anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak odfiltrować uszkodzoną elektronikę?

TobiaszDudka
#7 Wielbiciel#

Witam.
Szukam na przykład monitora do warsztatu.

Wpisuję w wyszukiwarkę „monitor” wybieram kategorię, przedział cenowy i zaznaczam jeszcze parę innych dupereli, po czym widzę jeden wielki syf.

9 na 10 aukcji to „uszkodzony” elektrozłom, za który ktoś liczy sobie jak za zboże, ale nie ważne że ktoś sprzedaje śmieci, niech sobie sprzedaje - takie jego prawo.

Problem polega na tym, że musi człowiek spędzić pół dnia na przeglądaniu ofert z syfem, bo co dziesiąta jedynie aukcja to faktycznie jakiś tam używany, sprawny sprzęt.

Wniosek od serca dla Allegro - dodajcie błagam do filtrów obok „kup teraz”, „uszkodzone” etc. jeszcze tylko jeden filtr…

Mianowicie „SPRAWNY”!!!!!!

Tak, abyśmy wyszukując dla siebie sprzętu używanego i SPRAWNEGO nie musieli oglądać jak ktoś handluje złomem „100% sprawny, tylko matryca zbita” - ot taka drobnostka, mankament chciało by się rzec, bo monitor okazja, grzech nie kupić.

Dziękuję, nie skorzystam, wolę jednak żeby mi ekran treść wyświetlał, w końcu do tego został stworzony.

Pozdrawiam wszystkich, a szczególnie tych, którzy czują się podobnie jak ja - jak śmieciarze przekopując się przez zwały elektrośmieci na naszym ulubionym Allegro.

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

LEW433
#21 Demiurg#

Teraz to dziadostwo z tym wyszukiwaniem na Allegro, lepiej szukać przez Google.

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@TobiaszDudka Cześć! Przykro mi, że napotkałeś takie trudności, ale jeśli produkt jest oznaczony np. jako nowy czy używany, to powinien być sprawny. Takie oferty możesz nam podsyłać, będziemy kontaktować się w tej sprawie ze sprzedającymi: https://allegro.pl/zglos-naruszenie/oferty. Monitory uszkodzone powinny zostać wystawione z oznaczonym rzeczywistym stanem, czyli właśnie "uszkodzone":

ko_alka_0-1678654132542.png

 

 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

tangell
#8 Zapaleniec#

baju baju...
z tym filtrowaniem to macie burdel prawie jak na O L X -ie, 2/3 sprzedających na działach z elektroniką, elektronarzędziami czy sprzętem ogrodniczym to albo ma regulamin tam gdzie plecy tracą swą szlachetną nazwę i wie doskonale że moderacja ogłoszeń na allegro praktycznie nie istnieje, albo czytać potrafią co najwyżej po chińsku.
RZECZĄ POWSZECHNĄ są ogłoszenia gdzie sprzedający (zawłaszcza "hurtownicy" zwożący szrot z wystawek na zachodzie) celowo nie zaznaczają sprzętu jako uszkodzony bo liczą na to że się jakiś frajer nabierze na "zdjęcia poglądowe" w opisie aukcji (real foto jest rzecz jasna na samym końcu, jedno czy dwa) i kupi złom w cenie sprawnej używki.
Mi jako użytkownikowi już się zwyczajnie nie chcę zgłaszać, bo to orka na ugorze (musiał bym całe dnie klikać aukcję po aukcji) i mało kiedy widać efekty, a poza tym, to nie mi płacą za moderację ogłoszeń 😉

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Teraz to w każdym dziale są takie rzeczy.😒

oznacz moderatorów

TobiaszDudka
#7 Wielbiciel#

Z moich obserwacji wynika, że większość tych elektrośmieci faktycznie jest oznaczona jako uszkodzone a więc sprzedający wystawiają aukcje zgodnie z regulaminem.

Problemem nie jest oznaczanie podkategorią „uszkodzone”, bo to się dzieje, a brak równoległej podkategorii „sprawne”.

W drzewku kategorii brakuje jednej gałęzi, co za tym idzie wymieszane jest wszystko i masz człowieku mydło i powidło w jednym.

Używane nie jest obligatoryjne z definicji wyłącznie sprawne, jak twierdzi pani moderatorka, bo może być zarówno:

•używane - sprawne

•używane - uszkodzone 
Pozdrawiam kolegę.

oznacz moderatorów

TobiaszDudka
#7 Wielbiciel#

Fakt - powinien być sprawny, tak jak polityk powinien być uczciwy, a ksiądz pobożny.

Niestety widzę, że chyba się już wszyscy z pewnymi rzeczami pogodzili, a pojedynczo człowiek nic nie wywalczy.🤷‍:płeć_męska:

Problem z wyszukiwaniem jest droga Pani moderatorko taki, że mimo iż te produkty są przez sprzedających oznaczone jako uszkodzone, to wyświetlają się razem ze sprawnymi, gdyż nie ma osobnej kategorii „sprawne” tak jak jest osobna kategoria „uszkodzone” - wówczas ładnie wyświetlają się TYLKO uszkodzone.

Może koledzy z większym doświadczeniem mają jakiś pomysł jak wyszukać to co nas interesuje?

W Google już też próbowałem i efekt chyba zdaje się być podobny.🤦‍:płeć_męska:

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@TobiaszDudka  No widzisz, nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło...😂

Świetną fuchę ci  ko_alka  zaoferowała,  nie dość że znajdziesz monitorek który ci pasi to jeszcze dorobisz sobie. Zostało tylko warunki zatrudnienia uzgodnić i do roboty... !!!

oznacz moderatorów