Autoryzacja nie powiodła się.
Odśwież stronę i spróbuj jeszcze raz.
Witam. Jak to jest z tymi hulajnogami elektrycznymi. W parametrach i opisie napisane jest i nawet wytłuszczone, że to za super sprzęt maksymalne osiągami np. prędkość maksymalna do 25 km/h a na samym dole oferty tekst
Z uwagi na zmianę przepisów drogowych po 1.01.2022r. , prędkość maksymalna została ograniczona przez producenta do 20km/h
Czy taka informacja nie wprowadza kupującego w ogłupienie? 🤔
Człowiek się podnieci że pomknie z prędkością światła a w rzeczywistości osiągnie tylko prędkość dźwięku 😁.
Czy allegro w swym katalogu nie powinno tego typu informacji zaktualizować przecież minęło 4 miesiące a według mnie te opisy są sprzeczne.
@Client:44052296 Czy w aukcji znikł przycisk "zadaj pytanie sprzedającemu"?
@Client:44052296 A to sprzedający wprowadza w sprzeczność czy łączenie produktów? Oczywiście możesz zapytać sprzedającego czy nie wprowadza oferta w błąd: https://allegro.pl/pomoc/dla-kupujacych/dane-i-ustawienia-konta/centrum-wiadomosci-allegro-LvY8REV7o...
@Client:44052296 Prawdopodopodobnie wartośc 25 km/h została wprowadzona automatycznie przez katalog Allegro (którego nikt nie aktualizuje), tkwi w nim od początku. Ważniejsze jest co wpisał w ofercie sprzedawca.
To tylko w wojsku latało się "z szybkością światła na wysokości lamperii"
@Client:44052296
W mojej ocenie opis jest prawidłowy i nie tylko nie wprowadza w błąd Kupującego, ale znającemu się na rzeczy specjaliście - udziela dodatkowych informacji.
Konstrukcyjnie rzecz jest zaprojektowana i była przygotowana do osiągania prędkości nawet do 25km/h. Przepisy obowiązujące od 01.01.2022 powodują, że hulajnoga której prędkość maksymalna nie jest ograniczona do 20km/h byłaby zaliczana do zupełnie innej kategorii (w rozumieniu m.in. przepisów Ustawy PoRD).
Dla kupującego, który nie zamierza używać jej w Polsce lub innych krajach gdzie obowiązują takie przepisy (a przynajmniej nie na drogach publicznych) informacja o możliwości rozwinięcia prędkości nawet 25km/h (oczywiście po zdjęciu stosownych blokad) może być cenną informacją.
Oczywiście odpowiedzialność za ew. zdjęcie blokady i takie użytkowanie hulajnogi (np. na zamkniętych torach) aby nie naruszała przepisów - ponosi wówczas Użytkownik (a nie sprzedawca czy producent).
@A3dam ale znającemu się na rzeczy specjaliście - udziela dodatkowych informacji.
Tylko, że 99% nie zalicza sie do kategorii "specjalistów' tylko sa rodzicami, wujkami, itp kupującymi hulajnogę dla dziecka. Taki kupujący nie musi się na wszystkim znać. Masz najlepszy przykład > zadane pytanie
@Ziolko39
I dlatego - dla dobra tych osób i osób przez nich obdarowanych - jest informacja o ograniczeniu prędkości przez producenta hulajnogi do 20km/h z powodu obowiązujących w Polsce przepisów co jednocześnie stanowi informację o zgodności z przepisami i np. brakiem konieczności posiadania uprawnień do kierowania pojazdem mogącym rozwijać taką prędkość.
Dla Kupujących "podniecających się możliwością pomykania z prędkością światła" jest to również zachęta do starannego zapoznania się z Ustawą PoRD, a w szczególności w części dotyczącej pojazdów o maksymalnej prędkości przekraczającej 20km/h, wymaganych uprawnień do ich prowadzenia i miejsc w których można je użytkować.
@A3dam Zgadzam się z Tobą. Tylko te 25 w parametrach może wprowadzić w błąd. Dobrze wiesz, że 80% kupujących czyta tytuł, cenę ew kilka pierwszych linijek opisu. A potem będzie zwrot > "Bo nie doczytałem" Mało było takich wpisów typu zwrot, bo tytuł inny, parametr inny narzucony przez Allegro, a nie chciało się przeczytac do końca opisu > potem jest "myślałem/am że"
Info o zgodności z przepisami jest ok. Nawet powinno być. Moim zdaniem powinno być w opisie oferty powiedziane "max v = 25km/h > ograniczona ze względu na przepisy do 20km/h" A w parametrach te 20 jako właściwa.
Aby lepiej zrozumieć dlaczego (nie tylko moim zdaniem) podawanie prędkości maksymalnej wynikającej z technicznych możliwości pojazdu jest prawidłowe przy jednoczesnym zastrzeżeniu, że istnieje ograniczenie (do 20km/h) wprowadzone przez producenta bo tego wymagają przepisy dla pojazdów zwanych hulajnogami elektrycznymi (oraz UTO) wprowadzanymi do obrotu w Polsce po 01.01.2022 warto zapoznać się z treścią Rozporządzenia.
W Rozporządzeniu czytamy m.in.:
§ 55d. W hulajnodze elektrycznej i urządzeniu transportu osobistego konstrukcja ogranicza rozwijanie prędkości przekraczającej 20 km/h i zapewnia możliwość skutecznego hamowania.”.
Przepis nie precyzuje jednak w jaki sposób ma być realizowane "konstrukcyjne ograniczenie". Najczęściej jest ono realizowane przez oprogramowanie, a wielu producentów umożliwia wyłączenie tego ograniczenia nawet z aplikacji na smartfonie lub sekwencją przycisków na kierownicy.
Podawanie więc w danych katalogowych prędkości wynikającej z ograniczenia wprowadzonego przez rozporządzenie nie ma większego sensu bo każda nowa hulajnoga miałaby ten parametr identyczny (podobnie jak: dwie osie, kierownica, brak pedałów i siodełka, etc.).
Poszedłem za radą @pinsplash i zadałem pytanie ale na razie odpowiedział mi tylko autoresponder (bot).
https://allegro.pl/oferta/hulajnoga-elektryczna-moonster-10-pro-11425527157
Zobaczymy co odpowiedzą