anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Gdzie poszedł zwrot po zamknięciu kredytu

MAMY ROZWIĄZANIE!
tsadlowski
#8 Zapaleniec#

Kupiłem dwie hulajnogi w maju 2022 na raty 0%.

Jedna zwróciłem odrazu po zakupie nastąpił zwrot pieniedzy do banku.

Po tym zwrocie spłaciłem kredyt własnymi środkami i kredyt został zamknięty  20 maja 2022.

Zdecydowałem że jednak zwracam druga hulajnogę 25 maja i dostałem 2 czerwca 2022 potwierdzenie z PayU że pieniądze zostały zwrócone banku.

10 czerwiec 2022 dzwonię do banku kiedy nastąpi zwrot nadpłaty z kredytu, Pani informuje mnie że kredyt został zamknięty 20 maja i że pieniądze prawdopodobnie zostały zwrócone sprzedajacemu. Oni żadnego zwrotu nie odnotowali.

Pytanie gdzie jest mój zwrot: w banku; u sprzedającego czy wrocily do PayU?

 

 

 

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5
kostas11
#21 Demiurg#

@tsadlowski PayU to nie bank, jak był kredyt w banku to jak sprzedawca zwraca kasę przez allegro finanse kasa wraca do banku a Ty musisz rozwiązać umowę, chyba że to allegro pay to wtedy pisz do nich niech zwrócą nadpłatę 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów
tsadlowski
#8 Zapaleniec#

Zwrot obsługiwało PayU. PayU potwierdziło że zwróciło pieniądze do banku. Bank twierdzi że nie możliwe żeby zwrot doszedł do nich do banku ponieważ konto powiązane z kredytem było już zamknięte po 20 maja

oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@tsadlowski Cześć 🙂 Jeśli chodzi o zamówienie numer 76c3d5f5-ccb7-11ec-ba4c-3f246bf7d1cf, to środki zostały zwrócone 1 czerwca przez Allegro Finanse. Zostały one przekazane na rachunek pożyczkodawcy powiązany z kredytem. Skontaktuj się z pożyczkodawcą i rozwiąż umowę kredytową. 

Umowa kredytowa nie jest automatycznie rozwiązywana przez zwrot środków na rachunek kredytu. Aby rozwiązać umowę kredytową i złożyć dyspozycję związaną ze zwróconymi pieniędzmi, skontaktuj się ponownie z pożyczkodawcą. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
tsadlowski
#8 Zapaleniec#

Cześć. Okazało się że zwrot który był przekazany do banku za pośrednictwem Payu (po wczesniejszej spłacie kredytu) został odbity i wrócił do Payu. Miła Pani z allegro rozwiązała sprawe ponieważ skontaktowała się z Payu gdzie są moje pieniądze. Wiec na tą chwile dostałem informacje od miłej Pani z allegro że Payu zwróci mi pieniążki do 3 dni roboczych. 

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Podpisałeś umowę z bankiem na kredyt i jak zwróciłeś towar to należy ją rozwiązać.

oznacz moderatorów