anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak odzyskać pieniądze za zwrócony towar ?

goska8102
#7 Wielbiciel#

Sprzedający twierdzi iż zwroty przekazuje teraz allegro.  Jak odzyskać pieniążki za zwrócony towar ?

 

oznacz moderatorów
27 ODPOWIEDZI 27

kostas11
#21 Demiurg#

@goska8102 kiedy odstąpiłaś ? Tak sprzedawca ma rację zwrot idzie przez allegro a ma na to do 14 dni od dostąpienia, dostaniesz maila że poszedł zwrot oraz info gdzie trafi 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Otrzymałaś maila od Allegro, że sprzedający zwrócił wpłatę? Jeśli tak, zwrot trwa około 3 dni robocze. Jeśli nie otrzymałaś, sprzedający mógł nie zwrócić. Sprzedawca, zgodnie z przepisami ma obowiązek zwrócić wpłatę NIEZWŁOCZNIE, 14 dni to termin ostateczny, gdy nie było możliwości oddać wcześniej. Jeśli nie było maila od Allegro, otwórz Dyskusję; https://allegro.pl/dyskusje/nowa i w niej upomnij się o pieniądze. Jeżeli był mail od Allegro i minęło 3 dni robocze, upomnij się o pieniądze tu; https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=897a78b3-59d5-48dc-ace4-c27507e9a17f

oznacz moderatorów

lukaszsibilski
#7 Wielbiciel#

Ja mam ten sam problem dokonałem zwrotu i czekam już 2 tygodnie na pieniadze

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Jak wyżej.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@lukaszsibilski najpierw sprawdź czy niema na saldzie w zakładce Środki i historia operacji.

Kupujący otrzyma zwrot środków:

  • na konto bankowe, z którego wykonał przelew lub na rachunek karty, którą płacił
  • na rachunek limitu odnawialnego Allegro - jeżeli płacił z wykorzystaniem rat
  • na Allegro Finanse - jeśli płacił opcją Płacę przelewem tradycyjnym.

Jak nie będzie to jak wyżej 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

maxr01
#17 Koryfeusz#

kostas11 Dokładnie.

Teraz nożyce @xyz96 - sprzedający ma 14 dni na zwrot. Wskaż mi dokładną definicję terminu "niezwłocznie" - przelicz mi dokładnie na godziny lub dni ile to wynosi. Potrafisz to zrobić. Bo ja tak - 14 dni. Teraz ty podaj ten wyliczony termin.

lukaszsibilski - i będziesz czekał jeszcze miesiąc, tak może każdy napisać. Prześlij jakiś dowód odstąpienia od umowy, prześlij potwierdzenie odesłania towaru.

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów

milka1234567890
#17 Koryfeusz#

@maxr01Dokładnie tak jest napisane, bezzwłocznie do 14 dni.

oznacz moderatorów

gierland
#12 Orędownik#

Zgodnie z wyrokiem sądu terminu „niezwłocznie” nie należy utożsamiać z terminem natychmiastowym, gdyż oznacza on termin realny do dokonania określonej czynności, mający na względzie okoliczności miejsca i czasu.

Sprzedawca ma termin 14 dni kalendarzowych, licząc od daty otrzymania odstąpienia od umowy od Kupującego, na dokonanie zwrotu środków.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@gierland Zgodnie z wyrokiem sądu "niezwłocznie" oznacza bez zbędnej zwłoki, najszybciej jak to możliwe w zależności od okoliczności, w danej sytuacji. 14 dni to termin ostateczny.

Gdyby niezwłocznie = 14 dni, w ustawie nie byłoby pojęcia "niezwłocznie", byłoby tylko 14 dni.

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@xyz96 Ale zdajesz sobie sprawę, że kupujących obowiązuje dokładnie taki sam zapis w ustawie, a w praktyce często odsyłają towar dopiero 14 dnia? Dlaczego zatem gdy sprzedający zwraca pieniądze 14 dnia, to jest źle, ale gry kupujący odsyła towar 14 dnia, to jest spoko?

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

*gdy

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

gierland
#12 Orędownik#

xyz96 - nie polemizuj z wyrokiem sądu.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@gierland Ale ja nie polemizuję, takie są wyroki.

Niezwłocznie nie oznacza natychmiast i nie oznacza 14 dni.

oznacz moderatorów

gierland
#12 Orędownik#

Reasumując, każdy Sprzedawca ma prawo zwrócić Kupującemu pieniądze w terminie do 14 dni licząc od dnia otrzymania odstąpienia od umowy. Może to zrobić BEZ ŻADNYCH KONSKWENCJI PRAWNCHY nawet 14 dnia. Takie ma prawo.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@gierland Nie, powinien zwrócić niezwłocznie, czyli bez zbędnej zwłoki. 14 dni to termin ostateczny, gdy z uzasadnionych przyczyn nie można było zwrócić szybciej.

Czyli nie powinno być tak, że sprzedawca może bez problemu oddać pieniądze następnego dnia, bo już otrzymał zwracany towar, ale czeka 14 dni, bo ma takie widzimisię.

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

Nie, powinien zwrócić niezwłocznie, czyli bez zbędnej zwłoki. 14 dni to termin ostateczny, gdy z uzasadnionych przyczyn nie można było zwrócić szybciej.

Czyli nie powinno być tak, że kupujący może bez problemu zwrócić towar następnego dnia, bo już zgłosił jego zwrot, ale czeka 14 dni, bo ma takie widzimisię.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@goska8102 Podaj mi proszę numer oferty, której dotyczy ta sytuacja. Sprawdzę, czy w naszym systemie Sprzedający zlecił zwrot dla Ciebie. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

lukaszsibilski
#7 Wielbiciel#

Zlecił bo dostałem nr zwrotu 

I na konto wpłynęła kwota 2.18zl

A powinno prawie 300zl

oznacz moderatorów

lukaszsibilski
#7 Wielbiciel#

Poniżej numer zwrotu pieniędzy przez allegro z 4. 02

9b0c798b-66e2-11eb-bda6-dd7dcc609cc7

oznacz moderatorów