anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Ikonografie E.Dwurnika z fałszywym podpisem

Garrett-Tomasz
#7 Wielbiciel#

Witam.

Chciał bym poruszyć temat który powinien być ostrzeżeniem dla miłośników kupujących sztukę na Allegro oraz w pseudo renomowanych galeriach.

Od pewnego czasu obserwuję na Allegro dwie galerię sprzedające wydruki komputerowe tzw Inkografie Edwarda Dwurnika.

Ceny od których zaczynają sprzedaż to ponad 4000zł,za kawałek wydrukowanej kartki z rzekomym podpisem Autora.

Zagłębiłem się w ten temat głębiej,kupiłem dwie inkografię E.Dwurnika,z obu galerii.

Podpisane wydruki poddałem dwóm niezależnym ekspertyzom grafologicznym i tak jak podejrzewałem podpisy okazały się fałszywe.

Osoby które zakupiły wydruki E.Dwurnika również powinni sprawdzić ich oryginalność.

Pozdrawiam.

 

 

oznacz moderatorów
11 ODPOWIEDZI 11

LEW433
#21 Demiurg#

@Garrett-Tomasz Dziękuje, ale czy takich rzeczy nie sprawdza się przed zakupem?

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@Garrett-Tomasz powinieneś zgłosić fałszerstwo. Policja powinna się tym zająć.

oznacz moderatorów

kasi_ak
#12 Orędownik#

Dokladnie to juz jest sprawa kryminalna...pospolite oszustwo.Zglaszac i scigac bez skrupulow 😡

oznacz moderatorów

Garrett-Tomasz
#7 Wielbiciel#

Witam.

Sprawa jak najbardziej zostanie zgłoszona ponieważ jest to jawne naciąganie ludzi na pieniądze.

Ponad to wytoczę tym renomowanym pseudo galeriom proces.

A co do odpowiedzi Pana  o nicku lew443 nie masz możliwości sprawdzenia czy to Oryginał czy kopia jak galeria wystawia ci Certyfikat Oryginalności.

Jedyną metodą jest zakup i poddanie danego towaru ekspertyzie.

Pozdrawiam i nie dajcie robić z siebie Jeleńi

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Garrett-Tomasz Ok rozumiem, może się przyda.

oznacz moderatorów

Garrett-Tomasz
#7 Wielbiciel#

Szczytem HIPOKRYZJI jest jeszcze fakt iż Pseudo Galerie na swoich stronach internetowych deklarują zakup tzw Inkografi.

Rzecz w tym iż w rzeczywistości nic od nikogo kupywać nie chcą,więc jak kupiłeś sobie E.Dwurnika wydruk za 12000zł to możesz sobie go użyć jako papier toaletowy.

Witamy w Polsce.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Garrett-Tomasz Niby techniczne możliwości są duże, ale oszuści także nie próżnują.

oznacz moderatorów

Garrett-Tomasz
#7 Wielbiciel#

Zgadza się oszuści nie próżnują również.

Ale w tym przypadku mamy doczynienie z legalnie działającymi na rynku sztuki Galeriami,które oprócz Aukcji robią też wystawy i wernisaże.

To może być początek góry lodowej.

oznacz moderatorów

Garrett-Tomasz
#7 Wielbiciel#

Niedługo może się okazać że 70-80% renomowanych galeri w Polsce dla zarobku robi ostre wały na naiwnych ludziach.

Dla przykładu podam może link.

https://www.wprost.pl/84587/nieczysta-gra.html

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Garrett-Tomasz W galeriach także mogą siedzieć"oszuści".😁

oznacz moderatorów

Garrett-Tomasz
#7 Wielbiciel#

Niestety 70% Galeri w Polsce to oszusci

oznacz moderatorów