anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak ocenić serwis allegro ?

chris111KB
#7 Wielbiciel#
 
oznacz moderatorów
11 ODPOWIEDZI 11

kostas11
#21 Demiurg#

@chris111KB jak uważasz to Twoja ocena, przecież za Ciebie tego nie zrobimy ?

________
Κώστας
oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@chris111KB 

Zgodnie z tzw. "zasadami" Allegro : "Subiektywnie"

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

A gdzie chcesz to zrobić?🤔

oznacz moderatorów

chris111KB
#7 Wielbiciel#

Kupowanie na Allegro nie jest bezpieczne !!!
1/ Nie sposób zweryfikować zgodności z opisem po wpłaceniu należności, a 
FIKCJĄ jest, że mogę sprawdzić zawartość przesyłki w obecności kuriera !(?)
2/ Mogę reklamować i zwrócić produkt, lecz to ja muszę tracić czas i koszty przesyłki !,
które zgodnie z regulaminem Allegro, mogę otrzymać zwrotu, w terminie do dwóch tygodni (?)
Ale to moje PIENIĄDZE ! są wyjęte na ten czas z mojej dyspozycji !
3/ Sprzedający proponują niższa cenę (?), kiedy zakupię produkt OMIJAJĄCY  Allegro, lecz narażam się wpłacając pieniądze na nieznane konto.
Co z tego, że mi zwrócą kasę !
Sprzedawcy zrobili sobie z Allegro pralnie nielegalnych dochodów !!! (?)

oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@chris111KB 
1/ Nie musisz weryfikować "zgodności z opisem" przy kurierze. Na okoliczność ew. wady (niezgodność towaru z opisem jest wadą) masz co najmniej rok (reklamacja z tytułu rękojmi sprzedawcy)
2/ W przypadku uznanej reklamacji - sprzedawca powinien zwrócić również koszt przesyłki.
3/ Kupując poza Allegro (taniej ?) ponosisz większe ryzyko. Niższa cena nie bierze się znikąd.

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

jaszczur-ka
#10 Popularyzator#

@chris111KB   Kupowanie na Allegro nie jest bezpieczne !!!                                    Sprzedawcy zrobili sobie z Allegro pralnie nielegalnych dochodów !!! (?)

Wybacz, ale nie zgadzam się.  Jestem na Allegro od lat, dużo tu kupuję, gdy produkt mi nie odpowiada, to go zwracam, korzystając z możliwości odstapienia od umowy zawartej na odległość.  Sprzedawca zwraca pieniądze - wszystko działa.

A że "moje PIENIĄDZE ! są wyjęte na ten czas z mojej dyspozycji"  - no cóż, traktuję je jako leżące w portfelu, w skarpecie albo na nieoprocentowanym koncie. Są moje ale nie muszę po nie sięgać - nigdy też nie kupuję za ostatnie grosze 😀

Pozdrawiam !

 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

chris111KB
#7 Wielbiciel#

Allegro ma poznańskie korzenie "demiurgu"(?), ale jako Poznaniak sam kreuję swoją rzeczywistość, 
i jako Poznaniak oglądam każdą złotówkę trzy razy z każdej strony !
Nie mielę pieniędzy , i nie mam zamiaru w oscylatorze , zwanym dalej "allegro"(!)
tolerować pralni brudnych pieniędzy, wystawianymi , lipnymi towarami, z góry przeznaczonymi do reklamacji i zwrotu, dając kasę do mielenia !

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@chris111KB Czy jak kupujesz na Allegro to ktoś stoi z boku z nabitym pistoletem przystawionym do Twojej głowy i mówi "kliknij kup teraz". Jeżeli nie odpowiada mi jakiś sklep bądź jego obsługa to się odwracam na pięcie i idę do innego, nie robię z tego "wielkie aj waj" Przecież są inne platformy sprzedażowe, chyba w Poznaniu są też sklepy stacjonarne. Możesz sam dowolnie "kreować swoją rzeczywistość"

oznacz moderatorów

chris111KB
#7 Wielbiciel#

To jest rozwiązanie !
Trzeba opuścić wygodne miejsce w domu, wsiąść w auto, i pojechać do sklepu !

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@chris111KB No jeżeli "kreowanie rzeczywistości" polega na siedzeniu w fotelu, to trzeba się liczyć z realiami handlu w internecie i różnymi sprzedawcami. Możesz też zmienić platformę na inną i tam próbować szczęścia. Możesz przejść na A i po zapłaceniu czekać 30-60 dni na dostawę ( ale to też mielenie pieniędzy ) Możesz kupować na O (ale tam brak jakiejkolwiek gwarancji) Jest jeszcze kilka innych platform, ale żadna nie sprosta Twoim oczekiwaniom.

oznacz moderatorów