anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Ilość rat zero

kristopfg
#7 Wielbiciel#

Od czego zależy ilość rat 0%? Na jednych jest 10 na innych 20, w moim koszyku jest tylko na 10 rat 0% chociaż przeykład reprezentatywny jest dla 20. Czy to ustala sprzdający?

 

oznacz moderatorów
15 ODPOWIEDZI 15

xyz96
#21 Demiurg#

Nie ustala tego sprzedający. Ilość rat wynika z warunków kredytu udzielanego przez bank dla danego przypadku i zapewne zależy od wielu czynników. W ratach Od.nowa możesz wybrać ilość rat 3-10-20.

oznacz moderatorów

kristopfg
#7 Wielbiciel#

No właśnie nie, przechodzę do płatności i mam do wyboru 3-5-10.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

To są raty Od.nowa? Zapewne ilość rat nie zawsze jest taka sama i zależy od konkretnego przypadku. Decyduje o tym pożyczkodawca.

oznacz moderatorów

kristopfg
#7 Wielbiciel#

Nie, ponieważ wyboru ilości rat trzeba dokonać przed złożeniem wniosku do banku, więc na tym etapie bank nie ma w to wglądu. Ilość pojawia się z automatu.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Ale raty są przyznawane do konkretnych towarów o określonej wartości, nie w ciemno. O szczegóły pytaj tu; https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=03326446-3f17-47ae-adf1-2d52e1419d5a

oznacz moderatorów

Alusia400
#8 Zapaleniec#

Wydaje mi się, że to zależy od banku..z którymi Allegro współpracuje. W październiku 2019r wzięłam opony na raty z Monedo i wniosek przeszedł bez problemu. 10 rat % bez prowizji. Kolega powyżej ma rację, ilość rat..oraz kwota jest zależna od wartości produktu. Pozdrawiam.

oznacz moderatorów

kristopfg
#7 Wielbiciel#

Przeczytaj powyższą odpowiedź, ilość rat wybierasz przed złożeniem wniosku do banku.

oznacz moderatorów

kristopfg
#7 Wielbiciel#

Przeglądając aukcje zobaczysz, że na 20 rat są wystawione przedmioty nawet za 300zł. Ja w koszyku mam kwotę 1400zł i wyskakuje 10 rat.

oznacz moderatorów

patkia
#8 Zapaleniec#

Myślę, że to nie zależy od zdolności kredytowej czy coś tylko od rodzaju przedmiotu. Przykładowo telewizor za 2.5 tys. moge wziąć na 20 rat, buty za 179zł na 10 rat, a akwarium jakiekolwiek nawet za 2tys. na 5 rat tylko. 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@kristopfg Może jakiś moderator podpowie od czego zależy ilość rat ?

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@patkia Ilość rat zależy m.in. od kwoty raty (a ta nie może być niższa niż 15 zł).

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

patkia
#8 Zapaleniec#

Przecież napisałam powyżej przykłady. Proszę przeczytać całą dyskusję, bo to nie jest odpowiedź na nasze pytania. Skoro kwota nie może być mniejsza niż 15 zł to czemu chcąc zakupić akwarium za 1000 zwyż mam maksimum 5 rat, a za buty za 200zl mam 10 rat. Pytanie jest skąd takie różnice. A nie jaka jest najmniejsza kwota rat, to chyba każdy wie. 

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@patkia No nie każdy, nawet moderatorzy czasem tego nie wiedzą. Sprzedający niczego w tej kwestii nie ustalają (wg mnie zależy to od pożyczkodawcy lub kategorii, w której wystawiony jest przedmiot).

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

patkia
#8 Zapaleniec#

Nom kategoria bardziej, bo inaczej to pożyczkobiorca nawet do rzeczy RTV dałby mi tylko 5 rat, a w tej kategorii mam większe pole z ratami. Widocznie rzeczy dla zwierząt typu akwarium mają maksymalnie 5 rat, a szkoda:(

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@patkia Zapytaj o to na czacie Allegro tu; https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=03326446-3f17-47ae-adf1-2d52e1419d5a i napisz później, co Ci odpowiedziano. Jeśli czat niedostępny, odczekaj chwilę.

oznacz moderatorów