anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Gdzie można zgłosić reklamację na kuriera DHL w administracji Allegro?

BeaGad
#8 Zapaleniec#

Już po raz drugi zapłaciłam kuriera i nie otrzymałam paczki. Kurier nie przyjechał , a zgłosił, że mnie nie zastał i zostawił paczkę w paczkomacie. Jestem osobą starszą. Nie prowadzę auta, a do paczkomatu mam 15 km. Ten kurier to DHL. Z tego co wyczytałam w opiniach o tej firmie takie postępowanie jest nagminne. Nie mogę unikać tego przewoźnika, bo w Allegro wprowadzono zmiany. Kiedyś była lista firm kurierskich, a teraz widnieje tylko słowo "kurier" . Jaki? Tego dowiadujemy się po zakupie. Prosiłam nawet sprzedawcę, by wysłał mi towar DPD (z nimi nigdy nie miałam problemu)  niestety okazuje się, że pewne formy dostawy są z góry ustalane przez Allegro. Na moja skargę otrzymałam od Allegro lakoniczną odpowiedź, że oni dbają o mnie i wybierają optymalne warianty dostawy!!! Optymalne!!! Płacę za kuriera, a odbierać muszę sama. Czy ktoś wie gdzie to jeszcze na Allegro mogę zgłosić?

oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3

kostas11
#21 Demiurg#

@BeaGad DHL tak ma że po pierwszej próbie pakują do automatu, pozostaje wybierać innego kuriera 🙂

Kiedyś była lista firm kurierskich, a teraz widnieje tylko słowo "kurier" . Jaki? Tego dowiadujemy się po zakupie.

A to możesz napisać do UOKiK jako konsument że przed zawarciem umowy nie wiesz czym przyjdzie 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

BeaGad
#8 Zapaleniec#

Udało mi się to zgłosić do administracji Allegro. Może coś z tym zrobią. Teraz mam inny pomysł. Jeśli nie będzie innej opcji wysyłki niż enigmatyczny "kurier", a po zakupie zobaczę, że to DHL, będę anulowała zakup z uporem maniaka :).

oznacz moderatorów

pecela
#16 Inspirator#

@BeaGad

Skargę na kuriera najlepiej złożyć do danego przewoźnika. W przypadku DHL najczęściej jest to DHL Parcel (uwaga DHL i DHL Parcel to dwie różne firmy, choć mają jednego właściciela). Skargę można też wnieść bezpośrednio do Deutsche Post (w języku angielskim lub niemieckim), gdyż DHL (wszystkie spółki), to właśnie Deutsche Post.

Inną opcją jest złożenie skargi na firmę do UKE, ale wymagana jest wcześniejsza skarga w danej firmie.

oznacz moderatorów