anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak długo trzeba czekać na przelew zwrotny?

Client:35807223
#7 Wielbiciel#

25.05 zakupiłam fotelik przez pomyłkę płacąc karta. Tego samego dnia rano o 10.09 sprzedający zrobił zwrot środków o czym zostałam poinformowana mailem. Teraz moje pytanie ile czasu trzeba czekać na przelew zwrotny od payu? To że sprzedający ma 14 dni na zwrot środków to ja wiem tyle że sprzedający zwrot już zrobił. Pierwszy raz spotykam się z taką sytuacją żeby przelew szedł dłużej niż jeden dzień roboczy a payu nie jest sprzedającym więc nie ma prawa do przetrzymywania środków przez 14 dni. 

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

xyz96
#21 Demiurg#

@Client:35807223 Skąd wiesz, że sprzedawca zwrócił wpłatę? Od niego?

Jeśli zwrócił, powinnaś dostać maila od Allegro z informacją o zwrocie. Jeśli takiego maila nie było, sprzedawca mógł nie zwrócić. Jeżeli mail był, taki zwrot trwa około 3 dni robocze.

oznacz moderatorów

Client:35807223
#7 Wielbiciel#

Mail informujący o zwrocie był zaraz po anulowaniu zakupu. 

oznacz moderatorów

sophie-bunny
#13 Ambasador#

@Client:35807223 

3 dni miną jutro 28.05, więc jest jeszcze czas. Jeśli pieniędzy nadal nie będzie, zapytaj Allegro tutaj:

https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=897a78b3-59d5-48dc-ace4-c27507e9a17f

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Client:35807223 Jak zwraca to Allegro informuje, sprzedawca nie zawsze pisze prawdę.

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@Client:35807223, również mogę potwierdzić, że Sprzedający poprawnie sfinalizował zwrot środków. Pieniądze automatycznie trafią na rachunek, z którego dokonano płatności. Jako że była to płatność kartą Visa, środki powinny być zwrócone w ciągu 3 dni roboczych, jednak zależy to od ustaleń pomiędzy Visa, a konkretnym bankiem.

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

Janek4422
#1 Nowicjusz#

@mr_oma a jak ktoś zapłacił Blikiem to też do 3 dni czy inaczej 

oznacz moderatorów