anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Elektrozwroty - po co, na co?

Client:112452183
#1 Nowicjusz#

Witam,

Pierwszy raz zamówiłem coś do automatu Allegro One Box dostałem na maila kod promocyjny dot. możliwości _darmowego_ nadania elektrozwrotu sprawnego sprzętu elektrycznego/elektronicznego.

Moje pytanie brzmi: o co chodzi? W czym mój ewentualny zysk, w czym korzyść dla środowiska?

Jeśli mam sprawny sprzęt, który może się komuś przydać I chce mi się cokolwiek z nim robić, to sprzedaję przez internet za mniej lub bardziej symboliczną kwotę.

Jeśli mam sprzęt niesprawny LUB nie chce mi się nic koło tego robić, wyrzucam do elektrośmieci. W promieniu kilometra mam kilka punktów zbiórki, Allegro zna mój adres, poza tym domyślam się, że w miejscowościach, gdzie stoi Allegro One Box, raczej też są odpowiednie punkty, w których elektrośmieci można za darmo oddać.

Zatem: Z jednej strony mam możliwość zarobienia paru(nastu, dziesięciu) złotych na sprzedaży sprzętu lub jego darmowego ekologicznego pozbycia się bez żadnych konsekwencji. Z drugiej strony Allegro oferuje mi możliwość darmowego odesłania sprzętu, grożąc kosztami gdyby sprzęt okazał się niewystarczająco sprawny, i jeszcze przedstawia to jako promocję.

Czego nie rozumiem...?

oznacz moderatorów
2 ODPOWIEDZI 2

kostas11
#21 Demiurg#

@Client:112452183 taki chwyt marketingowy, jak by przyjęli śmieci to by automaty nie wyrobiły, a że większość myśli jak Ty, i pewnie mało kto zwraca 🙂 Ale przyznasz fajnie brzmi 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

dorothy2
#9 Pomysłodawca#

Ja widzę taką korzyść, że jak mi się nie chce nic z tym robić, to mogę oddać i sprzęt będzie nadal wykorzystany (nie wyobrażam sobie wyrzucić sprawnego sprzętu, a nie zawsze chce mi się szukać kogoś, kto go weźmie za darmo).

No ale cała ta kwestia elektrozwrotów jest teraz dla mnie niejasna. Na stronie głównej akcji czytamy: "Kompletne elektrosprzęty są źródłem wielu surowców, które ponownie można wykorzystać. Możne je również naprawić i odnowić! Kiedy zostawisz swój sprzęt w naszych zielonych automatach, dasz mu szansę na drugie życie." - co dla mnie oznacza, że sprzęt nie musi być sprawny, bo zostanie albo naprawiony, albo zostaną z niego odzyskane surowce. Wy teraz piszecie, że musi być sprawny, no i faktycznie w regulaminie też tak jest zapisane... no to jak to jest? Mogę odesłać sprzęt, którego sprawności nie jestem pewien czy nie? Mam np. wkrętarkę bez baterii, której nawet nie mogę sprawdzić. Mam również telefon stacjonarny z uszkodzonym wyświetlaczem... Myślę, że jakiś użytek z tych sprzętów mógłby być (więc szkoda wyrzucić), ale jeśli okażą się dla kogoś tam od eketrozwrotów niesprawne, to średnio mam ochotę do tego dopłacać...

oznacz moderatorów