anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Faktura VAT z innej firmy

fistaszek_17
#7 Wielbiciel#

Cześć! Czy jako podwykonawca (rozliczam się z pit i VAT) usług i wyrobów z drewna/plexi mogę sprzedawać na allegro ale faktura VAT dla klienta wystawia firma która mnie zatrudnia? 

Klient dostanie normalną fakturę za dany produkt, pytanie czy jemu to robi różnicę i jak allegro może to interpretować. 

trochę jak w dropie. sprzedawcą jest hurtownia ale moja firma (VAT zwolniona) wystawia produkt a firma wystawia fakturę na dane klienta

 

Pozdrawiam 

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

kostas11
#21 Demiurg#

@fistaszek_17 nie możesz 😞  bo Ty masz konto na swoją firmę i Ty jesteś sprzedawcą i kupują od Ciebie i Ty musisz wystawiać fakturę !!!

Możesz jedynie poprosić firmę która Cię zatrudnia o założenie konta na swoje dane a Ty będziesz jako pracownik to obsługiwał za jakiś procent 🙂

Drop działa inaczej, podpisz umowę z hurtownią oni wystawią Ci fakturę na towar a Ty wystawiasz ze swoimi danymi kupującemu, hurtownia tylko realizuje pakowanie i wysyłkę na Twojej etykiecie a za resztę Ty odpowiadasz 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

fistaszek_17
#7 Wielbiciel#

Cześć! Czy jako podwykonawca (rozliczam się z pit i VAT) usług i wyrobów z drewna/plexi mogę sprzedawać na allegro ale faktura VAT dla klienta wystawia firma która mnie zatrudnia? 

 

Klient dostanie normalną fakturę za dany produkt, pytanie czy jemu to robi różnicę i jak allegro może to interpretować. 

 

trochę jak w dropie. sprzedawcą jest hurtownia ale moja firma (VAT zwolniona) wystawia produkt a firma wystawia fakturę na dane klienta

 

 pozdrawiam 

oznacz moderatorów

medalik_2009
#17 Koryfeusz#

@kostas11  napisał(a):

@fistaszek_17 nie możesz 😞  bo Ty masz konto na swoją firmę i Ty jesteś sprzedawcą i kupują od Ciebie i Ty musisz wystawiać fakturę !!!


Są od tego wyjątki. Firma będąca np dystrybutorem usług telekomunikacyjnych. Sprzedaje ona w imieniu i na rzecz operatora telekomunikacyjnego. Fakturę VAT wystawia wówczas operator usługi, zwykle taki sprzedawca jest też zwolniony od ewidencji sprzedaży tego typu na kasie fiskalnej. Zamiast paragonu wystawia wtedy zwykle potwierdzenie sprzedaży z systemu operatora.

oznacz moderatorów

milka1234567890
#17 Koryfeusz#

To działasz jak "paser".😎

oznacz moderatorów