anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak można zweryfikować sprzedającego i jego licytację?

keneho
#7 Wielbiciel#

Pytanie odnosi sie do licytacji. Osoba jest potencjalnie od ponad 11 lat na Allegro, ale ostatnie polecenia konta "całe dwa" miały miejsce w krótkim odstępie czasy i tej samej daty ''20 luty" zaznaczam, że tego samego dnia osoba ta najprawdopodobniej wystawiła kilka przedmiotów na licytacje która kończy się za 4 dni. Również zwróciłem uwagę ze interesujący mnie przedmiot oprócz mnie licytuje 10 osób których nicki zaczynają sie podobnie i kończą cyfrą. np c....8 , c....3 Czy to nie jest przypadkiem multikonto aby podbic cene? Wiem że może dla niektórych moje pytanie jest tendencyjne, ale jestem nowy i nigdy nie brałem udzialu w licytacjach i nie chciałbym od razu utopić. pozdrawiam.

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

mdrogeria
#21 Demiurg#

keneho więszość nicków zaczyna się na C , jest to Client i numer . Na allegro nie ryzykujesz masz ochronę POK , trochę to trwa , ale kasę zawsze odzyskasz .

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Jeśli ma mało pozytywów to znak, że nie warto ryzykować. Podbijanie ofert ze swoich innych kont lub z kont znajomych jest bardzo prawdopodobne. Jeżeli nasz wątpliwości, lepiej sobie odpuść.

 

oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@keneho Twoje ryzyko jak już wspomniał @mdrogeria . Jeśli jest możliwość to napisz do sprzedawcy i poproś o potwierdzenie licytacji w celu weryfikacji jakiegokolwiek kontaktu i potwierdzenia, ze to nie żadna pomyłka lub wznowiona automatycznie kolejny raz a sprzedawca nawet nie wie ze się wznawia samoistnie gdy ktoś jej nie opłaci po 7 lub 5 dniach

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@keneho, czy mogę Cię poprosić o podanie numeru przykładowej oferty, która wzbudza Twoje obawy?

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

keneho
#7 Wielbiciel#
oznacz moderatorów

keneho
#7 Wielbiciel#

10230187494

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@keneho, skonsultowałam sprawę i powyższa oferta jest w porządku. 🙂 Natomiast kilka innych ofert Sprzedającego otrzymało ostrzeżenia z powodu niedozwolonego podbijania cen. Dzięki za Twoją czujność. 🙂

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów