anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Gdzie moje paczki

Client:62509071
#7 Wielbiciel#

zamówiłem paczkę tydzień temu. dostawa została napisana 22-23, dzisiaj 27. mojej paczki nie ma, a kiedy pytam, gdzie jest paczka, mówią: napisz do alegro! dlaczego mam pisać Zamówiłem i zapłaciłem, a potem znajdź moją paczkę lub zwróć pieniądze

oznacz moderatorów
11 ODPOWIEDZI 11

LEW433
#21 Demiurg#

Sprawdź w zakładce kupione, status przesyłki.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Client:62509071 Za opóźnienia w dostawie odpowiada względem Ciebie sprzedawca. Otwórz Dyskusję; https://allegro.pl/dyskusje/nowa zgłoś problem i po 24 godzinach w dni robocze poproś o pomoc Allegro. Możesz też w Dyskusji odstąpić od umowy na podstawie art. 5431 Kc i zażądać niezwłocznego zwrotu wpłaty. 

 

oznacz moderatorów

PawHaft
#12 Orędownik#

a jak wysłane zamówienie to na jakiej podstawie ma żądać niezwłocznego zwrotu wpłaty ?

 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Na postawie art. 5431 Kc. Tam nie ma mowy o wysłaniu, tylko o wydaniu rzeczy, a wysłanie to nie wydanie. 

oznacz moderatorów

PawHaft
#12 Orędownik#

a jest w KC artykuł mówiący o tym że allegro wprowadza w błąd kupujących podając daty dostawy z kapelusza? W zeszłym tygodniu miałem takiego dzbana który mnie straszył kodeksami, przepisami i negatywem bo przesyłka miała być 17.09 a otrzymał 18.09... teraz to ja powinienem podać allegro za starty moralne przez ich podawanie dat dostawy ,bo wprowadzają w błąd kupujących

 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Nie, w Kc nie ma artykułu mówiącego o wprowadzaniu w błąd przez Allegro. Chyba że Allegro jest sprzedawcą i wystawia własne aukcje. W innym przypadku sprzedawca odpowiada względem kupującego za treść umowy, czyli wystawionej oferty. 

oznacz moderatorów

exoryna
#14 Krzewiciel#

Jeśli sprzedawca to prywatna osoba to przekazanie przewoźnikowi to wydanie przesyłki. 

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@Client:62509071 Tak ciężko sprawdzić w trackingu nr przesyłki i dowiedzieć się, gdzie aktualnie się znajduje (być może już nawet leży w paczkomacie)?

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@Client:62509071  Kogo pytasz? System trackingowy? I co Ci pokazuje że gdzie jest Twoja paczka ( Inpost i Poczta maja takie systemy)?

ps Nie wiem czy to znowu nie kochane Allegro podało czas dostawy "wg nich"

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

A sprzedawca wystawiając aukcję się pod tym podpisał. 

oznacz moderatorów

PawHaft
#12 Orędownik#

a kupujący powinien czytać ze zrozumieniem "..PRZEWIDYWANY czas dostawy..."

oznacz moderatorów