anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

GEPARD MOBILIAN - sprzedawca

allesmart69
#1 Nowicjusz#

Dzień dobry Allegro, użytkownicy,

Zaczynam temat o sprzedawcy „GEPARD MOBILIAN” Andrzej Matula dla przestrogi innych użytkowników oraz ustosunkowania się Allegro. 

Zostałem oszukany przez sprzedawcę GEPARD MOBILIAN. Wtedy niestety nie przeczytałem jeszcze niekończącej się liczby negatywnych opinii innych oszukanych ofiar przez tego oszusta w Google i innych portalach. 
Na allegro sprzedawca pozyskuje pozytywne komentarze w następujący sposób - na jego umowie gwarancyjnej zapisane jest, że jeśli od razu po otrzymaniu towaru wystawi się pozytywną ocenę to przedłuży czas reklamacji z 1 roku na 2 lata. 

 

Sprzedał mi używany, uszkodzony telefon, na aukcji wystawił jako nowy. Telefon przyszedł do mnie od razu zepsuty, nie zepsuł się po jakimś czasie użytkowania, taki otrzymałem (zepsuty ekran). Nie zgodził się na rozwiązanie umowy z racji na niezgodność produktu z opisem (aukcja towar ‚nowy’ - faktyczny stan produktu uszkodzony). Oddałem telefon na reklamacje. Telefon wrócił do mnie nienaprawiony - nadal zepsuty. Złożyłam 2 reklamację - odrzucił ją, zrzucił winę na mnie, że to ja popsułem towar i on może go naprawić ale muszę mu zapłacić pieniądze! Podkreślam, sprzedawca przyjął reklamację, nie naprawił telefonu a następnie zrzucił winę na mnie, ze to ja zepsułem towar który oryginalnie otrzymałem od niego zepsuty. 

Złożyłem wniosek Allegro Protect, czekam na odpowiedź. Aczkolwiek, czy Allegro jest świadome co dzieje się na ich platformie? Ofiar oszustwa tego sprzedawcy jest dziesiątki. Ma liczne zgłoszenia na policji. 
Wszystkich oszukuje w ten sam sposób - sprzedaje uszkodzony albo w ogóle podrobiony telefon jako „nowy” - odrzuca reklamację pod pretekstem uszkodzenia przez użytkownika. Kupujący zanoszą telefony do autoryzowanych serwisów Samsunga/Appla a tam dostają odpowiedzi ze to nie ich telefony tylko podróby albo że telefon ma 3 lata już i czesci w nim są chińskimi zamiennikami. Jeśli ktoś zdąży zwrócić telefon w 14 dni po zakupie i wystawi negatywną opinię, sprzedawca oferuje pieniądze za jej usunięcie. 

Telefon zamówiłem jako prezent dla najbliższej osoby. Okazał sie oszustwem i najgorszym zakupem w moim życiu, na waszej platformie. W opiniach Google jest mnóstwo oszukanych osób za pomocą waszego portalu. Czy w jakikolwiek sposób kontrolujecie takie zachowania czy można robić takie rzeczy na Allegro bez poniesienia żadnych konsekwencji? Opinie o jego oszustwach na allegro sięgają 2021 roku. 

oznacz moderatorów
0 ODPOWIEDZI 0