anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak można zrobić kopię dyskusji ze Sprzedającym

sulap_eu
#2 Obserwator#

Do celów dowodowych chciałbym zrobić kopię całej dyskusji ale nie metodą PtrScr. Czy jest taka możliwość?

oznacz moderatorów
17 ODPOWIEDZI 17

Client:44052296
#21 Demiurg#

Zaznacz cały tekst i skopiuj do jakiegoś dokumentu tekstowego np Notatnik lub wordpad

oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@Client:44052296 To nie będzie forma kopii dowodowej 😉 Kopia musi być wygenerowana przez  system który tworzy tą dyskusję i można ją po nim identyfikować potem. Jeśli brak takiego to najlepszym wyjściem są screeny

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

@ZibiK30  screeny to też żaden dowód bo każdy może sobie spreparować obraz niby tak samo jak skopiowany tekst. Dlatego najlepiej jak mówisz wystąpić o to do Allegro 

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@sulap_eu Normalnie zrób zrzuty ekranu, wydrukuj i notarialnie potwierdź zgodność z tym, co masz w dyskusji na allegro.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@Client:44052296 Spreparowany obraz jest łatwo sprawdzić, są do tego narzędzia a oryginalny z danymi exif raczej nie jest do podważenia. Zdjęcie to też kod w którym są zapisywane zmiany 😉

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@ZibiK30 Dane EXIF tworzą aparaty cyfrowe, a nie zrzuty ekranu😉

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@Knowhere też masz dane, zrób i sprawdź, one potwierdzają gdzie i kiedy był zrobiony zrzut ekranu jak i to ze to jest zrzut a nie zdjęcie 😉

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

Najbardziej wiarygodny byłby eksport dyskusji (o ile kiedyś taki powstanie...), który Allegro mogłoby ewentualnie udostępnić jako dowód do wniosków o rekompensatę.

Nie trzeba specjalnie obrabiać zdjęć, żeby manipulować treścią 😉 

Surowy zrzut części ekranu prosto z przeglądarki, bez edycji:

DarkStoorM_0-1612707877183.png

 

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@ZibiK30 Sam sprawdź, bo ja wiem że w zwykłym zrzucie ekranu nie ma zaszytych żadnych danych EXIF.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@Knowhere też się troszkę znam na tych sprawach 😉

to jak to nazwiesz?

Zrzut ekranu exif.png

A swoją drogą, to nawet nie potrafię sobie wyobrazić aby mogło coś istnieć w świecie informatyki  w dzisiejszych czasach bez nadanych właściwości skoro każda rzecz jest z takich danych stworzona. To tak jak byś mi chciał pokazać dom zrobiony z niczego 😉  Chyba że masz na myśli wywołaną fotografię 😄 

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@ZibiK30 To nie są dane EXIF, to są tylko niektóre z metadanych pliku, które nie są żadnym dowodem.
Skoro już używasz IrfanView, to otwórz sobie za jego pomocą jakąś fotkę zrobioną cyfrówką i kliknij na przycisk z napisem "Dane EXIF"😏

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@Knowhere No a exif składa się z metadanych, tylko faktycznie może uważanych za zarezerwowane dla aparatów fotograficznych? Może, ale jednak screen to też zdjęcie jak dla mnie. Tak czy siak, może się faktycznie mylę mówiąc o danych screena jako exif jeśli jest to tylko zarezerwowane dla aparatów fotograficznych, myślałem że to ogólnie dla zdjęć.

Wiec te metadane screena są jego dowodem tożsamości jak metadane exif dla zdjęcia 🙂   Zmiana tych danych może być oznaką próby fałszowania. W pliku specjaliści pewnie też potrafią odczytać zmiany i modyfikacje dokonane w zdjęciu aparatem jak i komputerem przy użyciu print screen

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Zrób zrzuty ekranu.

oznacz moderatorów

Client:80007735
#9 Pomysłodawca#

Witam,

Świetne PYTANIE :). Toczę właśnie spór . Wadliwy i świadomie wysłąny towar od sprzedawcy. Widzę że wpisy i odpowiedzi znikają, zapis jest nie utrzymywany w relacji / PUBLIKUJ / wystepują pomimo zapisu właściwego błędy, co wypacza czasem sens dyskusji.

Ponadto w opcji dyskusji KUPUJĄCY są SPRZEDAWCY jak wynika z komentarzy - często ! . Możliwe że sam sprzedawca także i DYSKREDYTUJE !

KOPIA OD SAMEGO POCZĄTKU JEST KLUCZOWA i BARDZO POTRZEBNA , W MOŻLIWEJ RELACJI ROZSTRZYGANIA NA PÓŹNIEJ. NIE MAM PEWNOŚCI CO NA TO ALLEGRO - ZYSK MA TU ZNACZENIE.....

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

sulap_eu póki co rób screeny. Możesz też spróbowac wystąpić do allegro o skopiowanie i potwierdzenie prawdziwości dyskusji. Poza tym zawsze możesz zawnioskować do sądu o wystąpienie do Allegro.  

oznacz moderatorów

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

Jeżeli wystarczą wam zrzuty, bo Allegro i tak może udostępnić treść dyskusji "na wszelki wypadek, znalazłem pewien sposób, który pozwoli na wykonanie zrzutu pełnej, długiej dyskusji, ale w tej chwili tylko w FireFoxie sprawdziłem. Tylko jak zwykle na Allegro sami musimy sobie radzić 🙂

---

FireFox, jednorazowe rozwiązanie:

Uwaga, screenshot strony jest chyba dostępny od wersji Firefox 57

wciskamy Shift + F7 (zależnie od wersji Firefoxa, jeżeli nie działa, to F12 i klikamy zakładkę Edytor Stylów)

Aby rozszerzyć okno dyskusji, musimy zmodyfikować style Allegro.

Wchodzimy w Edytor Stylów i klikamy taki mały plusik, żeby dodać nowy arkusz stylów:

DarkStoorM_1-1612785873292.png

 

Od razu powinno nas przenieść do okienka obok, gdzie możemy dodawać swoje reguły, wklejamy regułkę podaną poniżej:

#dispute-messages {
  max-block-size: 100% !important;
}
/**
 * musimy chwilowo ukryć nagłówek z wyszukiwarką, gdyż jego pozycja jest ustawiona tak,
 * że po przewinięciu strony będzie on "na wierzchu".
* Po wszystkim wystarczy odświeżyć stronę (F5) */
header { display: none; }

Po tym okienko dyskusji automatycznie się rozszerzy i możemy działać dalej.

Wciskamy F12, aby zamknąć narzędzia deweloperskie i klikamy gdzieś prawym przyciskiem myszy i wybieramy opcję "Wykonaj Zrzut Ekranu", przeglądarka pozwoli nam na wybranie elementu, z którego możemy wykonać zrzut. Wystarczy najechać na krawędź okienka z dyskusją tak, żeby podświetliła się cała dyskusja - przeglądarka sama podświetli nam pełny element do zrzutu. Po kliknięciu pokaże się nam jego podgląd i wystarczy zjechać na sam dół i kliknąć Pobierz.

---

W Chrome niestety nie udało mi się tego odtworzyć, zrzut elementu i tak jest ucięty : (

oznacz moderatorów

ESTORIL
#1 Nowicjusz#

Działało ale już nie działa 😕 jakieś podpowiedzi?

oznacz moderatorów