anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak odeslac wadliwy przedmiot za darmo po uplywie czasu na zwrot

magdaciel1987
#1 Nowicjusz#

Witam zakupilam przed swietami klocki na aukcji. Po swietach corka zlozyla klocki i  okazalo sie ze sa wadliwe. Niestety czas na zwrot minął. Napisalam do sprzedawcy i zgodzil się na zwrot pieniedzy jak moge zwrocic klocki nie placac za zwrot. 

oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3

LEW433
#21 Demiurg#

Złóż reklamację albo odeślij na własny koszt skoro tak się ugadałeś ze sprzedającym. Ja bym składał reklamację z tytułu rękojmi skoro towar jest wadliwy, po uznaniu reklamacji sprzedający zwraca za odsyłkę. Tak i tak musisz wysłać na własny koszt. Poczytaj: https://prawakonsumenta.uokik.gov.pl/reklamacje/rekojmia/

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@magdaciel1987 przedmiot był wadliwy, więc mamy tu do czynienia z reklamacją. W takiej sytuacji odsyłasz przedmiot do kupującego, a on po uznaniu reklamacji zwraca Ci koszt towaru oraz koszt przesyłki do niego. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@magdaciel1987 To nie jest tak, że czas na reklamację wynosi 14 dni, choć Allegro tylko w tym czasie udostępnia formularz zwrotu. Na reklamację z powodu wad lub niezgodności z opisem masz 2 lata na podstawie RĘKOJMI. Wadliwy towar odsyła się na koszt sprzedającego, czyli najpierw płacisz za odesłanie dowolną metodą, a potem sprzedawca ma obowiązek zwrócić Ci ten koszt. Poza tym musi towar wymienić, naprawić lub oddać Ci wszystkie środki. Reklamację możesz zgłosić mailem i odesłać przedmiot na adres podany w zakładce Reklamacja na aukcji, w której dokonałaś zakupu. Gdyby sprzedawca stwarzał Ci jakikolwiek problem, otwórz Dyskusję; https://allegro.pl/dyskusje/nowa i poproś tam o pomoc Allegro. 

Nie myl konsumenckiego zwrotu bez podania przyczyny z reklamacją z powodu wad. 

oznacz moderatorów