentarze/kiedy-mozemy-ingerowac-w-opinie-kupuja... 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

e_hydraulika
#8 Zapaleniec#

Czyli tak jak kolega wyżej napisał - Allegro zawiniło, karę poniesie sprzedawca 🙂 super sprawa

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

Kowal zawinił, Cygana powiesili 😂

_____________
Kama
oznacz moderatorów

ares_
#14 Krzewiciel#

@ko_alka niestety są klienci dla których "Dostawa jutro" oznacza, że na 100% dostaną przesyłkę na następny dzień. Nie ważne, że firmy kurierskie mają zawsze 48h na dostarczenie przesyłki, był napis "Dostawa jutro" to paczka ma być jutro. 

W zeszłym tygodniu klient mi założył dyskusję właśnie z tego powodu i musiałem mu tłumaczyć jak działa Allegro. 

oznacz moderatorów

e_hydraulika
#8 Zapaleniec#

I tak to wygląda za każdym razem

oznacz moderatorów

Mac20ek00
#13 Ambasador#

Jako kupujący tak to postrzegam, mam napisane DOSTAWA JUTRO to oczekuję towaru jutro. I nie obchodzi mnie czy kurier dostarczy to busem, tirem czy samolotem. Jako sprzedawca ( były na Allegro ) rozumiem sprzedawców. Jednak ten portal ma w du... i jednych i drugich, ważne są dla nich tylko "piękne" hasełka zwabiające i jednych ( nowych kupujących ) i drugich. A to, że utrudniają życie i jednym i drugim to dla nich mały pikuś. Ważne żeby było tak jak im się uroiło.

oznacz moderatorów