anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dowód zakupu, płatność blikiem

Client:49769100
#8 Zapaleniec#

Witam, co w wypadku, gdy potrzebujemy dowodu zakupu, a płaciliśmy blikiem? Czy zrzut ekranu z zakładki moje zakupy, szczegóły jest wiarygodnym dowodem? I do tego dowód z banku z tej transakcji?

sprzedający takiego nie wysłał, a jego konto już nie istnieje, stąd moje pytanie.

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

Client:44052296
#21 Demiurg#

Tak taki dowód zakupu wystarczy 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Client:49769100 Dowodem zakupu będzie cokolwiek, co potwierdza dokonanie płatności za przedmiot. Na przykład mail od Allegro z informacją, że sprzedający otrzymał wpłatę, widok zakładki Kupione z informacją o zakończonej płatności, potwierdzenie z banku itp.

oznacz moderatorów

Client:49769100
#8 Zapaleniec#

ale czy w sprawach gwarancji będzie takie coś uznane?

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Korzystaj z rękojmi, nie z gwarancji. Rękojmia jest obowiązkowa, trwa dwa lata i reklamujesz towar u sprzedawcy, nie w żadnym serwisie. Przy rękojmi każdy dowód zakupu musi być uznany.

Jeśli jednak chcesz korzystać z gwarancji, to już zależy od zapisów w karcie gwarancyjnej. Tam może być wiele ograniczeń, na przykład wymóg dołączenia paragonu lub faktury.

oznacz moderatorów

Client:49769100
#8 Zapaleniec#

ok, spróbuję skontaktować się ze sprzedawcą, żeby wystawił paragon za przedmiot ze stycznia, myślisz, że zrobi to bez problemu?
chcę skorzystać z gwarancji producenta, już się z nimi nawet skontaktowałem tylko ten brak paragonu mnie stopuje trochę

oznacz moderatorów