anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Gdzie zgłosić nieuczciwe praktyki sprzedawcy?

EXTRASZYK
#8 Zapaleniec#

Otrzymałem nową część samochodową od sprzedawcy. Po jej otrzymaniu zauważyłem, że nie pasuje do mojego modelu (nie jestem mechanikiem, a na aukcji było napisane, że pasuje), więc ją odesłałem w stanie nienaruszony. Po około 20 dniach od zwrotu sprzedawca zwrócił 10% kwoty podając za przyczynę, że odesłana część została uszkodzona. Na dowód podesłał zdjęcie uszkodzonej części. Problem w tym, że zdjęcie które podesłał sprzedający, przestawia zupełnie inną część. Gdy otworzyłem dyskusję i powiedziałem o tym sprzedawcy to wymyślił historię, jakoby widocznie przez pomyłkę wysłał inną część, ja ją zepsułem, a następnie ją odesłałem i ta jest na 100% tą którą wyciągnął z paczki 🙂 Niestety nie mogę otworzyć kolejnej dyskusji, ponieważ bot pisze że pieniądze zostały zwrócone. Kwota mała, ale strasznie mnie to bulwersuje. Patrząc na komentarze sprzedającego to nie jestem pierwszym, któremu w ten sposób nie zwraca 90% kwoty zwrotu. Gdzie zgłosić takie praktyki?

oznacz moderatorów
12 ODPOWIEDZI 12

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@EXTRASZYK Podaj mi proszę numer tego zamówienia. 🙂 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

EXTRASZYK
#8 Zapaleniec#

Data zgłoszenia i numer zwrotu

28 paź 2023 12:25 01Q0/2023
oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@EXTRASZYK Dla tego zamówienia (041c2de0-7369-11ee-afa8-01a01aa54c25) nie masz rozpoczętej dyskusji. Założysz ją tutaj: https://allegro.pl/moje-allegro/zakupy/dyskusje. Opisz w niej całą sprawę i dołącz argumentację, dlaczego nie zgadzasz się z decyzją sprzedającego.  

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

Oho zaczyna się stalkowanie wersja allegro jak z posta z tego tygodnia gdzie kupujacy może wznawiać dyskusję 5mln razy bo allegro pozwala cyt "na każde zgłoszenie odpowiadamy i podchodzimy indywidualnie" czy to jest jakaś kampania propagandowa pt zmiekczanie poprzez wnerwianie? Liczycie że za 30 x sprzedawca zmieni zdanie? Czy jak w 31 dyskusji nie udzieli tej samej odpowiedzi to polecicie po nim z protecta? A potem wielkie zdziwienie na rozliczeniu rocznym skąd takie wydatki na smarty, protecty jak propagujecie zachowania patologiczne.

oznacz moderatorów

EXTRASZYK
#8 Zapaleniec#

Sprzedający podstawia lipne zdjęcia, by nie zapłacić za zwrot. Jak nie widzisz w tym problemu to twoja sprawa, ale po co te komentarze skoro nie chcesz pomóc?

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@EXTRASZYK miałeś dyskusję mogłeś to argumentować w tej 1 dyskusji by przyznano ci protecta, ale jakoś się nie udało bo pewnie brakowało ci dowodów. Cwaniaków na allegro nie brakuje sam stwierdzasz cyt "Otrzymałem nową część samochodową od sprzedawcy. Po jej otrzymaniu zauważyłem, że nie pasuje do mojego modelu (nie jestem mechanikiem, a na aukcji było napisane, że pasuje)" a teraz lecisz z tekstem cyt "nie trzeba być ekspertem w dziedzinie, żeby zobaczyć różnicę." więc albo się zdecyduj znasz się albo się nie znasz na częściach samochodowych bo mataczysz. Dostałeś nie tą część to trzeba było zgłosić reklamację z tytułu niezgodności z umową - dostałem nie to co zamawiałem wszak mogłeś sobie zdjęcia z aukcji z zakładki moje zakupy porównać z wyglądem towaru, no zacytuję ciebie nie trzeba być ekspertem by sobie porównać czy to co kupiłem to to co dostałem. Nie zgłaszałeś uszkodzenia więc odebrałeś cały towar, a prawo mówi jasno za zwrot odpowiada kupujący za jego spakowanie również. Wcale się nie zdziwię jakbyś montował urwał zaczep i teraz udawał niewiniątko pomawiając sprzedawcę bez DOWODÓW bo po co było sobie zdjęcie zrobić stwierdzając to nie zamawiana przeze mnie cześć w paczce, czego też nie wiadomo czy zgłosiłeś bo nie wspominasz ani o reklamacji ani o wypełnieniu formularza zwrotu i zaznaczeniu odpowiedniego punktu w "powód zwrotu". Sorry ale statystycznie co jest bardziej prawdopodobne? Że ty co się niby nie znasz strugasz teraz pokrzywdzonego na kwotę cyt "Kwota mała, ale strasznie mnie to bulwersuje." czy że sprzedawca jest takim durniem by w okresie przedświątecznym z największymi sprzedażami i obrotem, gdzie praktycznie każdy sprzedający na allegro czeka na niego jak na zmiłowanie pańskie by zarobić jak najwięcej. Tenże sprzedający zaryzykuje negatywa który obniży mu wyświetlanie jego ofert do zera lub dostanie zawieszenie konta w okresie który jest często istnieć lub nie istnieć dla firmy w kolejnym roku dla cyt ciebie "małej kwoty"? Każdy kto chociaż trochę zna specyfikę handlu na allegro wie że sprzedawca musiałby na przysłowiowy łeb upaść by się połasić na parę złotych bo za dużo ma do stracenia mimo, że zdarzają się durnie. Druga rzecz nieznajomość prawa nie zwalnia cię z jego przestrzegania więc następnym razem zanim coś zakupisz w necie najpierw zapoznaj się z odpowiednimi artykułami tegoż prawa z zakresu 1 ustawy konsumenckiej, 2 kodeksy cywilnego, 3 prawa pocztowego bo w tym momencie to wygląda tak że sam pozbawiłeś się 1 prawa do reklamacji, 2 nie zabezpieczyłeś zwrotu dostatecznie lub siebie wykonując zdjęcia odsyłanej rzeczy 3 nie masz dowodów na swoje słowa albo ich nie przedstawiasz. A poza tym wygląda to na celowe mściwe działanie w postaci - sprzedawca zastosował wobec mnie at 34.4 uk jak śmiał odwdzięczę się mu skopię mu opinie na allegro - ale oczywiście  art 286 kk na policji jakoś nie idziesz zgłosić bo dopuściłby się wobec ciebie oszustwa, ani zgłoszenia do rzecznika też nie masz zamiaru złożyć, że nie wspomnę o możliwości dochodzenia swoich praw w sądzie cywilnym.

oznacz moderatorów

EXTRASZYK
#8 Zapaleniec#

Nie, nie jestem cwaniakiem strugającym niewiniątko, ale też nie lubię jak ktoś mnie robi w wa... Sprzedający ma wieeeeeele komentarzy, w tym negatywnych podobnych do mojego. To był mój pierwszy, albo drugi zwrot na Allegro ever. Nie wiem co to ten protect o którym piszesz, ale dyskusja nie jest zakończona, więc może go dostanę - nie wiem, stąd też pisze na tym forum, bo nie miałem wcześniej takiej sytuacji, a przez kilkanaście lat trochę rzeczy tu kupiłem. Nie sądzę, aby w branży częściami samochodowymi panował teraz jakiś szczególny okres - chyba, że ludzie zaczęli kupować takie rzeczy pod choinkę 🙂 Dostałem część taką, jaka była przedstawiona na aukcji. Było napisane że pasuje do W246, a nie pasowała. Może pasuje do benzyny, a nie do diesla, nie wiem. Kolejnego dnia kupiłem taką, która pasuje sugerując się zdjęciami, a nie tylko opisem. Jest w aucie i wszystko gra... Odesłałem sprzedawcy towar nienaruszony, a facet przesłał mi zdjęcie innej uszkodzonej części. Mam w nosie, czy dostane te kilkadziesiąt złotych czy nie, ale tak się nie robi. Jak podesłałem mu jego zdjęcia z aukcji by sobie porównał to zaczął kombinować i dorabiać historię....  I szczerze, to bym musiał być delikatnie xxxxx by odsyłać uszkodzoną część licząc, że nikt nie zauważy. Tyle w temacie. Miłego wieczoru i sorry ale nie będę już odpisywał. Pozdrawiam. 

oznacz moderatorów

EXTRASZYK
#8 Zapaleniec#

Mam dyskusje na temat tego zwrotu z kupującym. Jak chce otworzyć nową to wyskakuje 

EXTRASZYK_0-1701377151189.png

 

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@EXTRASZYK Po prostu wybierz inny powód (problem z odstąpieniem lub problem z produktem).  

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

Aha czyli nie znam się na częściach ale wiem że tamta nie moja... zdjeć też nie mam ale wedlug prawa za spakowanie odpowiadam zwrotu i jego zabezpieczenie w transporcie. Na jakiej podstawie twierdzisz że na zdjeciu jest nie to co ci wysłano? Dostaleś zdjecie zderzaka zamiast lampy? Zgłosić możesz na policję allegro to nie sąd a jest słowo przeciwko słowu bo nie masz dowodów.

oznacz moderatorów

EXTRASZYK
#8 Zapaleniec#

Dość prosta sprawa. To nowa część. Sprzedający ma kilka zdjęć tego produktu na swojej aukcji. Zdjęcie, które mi podesłał pokazuje jakiś ułamany zaczep od czegoś innego. Część którą sprzedaje nie ma w ogóle takich zaczepów.... widać to na zdjęciach i nie trzeba być ekspertem w dziedzinie, żeby zobaczyć różnicę. Jego część włożyłem do tego samego opakowania w którym ją dostałem i dobrze zabezpieczyłem. Gdyby uszkodzenie powstało w transporcie to nie robiłbym afery, ale jak ktoś wysyła inne zdjęcie niż to co sprzedaje by zaoszczędzić kilkadziesiąt złotych to trochę przegięcie.... Ps.: właściwą część nabyłem tego samego dnia na allegro, nie sugerując się opisem, a wyglądem. 

oznacz moderatorów

pecela
#16 Inspirator#

Jak jesteś pewien, że sprzedawca pokazał inny towar niż odesłany i możesz to udowodnić, to zgłoś sprawę na policji. Takie działanie wyczerpuje znamiona oszustwa i nie ma tu znaczenia wartość towaru. Sprawa trafi do prokuratury, a potem pewnie do sądu.

oznacz moderatorów