anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dzień dobry, chcę się wycofać z licytacji, nie doczytałam, że sprzęt jest uszkodzony. Klikam w licyt

mz6-2
#1 Nowicjusz#

Dzień dobry, chcę się wycofać z licytacji, nie doczytałam, że sprzęt jest uszkodzony. Klikam w licytuj, ale nie wiem, gdzie wpisać prośbę o anulowanie licytacji

 

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

LEW433
#21 Demiurg#

@mz6-2 Prośbę wyślesz tylko na zwykłym allegro a na AL nie wyślesz ale tam są zawierane umowy warunkowe i jakbyś wygrał i nie opłacił to nie będzie zakupu.

https://allegro.pl/pomoc/dla-kupujacych/sposoby-zakupow/czy-moge-wycofac-sie-z-licytacji-wq0mgekq1sj

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@LEW433 umowa warunkowa 

Czym jest ziszczenie się warunku?

Umowa warunkowa związana jest nierozerwalnie z terminem ziszczenia się warunku. Dane zdarzenie będzie warunkiem tylko wówczas, gdy żadna ze stron umowy nie będzie miała wpływu na jego ziszczenie bądź nie. Jeśli jednej ze stron zależy na tym, aby warunek się nie ziścił i w efekcie podejmie działania skutkujące tym, że warunek się nie wypełni, to dochodzi do takich samych skutków prawnych, jak gdyby warunek został spełniony. Takie rozwiązanie prawne jest swego rodzaju karą dla osoby ingerującej w wypełnienie się warunku, a jednocześnie stoi na straży interesów tych, którzy są uczciwi i nie próbują manipulować przy warunkach określonych w umowie.

Więc twoja umowa warunkowa obwarowana warunkiem zapłaty w przypadku niezapłacenia przez kupującego w terminie określonym regulaminem jest dalej ważna bo kupujący z premedytacją doprowadza do celowego niewypełnienia warunku umowy! Więc regulamin jest w tym przypadku niezgodny z prawem polskim więc ten zapis nie obowiązuje.

oznacz moderatorów

milka1234567890
#17 Koryfeusz#

Ale żeś się rozpisał i co z tego wynika?😃

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

nie rozpisałem się tylko przekleiłem odpowiedni zapis prawny komentarz to mój ostatni akapit a wynika z tego że jak się kiedyś sprzedawca wk..rwi to w sądzie kupujący będzie wył jak bóbr że zawierzył allegro

oznacz moderatorów

AnnaG-Antyki
#17 Koryfeusz#

Na głównym w zakupy- licytuję przy przedmiocie znajdziesz prośbę o wycofanie z licytacji z tym, ze uwaga sprzedający nie ma obowiązku jej uwzględniać. Ale w razie czego możesz mu wysłać oficjalne odstąpienie i nie płacić.

oznacz moderatorów