anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Inna cena zakupu na allegro a inna na fv, co zrobić?

tutifrutti6
#8 Zapaleniec#

Witam, 

Otrzymałem dziś towar który zakupilem na portalu allegro. Cena jak zaplaciłem przez portal jest bliska 270zl. Otrzymałem towar zgodny z opisem, natomiast FV opiewa na kwotę niższą o połowę (ilość towaru jest zgodna). Czy w związku z tym mogę zażądać zwrotu różnicy czy raczej skończy się tym że sprzedający sklep zmieni wartość na kolejnej wystawionej FV. 

Nie wiem która wartość ma nadrzędny charakter, czy ta z oferty, czy ta otrzymana na FV fizycznie z towarem? 

Dzięki z góry za rozwianie wątpliwości!

Pozdrawiam

Adrian

oznacz moderatorów
35 ODPOWIEDZI 35

Ziolko39
#21 Demiurg#

@tutifrutti6 Nie zaczynaj od "dyskusji = awantury" Po prostu napisz do sprzedającego o zaistniałej sytuacji > niech wystawi korektę fry i będzie po sprawie. Do rozliczeń wazna jest kwota wpisana na frze, a nie z oferty  (to tylko oferta > mogłeś kupić taniej) Sprawę da wyprostować bez zbędnych awantur = dyskusji. Dopiero jak nie będzie chciał skorygować > otworzysz dyskusję. Po co od razu nerwy.

oznacz moderatorów

tutifrutti6
#8 Zapaleniec#

Nie chodzi tu o żadną awanturę. 

Kontaktowalem się ze sprzedawcą, ale pewnie że wczoraj było po 15tej w piątek to całkiem zrozumiałe że byl już "offline". 

Moje pytanie może dla kilku ludzi z tego wątku mogło być zrozumiane jako próba wyłudzenia ale nie taki był mój zamiar. 

Jako konkluzja pozostaje wystawienie KFV i wystawienia kolejnej FV, już z właściwymi wartościami. 

Dzięki 🙂

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@tutifrutti6 Napisałem dyskusja = awantura dlatego, że nie powinno się zaczynać od dyskusji, tylko od telefonu bądź maila. Nic nie pisałem o próbie wyłudzenia > nic takiego nie widzę. I tak > korekta i wystawienie drugiej > tylko to się liczy w razie kontroli US.

oznacz moderatorów

medalik_2009
#17 Koryfeusz#

@Ziolko39  napisał(a):

 korekta i wystawienie drugiej


@Ziolko39 a po co wystawienie drugiej FV? Przy pomyłce w cenie sprzedawca korektą modyfikuje jedynie cenę. Faktura wraz z wystawioną do niej korektą tworzy całość i przedstawia stan faktyczny.

oznacz moderatorów

Client:107370536
#12 Orędownik#

@medalik_2009  napisał(a):

a po co wystawienie drugiej FV?

Niby skąd handlarz odpustowymi podróbkami perfum miałby to wiedzieć?

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@medalik_2009 Zasada jest taka > wystawia fakture korygującą na pełną kwotę starej fry ze znakiem - > i jednocześnie druga fre na właściwą kwotę > może być na jednym arkuszu, ale musza to być 2 osobne fry.

@Client:107370536 A kubusiek - pełzacz ma za mały rozumek, żeby to pojąć.

oznacz moderatorów

medalik_2009
#17 Koryfeusz#

@Ziolko39 mylisz się i to bardzo. Korektę całości robisz tylko jeśli pomyliłeś towar, przyjąłeś zwrot zakupionego towaru itp. Przy błędzie w cenie lub np. upuście cenowym w ramach uznanej reklamacji korygujesz tylko cenę towaru, bez wystawiania nowej faktury.

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@medalik_2009 Ok. To w takim razie wytłumacz mi to łopatologicznie > kupiłem XXX za 200 zł > dostałem frę na 100 zł > i co dalej? > wg Twojego wpisu mam dostać fakturę na brakujące 100 zł? > czy fakturę na całe 200 zł?

oznacz moderatorów

medalik_2009
#17 Koryfeusz#

@Ziolko39 masz dostać fakturę korygującą cenę. Wyglądającą tak:

faktura-korygujaca-wzor.png

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@medalik_2009 No dobrze, ale skorygowałeś cenę w dół. A jak to zrobić w górę?

oznacz moderatorów

medalik_2009
#17 Koryfeusz#

@Ziolko39 dokładnie tak samo, tylko w drugą stronę. Ilość oraz cenę możesz w obie strony korygować.

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@medalik_2009 Ok.Masz rację. Mój bład.

oznacz moderatorów

Client:104371448
#14 Krzewiciel#

@tutifrutti6: udzielam sie troche na forum prawnym. Tam każdego dnia pojawiaja sie posty w ktorych autorzy pytaja, czy jesli zamawiali jedna sztuke towaru a dostali trzy/cztery to czy muszą je oddawać/zwracać czy moga sobie zatrzymac traktujac jako prezent badź darowizne.

Widzę, że tendencja jest taka, żeby za wszelką cene wydymać osobę która się pomyliła. Znaleźć kruczek prawny i jej dowalić. Smutne i żałosne.

I tak właśnie wyglądał twój pierwszy post.

oznacz moderatorów

tutifrutti6
#8 Zapaleniec#

Nie taki był mój zamiar (odnośnie wydymania :))  Dziś już w końcu udało się dodzwonić do sprzedawcy i otrzymałem KFV. Temat do zamknięcia 🙂

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@tutifrutti6 Nie przejmuj się > niektórzy nie potrafią zrozumieć sensu wpisu . Ale poniewż za wszelką cenę chcą zaistnieć na forum to będą :

troll.JPG

oznacz moderatorów

IZULA50
#11 Animator#

@tutifrutti6 

Zadzwoń do sprzedającego poproś o korektę Allegro nic ci w dyskusji nie pomorze 

oznacz moderatorów