anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak mogę zrezygnować z zamówienia gdy jeszcze ono nie zostało wysłane

jolanta060164
#7 Wielbiciel#

Jak mogę zrezygnować z zamówienia gdy jeszcze nie zostało wysłane?

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

xyz96
#21 Demiurg#

@jolanta060164  Są trzy metody, każda tak samo ważna.

Sprawdź, czy jest dostępna ta metoda;

 

  1. Wejdź w zakładkę Kupione, przy właściwym produkcie kliknij Szczegóły, potem w pozycji „anulowanie zakupu” kliknij Anuluj Zakup, wybierz powód anulowania i ponownie kliknij Anuluj zakup.

 

Jeśli nie ma takiej opcji;

 

  1. Wejdź w Kupione, przy właściwym przedmiocie kliknij „Szczegóły”, potem na dole „Zwróć całość lub część zakupu”, następnie zaznacz przedmiot i wskaż jeden z powodów, najlepiej zaznacz „Bez podania przyczyny”, wpisz numer konta i na koniec zatwierdź zwrot. 

 

  1. Możesz też wysłać sprzedającemu mailem oświadczenie o odstąpieniu od umowy, czyli krótkie pismo z datą zakupu, numerem oferty, nazwą przedmiotu, swoimi danymi osobowymi, informacją o rezygnacji z zakupu oraz numerem konta do zwrotu wpłaty.

Jeżeli zamówienie jest nieopłacone, w trzeciej opcji nie podajesz numeru konta.

oznacz moderatorów

Nad_Pilica
#12 Orędownik#

@xyz96 

Jak można zwrócić coś w czego się nie jest posiadaniu? Można odstąpić od umowy. Jak robi się zwrot to trzeba coś odesłać. Niech robi zwrot i odsyła.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Nad_Pilica To Ty naprawdę nie rozumiesz, że odstąpienie od umowy jest nazywane potocznie zwrotem?? Zwrot przez formularz (informacja o rezygnacji) na Allegro przed otrzymaniem towaru jest jak najbardziej skutecznym odstąpieniem. Nic nie trzeba odsyłać. Już naprawdę szukasz dziury w całym.

oznacz moderatorów

Nad_Pilica
#12 Orędownik#

@xyz96

Ja to rozumiem, że na allegro jest jakieś potoczne rozumienie że zwrot to to samo co odstąpienie (choć w rzeczywistości tak nie jest), ale samo odstąpienie od umowy w takiej czy i innej formie jest tak samo skuteczne. Nie trzeba tego robić przez formularz zwrotu. Nauczą się wszyscy na allegro że zwrot i odstąpienie są równoważne i przy zakupach gdzie indziej będzie wielkie zdziwienie że zwrot można zrobić dopiero jak się otrzyma zakupione przedmioty.

I szukam dziury w całym, bo skoro kupujący może zwrócić rzecz, której fizycznie nie posiada następuje przeniesienie praw własności (nie wiadomo na jakiej podstawie). Jeżeli kupujący może nie posiadać fizycznie rzeczy i ją zwrócić to znaczy że jest jej właścicielem od momentu opłacenia w związku z czym za przesyłkę nie odpowiada sprzedający tylko kupujący. To znaczy że formularz zwrotu powinien być powiązany z przesyłką i być aktywny dopiero w momencie doręczenia.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@jolanta060164 Możesz :anulować" do czasu, dopóki sprzedawca nie zacznie realizować zamówienia, później już tylko zwrot. Wszystko robisz z pozycji "Moje zakupy".

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@LEW433 To nie jest prawda. Można też odstąpić mailem, poza Allegro, poza zakładką Moje zakupy i będzie to odstąpienie jak najbardziej skuteczne.

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@xyz96 zapomniałeś dodać, że odstąpić od umowy mogą w ten sposób konsumenci

i część firm

bo inaczej takie odstąpienie będzie nieskuteczne

oznacz moderatorów