anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Ile dni ma sprzedajacy na uznanie zwrotu,przesylka dotarla do sprzedaqcy 5 dni temu i nadal cisza.

Madzia88_2011
#8 Zapaleniec#
 
oznacz moderatorów
12 ODPOWIEDZI 12

xyz96
#21 Demiurg#

@Madzia88_2011 Nie na uznanie zwrotu, tylko na zwrot pieniędzy. Musi je oddać niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 14 dni od daty wysłania formularza zwrotu na Allegro. Może się wstrzymać ze zwrotem środków do chwili otrzymania zwracanego towaru. 

oznacz moderatorów

Madzia88_2011
#8 Zapaleniec#

Sprzedawca towar już dawno otrzymał. 26.01 zgłosiłam zwrot a 31.01 przesyłka została dostarczona do sprzedawcy. Dziś mamy 8 luty termin 14 dni mija jutro a sprzedawca nie zwrócił mi pieniędzy na pisane meile odpisuje damy znać,damy znać w poniedziałek 

oznacz moderatorów

Madzia88_2011
#8 Zapaleniec#

Tylko że sprzedawca już odebrał przesyłkę a kiedy się po raz kolejny upomnialam o zwrot pieniedzy to odpisal mi ze na zwrot ma 14 dni od dnia dostarczenia przesyłki. Przsylke odebral 31 stycznia i on sobie od tego dnia liczy te 14 dni na zwrot,na allegro wisi mi ze mam paczkę odeslac do jutro nawet nie zmienil ze paczka zostala dostarczona i teraz co ja mam ponosić konsekwencje ze niby nie wyslalam paczke co jest nie prawda.

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Madzia88_2011 Jutro minie 14 dni od złożenia przez Ciebie wniosku. Jeśli nie otrzymasz zwrotu pieniędzy, otwórz Dyskusję https://allegro.pl/dyskusje/nowa,  a następnie poproś pracownika Allegro o pomoc.  

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

Madzia88_2011
#8 Zapaleniec#

I tak zrobię, nie widzę innego wyjścia bo jak by nie było 700 zł piechotą nie chodzi.Ja się wywiązała z terminu odesłałam paczkę w ciagu 2 dni od zgłoszenia zwrotu.

oznacz moderatorów

medalik_2009
#17 Koryfeusz#

14 dni od zgłoszenia odstąpienia od umowy bez podania przyczyny ma na zwrot środków, jeśli kupowałaś od firmy. Jeśli była to reklamacja z tytułu rękojmi firma ma również 14 dni od zgłoszenia reklamacji na jej rozpatrzenie. Może ten czas zawiesić na czas potrzebny na przesłanie towaru do oględzin.

oznacz moderatorów

Madzia88_2011
#8 Zapaleniec#

Dzwoniłam do sprzedawcy właśnie z informacja że będę robić zwrot,powiedział że ok i kazał wypełnić formularz zwrotu i tak tez zrobiłam. Przesyłka dotarla do nich 31.01.2021,napisalam im maila ze dostałam potwierdzenie ze przesyłka została przez nich odebrana i ze czekam na decyzje w sprawie zwrotu który zgłosiłam 26.01.br w odpowiedzi dostałam ze dadza znać a 9 lutego mija 14 dni a tu nadal cisza pieniądze nie wplynely na allegro pay,dlatego pytam ile ma sprzedawca czasu na uznanie zwrotu 

oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@Madzia88_2011 
Do 9 lutego jest jeszcze kilka dni ... Cierpliwości.
Ty miałaś 14 dni dni na ew. rezygnację z zakupu, teraz Sprzedawca ma 14 dni na zwrot pieniędzy (lub uzasadnioną odmowę)

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

Madzia88_2011
#8 Zapaleniec#

Napisałam do sprzedawcy po raz kolejni i dzisiaj odpisal mi ze na zwrot pieniedzy ma 14 dni ale od dostarczenia przesyłki czyli od 31.01.br a nie od dnia zgłoszenia zwrotu. I teraz pytanie czy regulamin jest ważniejszy sprzedawcy czy ten na allegro??

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Madzia88_2011 Sprzedający powinien zwrócić Ci płatność w ciągu 14 dni od daty złożenia przez Ciebie oświadczenia o odstąpieniu od umowy. Może się jednak wstrzymać do czasu, aż otrzyma zwracany przedmiot. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Jeżeli minie czas 14 dni to dopiero możesz być zły.😐

oznacz moderatorów

Halfrunt
#18 Luminarz#

@Madzia88_2011 Tak, masz rację, uznania zwrotu, gdyż sprzedawca może go nie uznać. Cała ustawa o zwrotach konsumenckich ma szereg wyłączeń.  

Nawet ma taką możliwość systemową, o tu

odmowa.png

oznacz moderatorów