anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Grupowa wysyłka droższa niż osobno

nieobrany_borsuk
#8 Zapaleniec#

Dzień dobry, proszę o rozdzielenie moich ostatnich dwóch zakupów w zakładce "kupione". System mi nalicza wyższą cenę wysyłki, niż jakbym zapłacił osobno.

oznacz moderatorów
26 ODPOWIEDZI 26

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@nieobrany_borsuk dowiem się czy mogę jeszcze pomóc i wrócę tutaj z odpowiedzią. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@nieobrany_borsuk wracam z odpowiedzią. Przykro mi, ale decyzja co zrobić w tej sytuacji należy tylko do sprzedającego i do Ciebie. Jeżeli nie zgadza się na inne rozwiązanie to ma do tego prawo, a Ty możesz zrezygnować z zakupu lub opłacić dostawę wskazaną w formularzu. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@nieobrany_borsuk 
Allegro zachęca do anulacji/rezygnacji/zwrotów/etc.
Anuluj jeden z zakupów.
Nie został jeszcze zapłacony ani wysłany - Sprzedający dostanie automatycznie zwrot prowizji.
Następnie wybierz opcję dostawy i opłać. Później możesz dokonać drugiego zakupu.

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

cookie000
#15 Entuzjasta#

@DECO-MASTER 

Tak, o prowizji też pomyślałem. To taki efekt uboczny dla allegro 😉

I pomyślałem też sobie o tym wyliczaniu dla różnych paczek (że system głupieje). To też tak nie do końca. Czy przy jednakowym szablonie dostawy w cenniku, dla dwóch ofert też zwariuje ? Przecież w jednej ofercie możemy potrzebować mały karton, a w drugiej duży (bo inaczej nie wejdzie) dla takich samych ilości przedmiotów. Więc ta moja teoria taka ... dopasowana do skutku ;] Chętnie bym porobił zakupy kontrolne (i zobaczenie skutków po stronie sprzedawcy) na udowodnienie tego 😉

oznacz moderatorów

DECO-MASTER
#15 Entuzjasta#

@cookie000 Odpuść sobie zakupy kontrolne. Na pewno udowodnisz swoją teorię i co Ci z tego przyjdzie? Satysfakcja, że masz rację. Tylko tyle. Nie wpłynie na funkcjonalność, choćbyś zaklinał, klękał, groził, tłumaczył. To się dla Allegro nie opłaci i znajdzie się odpowiedni punkt w regulaminie.

Teraz, jak widzisz, za odpowiednio dobrane błędy @nieobrany_borsuk ma się dogadywać ze sprzedającym.

A co oni tu obaj zawinili????

oznacz moderatorów

cookie000
#15 Entuzjasta#

@DECO-MASTER 

Tak przy okazji jakiegoś zakupu to bym sobie sprawdził. Jak nie zapomnę 😉

Niestety, masz rację. Zostanie sprzedającym na allegro to jak przejście przez poligon doświadczalny. Teoretycznie ma być wszystko jasne i oczywiste, a w praktyce jest sporo sytuacji nieprzewidywalnych i dopiero _po_ stajesz się mądrzejszy.

Jedyne co bym doradził  @nieobrany_borsuk  (ja zawsze podziwiam fantazję w  wyborze nicków 🙂 ) to zapłacić za podwójnego kuriera, a sprzedający poza allegro mu zwróci nadpłatę za podwójną wysyłkę. I to pod warunkiem, że obydwie strony się co do tego dogadają.

oznacz moderatorów

DECO-MASTER
#15 Entuzjasta#

@nieobrany_borsuk @A3dam @la_nika 

Od początku miałem rację (nie lubię w takich momentach).

Za kolejny eksperyment na żywym ciele odpowie kupujący/sprzedający.

Allegro mooże jedynie pobrać prowizję, nic więcej im nie wolno.

Bardzo zabawne. Ha... h... ha. Ale się uśmiałem!☹️

...za odpowiednio dobrane błędy @nieobrany_borsuk ma się dogadywać ze sprzedającym.

A co oni tu obaj zawinili????"

 

oznacz moderatorów