anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Ile czasu ma sprzedający na zwrot należności za niewysłany przedmiot?

wsolpl
#7 Wielbiciel#
  • Ile ma czasu sprzedający, na zwrot należności za niewysłany przedmiot. 
oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@wsolpl, sprzedający powinien zwrócić Ci środki w ciągu 14 dni od otrzymania Twojej decyzji o odstąpieniu od umowy.

 

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

niby 14 dni , ale to on nawalił i powinien się zrehabilitować chociaż szybkim zwrotem środków .Jeśli zwleka  Podziękuj mu za to odpowiednią oceną .

oznacz moderatorów

wsolpl
#7 Wielbiciel#

A jeśli się nie wywiąże w terminie to dopiero w tedy, mogę skorzystać z rekompensaty? 

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@wsolpl, o tym, kiedy skorzystasz z Programu Ochrony Kupujących, przeczytasz m.in. tutaj. Brak zwrotu pieniędzy od Sprzedającego kwalifikuje się do zwrotu środków w ramach POK.

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Powinien to zrobić bezzwłocznie, max czas ale przy zwrocie jest 14dni.

oznacz moderatorów

wsolpl
#7 Wielbiciel#

Sprzedający ma czas 14 dni na zwrot od daty anulowania zakupu,, a z POK mogę skorzystać 14 dni od dnia zakupu, w moim przypadku  już minęło 14 dni od dnia zakupu  a nie minęło 14 dni od dnia rozwiązania umowy. Czy w takim razie mogę skorzystać z POK nie czekając na zwrot od sprzedającego, w miom przypadku sprzedającemu pozostało jeszcze 10 dni na zwrot. 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@wsolpl Skorzystać możesz, ale nie otrzymasz rekompensaty. Allegro zaczeka z zatwierdzeniem Twojego wniosku do czasu, aż minie termin na zwrot środków.

oznacz moderatorów

wsolpl
#7 Wielbiciel#

Próbowałem wypełnić wniosek w POK, i niemogę tego przejść  bo ciągle jestem proszony o obniżenie kwoty o wartość zwrotu od sprzedającego, ale zwrotu nie ma więc wpisuję pełną kwotę i tak  bez końca, nie wiem co z tym zrobić. 

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@wsolpl Twoja dyskusja ze sprzedającym wciąż trwa. Poczekaj proszę na potwierdzenie przelewu, które ma wysłać sprzedający. Wniosek o POK złożysz, jeśli nie otrzymasz zwrotu płatności. W tym momencie sprzedający zobowiązał się do wykonania przelewu. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów