anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Ile czasu ma sprzedawca na zwrot pieniędzy po rezygnacji z zamówienia?

amk069
#1 Nowicjusz#

Mam taką sytuację: Kupiłem przedmiot za ponad 10000pln. Nigdy go nie dostałem, sprzedawca kontaktował się ze mną i informował o problemach z dostawą. Po dwóch miesiącach zrezygnowałem, prosząc o zwrot pieniędzy. Użyłem do tego "dyskusji". Sprzedawca dał znać, że ok i od tygodnia czekam na zwrot.

Pytanie: Ile czasu ma sprzedawca na zwrócenie pieniędzy w takiej sytuacji? Ze względu na kwotę, nie pali mi się do składania wniosku o rekompensatę. Jest jakiś standardowy czas po którym można z czystym sumieniem zgłosić sprawę na policję?

Tak swoją drogą, słabo, że tego rodzaju sprzedawcy są dopuszczani do Allegro w sytuacji w której te same produkty można kupić od innych. Moja negatywna opinia pewnie nie ma specjalnego znaczenia i za jakiś czas znowu ktoś się natnie.

 

oznacz moderatorów
1 ODPOWIEDŹ 1

mikeza
#20 Guru#

@amk069 zgodnie z przepisami maksymalnie do 14 dni od momentu odstąpienia od umowy, ale w takiej sytuacji jak ta, to w zębach bym oddał kasę kupującemu na drugi dzień i cieszył się, że nie oskarżył mnie o wyłudzenie, czy przywłaszczenie tej kwoty. Takich sprzedawców faktycznie trzeba omijać szerokim łukiem.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów