anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Fałszywe SMS-y!

Client:48195132
#7 Wielbiciel#

UWAGA!! 

Dzień dobry, wczoraj składałam na allegro zamówienie, natomiast dziś rano otrzymałam fałszywy SMS o treści :"Przesylka wlasnie zostala wlozona do paczkomatu. Kod odbioru znajdziesz w aplikacji https://paczkomaty-inpost.com".

Oczywiście nie otwierałam linku ponieważ włączyło się ostrzeżenie z czerwonym wykrzyknikiem. Wydało mi się to PODEJRZANE , więc zprawdziłam powiadomienia na koncie allegro... a tu nic. 

UWAŻAJCIE na takie wiadomości, nie wiadomo co się w nich kryje!! 

 

 

oznacz moderatorów
11 ODPOWIEDZI 11

TATLOK
#15 Entuzjasta#

Ciekawe czy to przypadek? czy też śledzona strona zamówienia, że przestępcy wiedzieli kiedy i do kogo wysłać sms-a

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Client:48195132 bardzo dziękuję za Twoją wiadomość i ostrzeżenie! Czy mogę Cię poprosić o przesłanie zrzutu ekranu z tej wiadomości?  

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

Salomon19
#7 Wielbiciel#

Screenshot_20210111-143301_Messages.jpg

oznacz moderatorów

Salomon19
#7 Wielbiciel#

Tez dostałem 😞

oznacz moderatorów

szczepancmg
#7 Wielbiciel#

Screenshot_20210111-144755.jpg

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@szczepancmg @Salomon19 Dziękuję za przesłanie zrzutów i ostrzeżenie! Zgłosiłam sprawę do odpowiedniego działu. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

Client:48195132
#7 Wielbiciel#

Oh przykro mi, niestety usunęłam tę wiadomość. Natomiast skopiowałam ją i wkleiłam w post w takiej postaci w jakiej dostałam.

oznacz moderatorów

Auto_Partner_SA
#11 Animator#

https://www.dobreprogramy.pl/Wraca-oszustwo-z-wizerunkiem-inPost.-Uwazaj-jesli-czekasz-na-przesylke-...    Czasem z rozpędu, nieświadomie się otwiera takie zakładki. Trzeba uważać na każdym kroku... 😞 

oznacz moderatorów

Client:48195132
#7 Wielbiciel#

Ja nie otworzyłam tej wiadomości ponieważ ochrona danych w urządzeniu uprzedziła mnie że ta strona może być niebezpieczna, czasem pojawia się taki wykrzyknik w czerwonym trójkącie kiedy jakieś strony są podejrzane. 

oznacz moderatorów

Cott666
#10 Popularyzator#

@Client:48195132Czy masz aplikację InPostu? Czy to przyszło poza aplikacją?

oznacz moderatorów

Client:48195132
#7 Wielbiciel#

Wiadomość przysłano jako zwykły SMS, natomiast oszust nie wiedział że nie posiadam aplikacji inpost. 

oznacz moderatorów