anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Ile czasu na zapłatę za wylicytowane przedmioty?

betmary
#10 Popularyzator#

Czy na opłacenie wygranej licytacji zawsze jest 30 dni, czy są jakieś odstępstwa od tej reguły? Sprzedający jest firmą, jeśli ma to znaczenie

oznacz moderatorów
15 ODPOWIEDZI 15

LEW433
#21 Demiurg#

Tak może być inaczej. jeżeli sprzedający umieści w ofercie inny termin, a na AL jest 5dni na opłacenie.

oznacz moderatorów

betmary
#10 Popularyzator#

To nie jest oferta na AL. 
A w którym miejscu mam szukać takiej informacji, jeśli sprzedający poda inny termin?

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

W opisie oferty szukaj, jak nie ma takiej informacji to jest 30dni.

oznacz moderatorów

betmary
#10 Popularyzator#

W opisie, czyli tam gdzie jest opisany przedmiot, np. jego wymiary, kolor itp.? Nie chciałabym tego przegapić, jak jest gdzieś skitrane 😉

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@betmary Tak tam gdzie wszytko jest i licytowanym przedmiocie, to co Ci powie sprzedajacy jest ważne ale najważniejsze jest to co jest napisane w ofercie.

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

Najlepiej skontaktuj się ze sprzedawcą i dopytaj ile masz czasu na opłacenie.

oznacz moderatorów

betmary
#10 Popularyzator#

I tak każdego sprzedawcę u którego wygram licytację będę pytać? Poza tym akurat teraz licytuję wiele przedmiotów u jednego sprzedawcy, nie wiem czy w takim przypadku czas na opłacenie jest jednakowy dla każdego przedmiotu. W każdym razie taka informacja powinna być umieszczona w miejscu widocznym na pierwszy rzut oka albo powinien być określony czas podany w regulaminie dla wszystkich tego samego typu sprzedających, a nie żeby każdy sobie mógł podać indywidualnie 😕

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

Pytać można gdy się nie ma pewności lub jak chce się dłużej licytować . Najczęściej informacja ile dany sprzedawca zdecydował się czekać na opłatę jest w jego zakładce " o sprzedającym" . Na stronie tytułowej można umieszczać tylko dane o wystawionym przedmiocie ale o tym dokładnie mówi regulamin allegro .

oznacz moderatorów

betmary
#10 Popularyzator#

No właśnie chcę dłużej licytować, bo ma bardzo duży wybór i wciąż pojawiają się nowe, ciekawe oferty

oznacz moderatorów

betmary
#10 Popularyzator#

Esz, faktycznie, w zakładce o sprzedającym jest napisane: 

"Na łączną wpłatę czekamy do 7 dni kalendarzowych

od zakończenia pierwszej licytacji. Po tym czasie występujemy o zwrot prowizji

do Allegro" 😞
Szkoda, że tak krótko

oznacz moderatorów

betmary
#10 Popularyzator#

I teraz jak sprawdziłam, to wcale w opisach nie ma tej informacji, jedynie w zakładce "O sprzedającym" 😞 Beznadzieja, powinno to być w widocznym miejscu, bez potrzeby klikania w jakieś zakładki, a tak mam już trwające licytacje, które kończą się 1-2 dni po upływie tego terminu płatności licząc od zakończenia pierwszej licytacji i najwyraźniej i tak będę musiała pisać do sprzedającego 😞 Takie informacje nie powinny być ukryte, zwłaszcza kiedy standardowy czas ustalony przez Allegro jest znacznie dłuższy

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

Takie reguły ustaliło tu panujące allegro a my musimy się do tego dostosować . Sam sprzedaje w licytacjach i rozumiem co Cię boli . Sprzedawca podaje termin ale można z nim w razie potrzeby go zmienić . U mnie stali klienci czasem ponad miesiąc licytują i dopiero płacą (po wcześniejszych ustaleniach) . 

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@betmary Zgodnie z zasadami Allegro opis oferty ma dotyczyć tylko i wyłącznie oferowanego towaru. Dodatkowe informacje muszą znaleźć się w zakładce ,o sprzedającym’.

Co do czasu na opłacenie - uważam, że domyślne 30 dni to czas absurdalnie długi ale rozumiem, że w przypadku licytowania wielu aukcji pojawiających się w czasie może to mieć sens - z tym, że takich sytuacji jest naprawdę niewiele i w takim wypadku można skontaktować się ze sprzedającym i się dogadać - jestem przekonany, że nie będzie z tym problemu.

Sprzedający zgodnie z regulaminem ograniczają ten czas bo niestety ale wiele osób licytuje, nie płaci i nie raczy nawet odpisać na wiadomość czy jest zainteresowana finalizacją transakcji - mówię to ze swojego doświadczenia. 
Ja np. zrezygnowałem z wystawiania licytacji już całkowicie - moja ostatnia przygoda to próba sprzedaży kilku uszkodzonych telefonów która trwała prawie 3 miesiące - dwie licytacje, jedna 10 dni + 30 dni oczekiwania na wpłatę, druga 7 dni + 30 dni oczekiwania na wpłatę. W obu przypadkach zero kontaktu, nawet po uprzejmym zapytaniu czy kupujący są zainteresowani finalizacją zakupu pomimo tego, że logowali się codziennie na Allegro. 

oznacz moderatorów

betmary
#10 Popularyzator#

No ja rozumiem, ale jak licytacje trwają przeważnie 9 dni (przynajmniej u tego sprzedawcy), to 7 znów jest trochę mało. Może 30 to faktycznie przesada, ale żeby chociaż połowa z tego była, czyli 15. 
No i to już wina Allegro, że takiej informacji nie pozwalają umieszczać na widoku 😞
W każdym razie ja zawsze płacę za swoje zakupy na czas i nie mam żadnego problemu z zapłatą, tylko po prostu chciałam mieć to wszystko w jednej paczce wysłane

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@betmary Dlatego warto nawiązać kontakt ze sprzedającym i się dogadać. Jestem przekonany, że nie będzie z tym problemu. 

oznacz moderatorów