anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak działa zwrot na Allegro Zapłać Później?

pikaczit
#7 Wielbiciel#

Zastanawiam się w jaki sposób działa Allegro Zapłać Później oraz zwroty na PayPo.

 

Ostatnio dokonałem zakupu, i zwróciłem zakupioną rzecz do sprzedawcy. Wybrałem Allegro Zapłać Później, ponieważ nie miałem wystarczającej kwoty w dniu którym dokonywałem zakupu, następnego dnia wraz z otrzymaniem paczki zapłaciłem w allegro zapłać później za rzecz, natomiast następnego dnia niestety musiałem zwrócić rzecz z pewnych powodów.

Na jakiej zasadzie zwróci mi sprzedający (ewentualnie allegro) pieniądze? Nie rozumiem tego trochę i czuję się zagubiony jak czytam support, ponieważ jest tam napisane w sprawie tego co się stanie jak nie zapłacimy (czyli mamy jeszcze ten timeout 30 dni +/- pare dni)

W obecnym stadium jest tak
- dokonałem zwrotu
- wybrałem opcję zapłać po
- spłaciłem zakup zapłać po

Pozdrawiam!

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

xyz96
#21 Demiurg#

@pikaczit Po zwrocie towaru sprzedawca oddaje wpłatę do PayPo. Jeśli to zrobi, otrzymasz od Allegro e-maila z taką informacją. Po zwrocie wpłaty przez sprzedawcę Twoja spłata za towar przestanie być wymagana.

Jeżeli już spłaciłeś dług za zwrócony towar, masz nadpłatę w PayPo, aby ją odzyskać, pisz tu; https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=1c48fc89-9826-4ddf-94e3-42ebb81f0088

oznacz moderatorów

pikaczit
#7 Wielbiciel#

Czyli po prostu muszę napisać do Allegro na ten temat i allegro zwróci mi środki na konto bankowe? Czy najpierw poczekać na nadpłatę a potem napisać do allegro?

Pozdrawiam

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Poczekaj na nadpłatę, potem pisz do Allegro.

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@pikaczit, widzę, że napisałeś do nas w tej sprawie. Proszę Cię o chwilę cierpliwości, niedługo powinieneś otrzymać odpowiedź. 🙂 Sam proces zwrotu przy metodzie Allegro Zapłać Później (PayPo) wygląda następująco.

Gdy dokonasz zwrotu za pośrednictwem formularza, środki trafiają poprzez Przelewy24 do PayPo. PayPo weryfikuje, czy uiściłeś już kwotę za zakup. Jeśli zdążyłeś już spłacić odroczoną płatność, po weryfikacji PayPo zwróci środki na rachunek, z którego otrzymali wpływ. Jeśli PayPo nie będzie go miało, skontaktuje się z Tobą i poproszą o rachunek do rozliczenia nadpłaty.

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów