anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

jak mogę anulować zakup sprzedający wystawił towar którego nie ma na stanie

brus9
#7 Wielbiciel#

jak mogę anulować zakup sprzedający wystawił towar którego nie ma na stanie, w opcjach dostawy było że dostawa16 czerwca , jak by sprzedający zaznaczył że dostawa po 18 czerwca wybrał bym innego sprzedającego .z informacji od sprzedającego wynika że czeka dopiero na dostawę ,w moich zakupach wynika że sprzedający nie nadał jeszcze przesyłki czy muszę czekać aż przesyłka dotrze i dopiero odesłać towar czy jest inny sposób 

 

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8

kostas11
#21 Demiurg#

@brus9 możesz anulować, dokonać zwrotu ( nie musisz czekać na dostawę możesz przed wysyłką ) lub po prostu napisać że jak nie może się wywiązać z umowy niech odda kasę 🙂

  1. Przejdź do zakładki Moje zakupy i znajdź błędne zamówienie.
  2. Na wybranym zamówieniu kliknij [szczegóły].
  3. W części Anulowanie zakupu kliknij [anuluj zakup]

Lub 

Jeśli chcesz zwrócić przedmiot, poinformuj o tym sprzedającego:

  1. Przejdź do zakładki Moje zakupy.
  2. Przy wybranym zamówieniu kliknij [Szczegóły zakupu].
  3. Wybierz [Zwróć część lub całość zakupu], aby przejść do formularza zwrotu.
  4. Zaznacz przedmioty, które chcesz zwrócić i wybierz z listy odpowiedni powód. Możesz wybrać osobny powód zwrotu dla każdego produktu w zamówieniu.
  5. Wypełnij formularz i kliknij [Zwracam produkty]. Sprzedający otrzyma wtedy mejla.

https://allegro.pl/pomoc/dla-kupujacych/zasady-zwrotow-i-reklamacji/jak-poinformowac-sprzedajacego-o...

https://allegro.pl/pomoc/dla-kupujacych/sposoby-zakupow/jak-anulowac-zakup-rKDAEXOx8iX

 

________
Κώστας
oznacz moderatorów

brus9
#7 Wielbiciel#

to chodzi że w szczegółach nie ma anuluj zakup

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@brus9 to zwrot, i wybierz wysyłka własna, lub napisz sprzedawcy że rezygnujesz i czekasz na kasę nic nie musisz więcej robić, wszystko mailowo żeby mieć podkładkę 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

brus9
#7 Wielbiciel#

czy może być to spowodowane tym że otworzyłem dyskusje ze sprzedającym

oznacz moderatorów

Client:98572120
#13 Ambasador#

@brus9 Otwarcie dyskusji nie wpływa na możliwość zwrotu Twoich pieniędzy. Jeśli sprzedawca twierdzi, że nie może oddać Twojej kasy dopóki nie zakończysz dyskusji jako rozwiązanej i nie wystawisz pozytywnego komentarza, to wciska Ci kit.

__________________
Czas zlikwidować czarną listę kupujących. Najwyższa pora! Zagłosuj, powiedz innym - wszyscy zyskają.emoji
oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@brus9, zakup możesz anulować z poziomu zakładki Moje zakupy. Zobacz, czy masz taką możliwość - przy wybranym zakupie wybierz [szczegóły], a następnie [anuluj zakup].

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

Client:98572120
#13 Ambasador#

@brus9 Anulując zakup z poziomu zakładki "Moje zakupy" pozbawisz się prawa do wystawienia komentarza i rozpoczęcia dyskusji, a to utrudni Ci negocjacje ze sprzedawcą. Opcja "Zwrot towaru" nie ma tej wady.

__________________
Czas zlikwidować czarną listę kupujących. Najwyższa pora! Zagłosuj, powiedz innym - wszyscy zyskają.emoji
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@brus9 Jeżeli termin dostawy podany w ofercie został przekroczony, wyślij sprzedawcy mailem odstąpienie od umowy na podstawie art. 5431Kc, ze względu na niedotrzymanie czasu dostawy i zażądaj niezwłocznego zwrotu wpłaty. Nie masz żadnego obowiązku anulować zakupu na stronie Allegro, możesz to zrobić poza Allegro. Takie odstąpienie od umowy będzie tak samo skuteczne. Jeżeli sprzedawca będzie Ci stwarzał problem ze zwrotem wpłaty, otwórz Dyskusję; https://allegro.pl/dyskusje/nowa i poproś tam o pomoc pracownika Allegro - wtedy szybko odda.

oznacz moderatorów