anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak mogę dochodzić swoich praw w sprawie zakupu niebezpiecznej kuchenki gazowej

Client:84313567
#7 Wielbiciel#

Szkło chartowane na kuchence uległo samoczynnej eksplozji dodam że w tym czasie była odłączona butla gazowa w celu wymiany na pełną.szkla rozsypały się po całym pomieszczeniu dobrze że w tym czasie nikogo nie było w domu.Sprzedawca odmawia uznania reklamacji bo twierdzi że nastąpiło uszkodzenie mechaniczne, po za tym nie podaje możliwości naprawy i czy dalsze użytkowanie jest możliwe i bezpieczne,sprzęt to kuchenka kempingowa klarstein barzona 3.

oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3

Halfrunt
#19 Nestor#

To już samo ognisko nie wystarcza 

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@Client:84313567 Nie ma co się dziwić, że odmawia uznania reklamacji bo w takim przypadku musiałbyś mieć naprawdę solidny argument przemawiający za tym, że szkło "uległo samoczynnej eksplozji" a nie doszło do jakiegoś uszkodzenia mechanicznego.

Spróbuj się skontaktować bezpośrednio z producentem - jeśli towar posiadał gwarancję producenta.

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@Client:84313567 Szkło nie eksploduje > rozsypało się po prostu z powodu ukrytego naprężenia wewnętrznego > tego się nie da przewidzieć > pisz albo dzwoń do producenta.

Miałem to samo z piekarnikiem Amica > po jakiś 3 tygodniach zewnętrzna szyba rozsypała się sama po całej kuchni (nikogo nie było) > zadzwoniłem do Amiki, opisałem sytuację > za tydzień przyszły nowe drzwiczki, które sam wymieniłem (dostałem do wyboru - wizyta serwisu + wklejenie nowej szyby przez serwisanta lub nowe drzwiczki + samodzielna wymiana - wybrałem to drugie)

Tu nie ma nic niebezpiecznego > szkło się rozpada na drobne kawałeczki ale ze względu na hartowane szkło są one praktycznie mało ostre > tak się rozsypują też szyby w samochodach

oznacz moderatorów