anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dzień dobry , jak otworzyć procedurę reklamacji

trzjac
#1 Nowicjusz#

dnia 13.04.2022 poprzez allegro kupiłem tablet ARCHOS OXYGENE 133 nr oferty 11425095303 TABLET 13.3HD IPS 8 GHZ 128 GB WIFI BT 3G 2 GB RAM. Zakup ten został wykasowany w historii moich zakupów , ale mam korespondencje ze sprzedającym poprzez Allegro przed zakupem. Tablet uległ awarii. Kompletnie brak kontaktu ze Sprzedającym : DOMATEK-PL Jaworzno nr nipu 6321931722. Posiadam paragon fiskalny zakupu tego tabletu. Ponieważ zakup jest na gwarancji a brak kontaktu uniemożliwia mi skorzystanie z Allegro Protect proszę o pilną pomoc co mam zrobić. Rozumiem ,że w przypadku jeśli sprzedający zlikwidował swoje konto na Allegro i brak kontaktu to w takim przypadku odpowiedzialność gwarancyjną przejmuje ALLEGRO
Proszę o pilną pomoc.

Jak otworzyć procedure reklamacyjną jesli sprzedawca zawiesił swoje konto i mój zakup jest niewidoczny.

oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3

Client:44052296
#21 Demiurg#

@trzjac konto sprzedawcy nadaj jest aktywne na allegro więc złóż oficjalną reklamację z tytułu rękojmi lub reklamacje do gwaranta jak masz paragon. Reklamacja na starych zasadach więc po roku użytkowania musisz udowodnić, że wada istniała w momencie zakupu.

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@trzjac Czy za to zamówienie płaciłeś przez Allegro? Ponieważ na Twoim koncie nie ma takiego zakupu, dodatkowo w ofercie 11425095303 nie ma w ogóle sprzedaży w dniu 13.04.2023. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

warunki gwarancji masz w karcie gwarancyjnej dołączonej do urządzenia wcale nie musisz się w tym celu kontaktować ze sprzedawcą by złożyć reklamację skoro piszesz o gwarancji to składasz ją do gwaranta podanego w tejże karcie. Druga rzecz aby skutecznie skorzystać z rękojmi bo zakup na starych zasadach musiałbyś udowodnić istnienie wady ukrytej w pradukcie w momencie zakupu czyli sprzedawca moze sobie odrzucić twoją reklamację z rękojmi i w tym momencie gwarancja będzie najprawdopodobniej lepszym rozwiązaniem @trzjac 

oznacz moderatorów